REKLAMA

REKLAMA

Pokochajcie bieganie

Autor: Elwira Czechowska

Sport | Piątek, 15 wrz 2023 00:05

Z takim przesłaniem w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie zorganizowano 3. edycję Biegu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W biegowej akcji wzięło udział ponad 450 uczniów i nauczycieli.

REKLAMA

14 września "Jedynka" bez wątpienia była najbardziej zabieganą szkołą w mieście. Tego dnia w szkole odbyły się biegi w ramach ogólnopolskiej akcji Bieg Fair Play PKOl. W wydarzeniu wzięli licznie udział uczniowie wszystkich klas - od zerówki po najstarsze ósme klasy. Każda klasa wykonywała okrążenia na szkolnym boisku wraz z wychowawcami i nauczycielami. Biegała też, dając dobry przykład uczniom, dyrektor Hanna Dziubiel. W tej akcji o to właśnie chodzi - zachęcić do aktywności fizycznej, a bieganie jest jedną z ajprostszych jej form. Celem akcji jest popularyzacja biegania oraz promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu. Uczniowie "Jedynki" chętnie wzięli udział w biegu.

Bieg poprzedziła ceremonia olimpijska, którą poprowadził były nauczyciel w-f i przyjaciel SP nr 1 - Andrzej Rębowski. Ceremonia rozpoczęła się wniesieniem repliki flagi olimpijskiej oraz pochodni. Na spotkanie został zaproszony absolwent "Jedynki" - Jakub Skoczeń, obecnie uczeń klasy maturalnej i juz utytułowany unihokeista. Jakub jest reprezentantem Polski, złotym medalistą mistrzostw Polski i uczestnikiem mistrzostw świata w Danii w unihokeju. Spotkanie wykorzystał do podziękowania swojemu pierwszemu trenerowi - Łukaszowi Sienkiewiczowi, ale także do promocji sportu wśród młodszych kolegów. Jakub Skoczeń przebiegł kilkanaście okrążeń ze wszystkimi klasami uczestniczącymi w akcji Bieg Fair Play PKOl

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA