REKLAMA

REKLAMA

Rodzinnie i rowerowo w Skuszewie

Autor: Monika Grzelecka

Turystyka | Niedziela, 01 paź 2023 20:31

Już po raz trzeci Stowarzyszenie "Łączy nas Skuszew" wspólnie z sołtysem Mirosławem Augustynikiem zorganizowało rodzinny rajd rowerowy, który tradycyjnie odbył się w ostatnią niedzielę września.

REKLAMA

Celem rajdu jest propagowanie turystyki rowerowej, poznawanie walorów turystycznych Puszczy Białej, ale również przybliżenie miejsc związanych z historią gminy Wyszków. Grupę niemal 60 rowerzystów na starcie rajdu przywitała w siedzibie Stowarzyszenia w Skuszewie jego przewodnicząca - Bogusława Pochmara. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, tj. gadżety rowerowe, kamizelki odblaskowe oraz napoje i słodycze. Następnie prowadzący rajd Wojtek Kuska przedstawił wszystkim trasę, która tym razem przebiegała przez Natalin, Dalekie, Sieczychy, Porządzie, Leszczydół, Wyszków i z powrotem do Skuszewa - łącznie niemal 40 km. Przypomniano również o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze.

Grupa rowerzystów odwiedziła m.in. nowo odsłonięty pomnik Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Sieczychach, a jeden z uczestników rajdu, Łukasz Wilczyński, w bardzo ciekowej formie przybliżył postać bohatera Szarych Szeregów i Polski Walczącej. Po niemal czterech godzinach jazdy, zmęczeni, ale zadowoleni, wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do mety, na której czekała przepyszna zupa gulaszowa i domowe ciasto. Na zakończenie rajdu chętni uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie, którego tematyka była związana z miejscami odwiedzanymi w trakcie rajdu. Najmłodsze i najdzielniejsze uczestniczki rajdu, Kalinka i Gabrysia, otrzymały brawa od wszystkich uczestników oraz dodatkowe nagrody niespodzianki.

PS. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Skuszewa biorącym udział w rajdzie, naszym sympatykom oraz zaprzyjaźnionym z nami grupom rowerowym. Dziękujemy wyszkowskiej Policji za zapewnienie bezpiecznego przejazdu przez ul. Warszawską. Tradycyjnie już podziękowania składamy również Firmie Sport Atelier Magdalena i Łukasz Góralewscy za wsparcie w organizacji rajdu. Wydarzenie było finansowane ze środków gminy Wyszków.

Stowarzyszenie "Łączy nas Skuszew"

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Annana

Skuszew MA AKTYWNEGO UMIEJĄCEGO organizować i uaktywniać Młodych mieszkańców SKUSZEWA.GRATULACJE dla SOŁTYSA PANA AUGUSTYNIKA

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA