REKLAMA

REKLAMA

Odpust u Chrystusa Sługi

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Środa, 13 wrz 2023 16:39

W niedzielę, 17 września, w Parafii pw. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach będzie przeżywana uroczystość odpustowa - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne uroczystości rozpoczną się mszą św. pod przewodnictwem ks. kan. dr Roberta Bączka - rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, wikariusza biskupiego. O oprawę muzyczną zadba zespół instrumentalno - wokalny z Porządzia a także Młodzieżowa Schola Parafialna. 

Powiat

REKLAMA

Po sumie odpustowej, która odbędzie się o godz. 12.00, ks. proboszcz oraz organizatorzy wydarzenia zapraszają na Koncert Dziękczynny „Śladami Nowińskich Tradycji". Goście przebywający w naszym regionie będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać lokalnych zespołów i artystów, zapoznać się z tradycją i historią Puszczy Białej oraz spróbować regionalnych dań i ciast. Wystąpią: „Zespół Pieśni i Tańca Wyszków", Zespół „Puszcza Biała", zespoły, kapele ludowe - z Długosiodla, Porządzia, Rząśnika, a także lokalni artyści.

- Sztuka ludowa to odpowiedź na pytanie, skąd wzięliśmy się jako społeczeństwo, jako naród i jakie są nasze korzenie. Taniec, śpiew to przede wszystkim dziękczynienie Bogu, Dlatego chcemy Go uwielbiać za całe nasze życie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zasmakować nowińskiej tradycji i sztuki - mówią organizatorzy. 

- Tego dnia wspólnie chcemy prosić o Ducha Służby. Nasza parafia, która istnieje od 2001 roku jako jedyna w diecezji łomżyńskiej jest właśnie pod wezwaniem "Chrystusa Sługi". Ten, który służy, uczy nas jak dawać Boga innym swoim życiem. On jest wzorem nie tylko dla kapłanów, ale i dla nas, wszystkich, którzy wierzymy. Najbliższe treścią tej służby jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września, które będzie uroczyście sprawowane w niedzielę 17 września. Tym samym chcemy jako wspólnota zaprosić wszystkich do odczytania tego ducha Służby Jezusa. Być sługą to realizowanie swojego powołania, w imię miłości nie oczekując nic w zamian. Cieszymy się jako wspólnota, że nasza parafia jest pod tym wezwaniem. To wielki dar, ale i odpowiedzialność - mówi kl. Jan Książek pochodzący z parafii.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (2).

REKLAMA

Proszę Świętego

Przecież stoi jak wół: W niedzielę, 17 września, w Parafii pw. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach będzie przeżywana uroczystość odpustowa - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Święty

Wszystko wiemy o wydarzeniu tylko zapomnieli napisać gdzie ta parafia jest. Bo przecie nie wszyscy wiedzą gdzie i pod jakim wezwaniem są kościoły. Ale się ktoś popisał składając ten tekst.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA