REKLAMA

REKLAMA

"Skłodowska" w podróży

Autor: Monika Grzelecka

Turystyka | Piątek, 13 paź 2023 12:58

11 października uczniowie klas technicznych obchodzili Dzień Turystyki. Hasłem tegorocznej edycji była „Turystyka i zielone inwestycje”.

REKLAMA

W tym dniu były przeprowadzone konkursy turystyczne dotyczące znajomości flag państwowych, zabytków Unesco, atrakcji turystycznych polskich miast oraz wyświetlane filmy turystyczne zachęcające do podróżowania. Uczennice z klasy III TT Wiktoria Stopka i Karolina Zadrożnaopowiadały o swoim udziale w stażu zawodowym,w ramach projektu Erasmus +, dzięki któremu mogły poszerzyć umiejętności zawodowe, doskonalić język angielski oraz poznać kulturę i tradycje kraju goszczącego, w tym przypadku była to hiszpańska Barcelona. Uczennice wyświetliły prezentację multimedialną, która dotyczyła wykonywanej pracy, opowiadały o swoich przeżyciach oraz atrakcjach turystycznych. Uczeń Filip Adamkiewicz z klasy III TT opowiedział o własnych podróżach do takich państw jak: Węgry, Chorwacja i Norwegia. Zachęcał słuchaczy do podróżowania, zdobywania wiedzy na temat innych kultur i atrakcji turystycznych, a także korzystania z możliwości, jakie stwarza rozwój branży turystycznej. 

Młodzież ze Skłodowskiej to uczniowie kreatywni oraz pełni pasji i zaangażowania w różnorodne inicjatywy. O swoich pasjach i etapach zdobywania doświadczenia w branży turystycznej opowiadał Jakub Godleś z klasy III TT, który przekazał wiedzę dotyczącą sposobu przygotowania do realizacji programów imprez turystycznych, z jakimi spotykał się podczas pracy pilota. Zaprezentował zdjęcia z dwudniowej wycieczki szkolnej: Wyszków - Troki - Wilno - Wyszków, przybliżając zabytki miasta oraz ciekawostki dotyczące Wilna.

Świadome podróżowanie to nie tylko odwiedzanie atrakcji turystycznych, ale również chęć poznawania tradycji, kultury, języka, sposobu spędzania czasu, a także degustowanie kuchni lokalnej. Uczennice klasy II TT częstowały przyrządzonymi przez siebie przysmakami, a były to: bruschetty, czyli słynne włoskie przekąski i pyszne ciasta i babeczki. W sali geograficznej uczniowie z pozostałych kierunków mogli zapoznać się z propozycją atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć na Mazowszu i obejrzeć wystawę przedstawiającą wybrane miasta europejskie. Szkolne obchody dnia turystyki to doskonała okazja do wymiany doświadczeń turystycznych i inspiracji podróżniczych. Posiadanie pasji może mieć wpływ na świadomy wybór ścieżki zawodowej w przyszłości.

Organizatorzy Szkolnego Dnia Turystyki dziękują wszystkim uczestnikom oraz Edycie Wittich - naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego za przekazanie materiałów oraz upominków promujących gminę Wyszków. Organizatorzy: klasa II Technikum Organizacji Turystyki oraz nauczyciele: Joanna Borkowska-Sergiejuk, Małgorzata Lewandowska, Bożena Pikora.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Niepubliczny Żłobek "A KU KU"

Świętojańska 54C 07-200 Wyszków

[email protected]

500 128 167

akukuwyszkow.pl

Dziecko
"MADU" Pracownia Zabawy i Rozwoju

ul. Geodetów 31 07-200 Wyszków

[email protected]

510-965-263

www.madu.com.pl

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA