REKLAMA

REKLAMA

Uczniowie "Skłodowskiej" na stażu w Barcelonie

Autor: Monika Grzelecka

Nauka | Środa, 13 wrz 2023 22:18

Grupa uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie dzięki funduszom europejskim w dniach od 2 - 28 lipca udała się do Barcelony w celu odbycia praktyki zawodowej w ramach programu Erasmus+. Podczas praktyki uczniowie z technikum architektury krajobrazu, technikum budowlanego, technikum usług hotelarskich , technikum usług kelnerskich, technikum cyfryzacji zdobywali nowe umiejętności, doskonalili zdobytą wiedzę.

Nauka

REKLAMA

Podczas pobytu w Barcelonie realizowane były elementy kulturowe. Młodzież wraz z opiekunami Ewą Nowak - Kowalską oraz Katarzyną Sawicką podziwiała secesyjne projekty Gaudiego, a szczególnie słynny kościół Sagrada Familia, budowany od 1882 roku (planowane zakończenie to rok 2026), Barcelonę historyczną oraz współczesną m.in. oceanarium, interesujące zoo, stadion FC Barcelona. Jedną z atrakcji było zdobycie góry Montserrat na której mieści się opactwo Matki Bożej. Przez cały okres praktyki uczniowie uczyli się samodzielności, współdziałania w grupie, wzajemnej pomocy, odpowiedzialności za siebie i innych członków grupy. Doskonalili słownictwo i umiejętności porozumiewania się w obcym języku. Przełamywali bariery konwersacji i coraz śmielej posługiwali się językiem angielskim , a nawet hiszpańskim. W wolnych chwilach korzystali z udogodnień hotelowych czyli basenu, siłowni, boiska do piłki siatkowej i koszykowej. Uczniowie ze Skłodowskiej mimo miesięcznej rozłąki z rodziną oceniają praktykę, jako bardzo udaną. Nawiązali nowe relacje, zrozumieli, jak ważna jest nauka języka obcego, nauczyli się nowych rzeczy, których nie ma w programach szkolnych. Wszystko to procentuje.

Z programu Erasmus+ może skorzystać każdy uczeń. Warunek to wysoka średnia ocen i wysoka frekwencja. Warto na te dwie rzeczy zwrócić uwagę przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym, bo kolejne mobilności w ramach programu Erasmus+ czekają na realizację.

Zepół Szkół nr 1 w Wyszkowie

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA