REKLAMA

REKLAMA

"Gdzie Fryderyk Chopin przebywał na wakacjach"

Autor: Monika Grzelecka

Turystyka | Piątek, 06 paź 2023 22:35

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie w nagrodę za wysokie wyniki w nauce, frekwencję, zaangażowanie na rzecz szkoły i środowiska lokalnego wyjechali na wycieczkę do Sannik. Jest to małe i młode miasteczko (prawa miejskie uzyskało w 2018r), położone w odległości 35 kilometrów od Płocka.

Turystyka

REKLAMA

Wycieczki dla najlepszych to tradycja szkoły, są one sponsorowane przez Radę Rodziców. Ponadto wyjazd ten odbył się w ramach Programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”. W Sannikach mieści się Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina, które powstało dla uczczenia wielkiego pianisty. W Pałacu w 1828 roku Chopin przebywał na wakacjach u swojego kolegi Konstantego Pruszaka. Dzięki temu wydarzeniu Sanniki zaznaczyły swoje miejsce na kulturalnej mapie Polski. Propagatorem Chopinowskiej spuścizny od ponad 40 lat jest m.in. Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.

Europejskie Centrum Artystyczne zostało utworzone w 2010 r i odwiedzającym oferuje zwiedzanie Pałacu , lekcje muzealne - "pokój zagadek" , koncerty muzyki chopinowskiej prowadzone przez aktorów scen warszawskich, warszataty artystyczne, plenery malarskie oraz spacer po obszernym i pięknym parku . Uczniowie podczas pobytu w Sannikach poznali wystrój wewnętrzny i zewnętrzny Pałacu, jego lokatorów i dzieje na przestrzeni lat. Ciekawym doświadczeniem był udział w lekcji muzealnej przy aktywnym zaangażowaniu uczniów, poprzez rozwiązywanie zagadek dotyczących wydarzeń z życia i twórczości Fryderyka Chopina, czytanie jego listów oraz gra na fortepianie i śpiew koleżanek. W oranżerii na terenie parku przygotowano potrawy z grilla, które wszystkim bardzo smakowały, a najsmaczniejsze okazały się ziemniaki.

Pobyt w tak klimatycznym miejscu był cennym doświadczeniem dla jego uczestników i okazją do poznania nowych miejsc na kulturalnej mapie ziemi mazowieckiej. Organizatorem wyjazdu był Szkolny Zespół ds. Turystyki i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy dziękują bardzo za zorganizowanie i sfinansowanie wspaniałej wycieczki, z której pozostaną wspomnienia i gazetka z propzycjami turystycznych atrakcji na Mazowszu w sali geograficznej.

Opracowała: Bożena Pikora

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA