REKLAMA

REKLAMA

“Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

Autor: Monika Grzelecka

Rozrywka | Wtorek, 10 paź 2023 20:00

"Jak przeżyć wszystko jeszcze raz, czyli wspomnień czar" - pod takim hasłem 8 października odbył się w gminie Wyszków Dzień Seniora, który zgromadził w WOK “Hutnik” liczne grupy senioralne.

REKLAMA

Uczestników powitała Rada Seniorów na czele z Barbarą Chlebowicz i Arlettą Ponichterą oraz z prowadzącą imprezę Danutą Napiórkowską, która zwróciła się do seniorów:

- Nasi seniorzy pokazują, że w każdym wieku, można być aktywnym i żyć pełną piersią. Zacytuję słowa, które napisał Beniamin Franklin: "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu". To prawda, tak jak wyszkowscy seniorzy. My życzmy sobie, aby nasza jesień życia była taka, jak złota polska jesień, czyli pogodna, przyjemna i kolorowa - mówiła.

Do tych ciepłych słów dołączył również burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski:

- Wyszkowscy seniorzy są chyba najbardziej aktywnymi, promiennymi i uśmiechniętymi seniorami w całym województwie a może i w kraju. Dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie. Nasze grupy senioralne są nie tylko znane w powiecie czy gminie ale wspaniale promują nas w całym województwie i poza nim. Wiele grup senioralnych stanowi pole do realizacji w sztuce i kulturze. Apelujemy też do was, żeby tym swoim zaangażowaniem, swoją mądrością przyciągać innych seniorów. Przecież w każdej z tych grup jest miejsce dla seniorów, którzy by chcieli zacząć śpiewać, tańczyć, malować, uczestniczyć w radzie seniorów czy też w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Gratuluję tej działalności i życzę wiele takiego optymizmu i energii, którymi na co dzień się z nami dzielicie.

- Chciałbym już teraz zadeklarować, że jeżeli osiągnę już taki odpowiedni wiek, to byłbym mocno zainteresowany, żeby uczestniczyć w tym zacnym gremium Rady Seniorów, ponieważ póki co w tym składzie nie ma żadnego mężczyzny - dodał wicestarosta Leszek Marszał.

- Bardzo się cieszę, że my, młodzież, również możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu - mówiła wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie Danuta Wachowska. - Z okazji dzisiejszego dnia chciałabym poruszyć taki jeden temat, który jest dosyć ważny dla nas, młodych. Bardzo często może się wydawać, że młodzi ludzie nie dogadują się ze starszymi, że jest nam nie po drodze z poglądami, wartościami, że może my młodzi trochę za często się buntujemy. My właśnie jako Młodzieżowa Rada Miejska chcielibyśmy jakoś połączyć te dwa nurty, młodzieży i seniorów. Bardzo ważne jest i to wasze patrzenie na świat takie dojrzałe, pełne życiowej mądrości, której my młodzi po prostu jeszcze nie mamy. Ale też właśnie ten nasz młodzieńczy zapał, którego w nas jest dużo, bo nie ukrywam - w Wyszkowie mamy świetną młodzież. Wydaje mi się, że kiedy połączymy siły, staniemy ramię w ramię, młodzi - seniorzy, to myślę, że naprawdę możemy zrobić piękne rzeczy dla naszego miasta a nawet naszego kraju, ponieważ i to jest bardzo ważne.

W wydarzeniu uczestniczyło trzynaście grup senioralnych: Uniwersytet Trzeciego Wieku, grupa „Amazonki”, Roztańczony i śpiewający „Oberek”, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Grupa Śpiewacza „Wyszkowiacy”, Grupa gimnastyczna Laseczki-Deseczki, grupa „Deskurowiacy”, KGW z Rybna, przedstawiciele Leszczydołu-Nowin, Związek Emerytów i Rencistów „Pogodna jesień”, Dom Dziennego Pobytu „Senior”, przedstawicielki Rady Seniorów w Wyszkowie, przedstawiciele wyszkowskich Piłsudczyków.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowano liczne atrakcje. Wydarzenie rozpoczęto od prezentacji multimedialnej przedstawiającej dorobek grup senioralnych. Nie mogło się obejść również bez odśpiewania hymnu emerytów, który zaczyna się słowami: "Niedawno byliśmy młodzi...", w wykonaniu przedstawicieli Związku Emerytów i Rencistów w Wyszkowie "Pogodna jesień". Ten wspaniały dzień ubogacił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Oberek", którego kierownikiem artystycznym jest Danuta Deptuła a kierownikiem muzycznym Stanisław Kadłubowski. Artyści barwnie prezentowali się na scenie i przenieśli seniorów w świat muzyki. Wykonali tańce i pieśni ludowe. Na scenie wystawiono spektakl teatralny pt. „Ku przestrodze...”, opowiadający o tym, jak często seniorzy potrafią stać się ofiarą oszustw, zaprezentowany przez aktorów z Młodzieżowego Teatru Profilaktycznego "Farsa" pod kierunkiem Anny Ropelewskiej-Gerek i Piotra Wilczyńskiego. Na scenie pojawili się też członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie, którzy wykonali choreografię tańca współczesnego do znanych światowych hitów. Seniorzy obejrzeli również występ Zespołu "Wyszkowiacy", który działa w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej pod kierunkiem Wandy Pych i instruktora muzycznego Czesława Kwiatkowskiego. Grupa gimnastyczna "Laseczki - Deseczki", zaprezentowała a także zachęciła seniorów do udziału w "aerobiku inaczej" pod kierunkiem Haliny Kowalczyk. Mogliśmy również usłyszeć monolog pt. "Rozmowa liryczna" w wykonaniu przedstawicieli ŚDS "Soteria" w Wyszkowie, zaprezentowany przez Karolinę Chruścikowską i Kamila Aleksandrowicza pod czujnym okiem animatorki - pedagoga Urszuli Roguskiej. Wyszkowscy Piłsudczycy zaprezentowali wiersz o Piłsudczykach a także piosenkę pt. "Ojczyzno ma". Zwieńczeniem niedzielnego wieczoru w „Hutniku” był koncert wokalisty Marcina Staszka z zespołem, który wykonał światowe hity lat 80' i 90'. Między występami seniorzy odśpiewali również wspólnie piosenki m.in. "Małgośka" oraz "Złoty pierścionek". Przygotowany został także poczęstunek.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA