REKLAMA

REKLAMA

5 sposobów, na które technologia cyfrowa w turystyce może zmienić Wyszków

Autor: Admin Admin

Kącik Prasowy | Wtorek, 12 wrz 2023 00:00

Technologia wkroczyła w praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Nie inaczej jest z turystyką. W dzisiejszych czasach podróżowanie jest o niebo łatwiejsze. Nie musimy zabierać ze sobą map, ani prosić miejscowych o wskazanie najbliższego hotelu. Praktycznie wszystko można załatwić na komputerze lub smartfonie.

Kącik Prasowy

REKLAMA

Dla pokolenia 30-latków, ale nie tylko, bardzo ciężko już sobie wyobrazić podróżowanie bez smartfona. Na naszym telefonie możemy wykonać wiele czynności, które wcześniej zajmowały dużo więcej czasu.

Łatwiejsze planowanie podróży

Turyści, którzy chcą zwiedzić Wyszków i jego okolice, już na etapie planowania podróży mają o niebo łatwiejsze zadanie. Po pierwsze mogą się dowiedzieć czegoś o tym mieście. Nie muszą w tym celu iść do księgarni i kupować przewodników. Czy pamiętamy jeszcze czasy, gdy aby dowiedzieć się o godzinach odjazdów pociągów trzeba było jechać na dworzec, ewentualnie wykonać telefon? Dzisiaj istnieje wiele aplikacji, dzięki którym wystarczy wpisać miejsce docelowe i wyświetlą się nam wszystkie dostępne sposoby, jak się do niego dostać.

Do tego dochodzi znalezienie hotelu, które w dzisiejszych czasach trwa kilka chwil. Nie trzeba dzwonić do informacji turystycznej, ani pytać miejscowych.

Nowoczesne sposoby płatności

Turyści, szczególnie ci z zagranicy, nie muszą już polegać wyłącznie na gotówce, ani wymieniać waluty. Nie chodzi tu tylko o możliwość płacenia kartą, która może wiązać się z kosztami. Istnieją systemy płatnicze, które pozwalają nam dokonywać płatności w praktycznie dowolnej walucie, bez strat na zbyt niskich kursach.

Jednym z najnowszych rozwiązań jest BLIK. To naprawdę bezpieczna metoda wpłacanie pieniędzy np. do kasyna online, bo nie prowadzi do ujawnienia żadnych danych. Poczytaj tutaj o BLIKU, aby dowiedzieć się, jak z niej skorzystać. Otóż wystarczy wygenerować odpowiedni kod w aplikacji bankowej, a następnie go wpisać we właściwym okienku. Dzięki temu nie musimy podawać żadnych wrażliwych danych i, nawet jeżeli padnie ofiarą ataku hakerskiego, nic nam nie grozi.

Mapy

Czy pamiętamy jeszcze czasy, gdy musieliśmy analizować, w którym miejscu się znajdujemy, a następnie zapamiętywać trasę, którą zaplanowaliśmy przy użyciu mapy. Otóż teraz turyści przyjeżdżający do Wyszkowa mogą poruszać się po tym mieście z podobną swobodą, jak miejscowi. Aplikacje z mapami pozwalają nam zaplanować całą trasę i zawsze dokładnie wiedzieć, gdzie się znajdujemy. Do tego łatwo znaleźć dzięki nim najbliższy bankomat, restaurację czy atrakcję turystyczną.

Portale z filmami

Często czytanie o danym miejscu oraz zdjęcia nie są dla nas wystarczające. Istnieje wiele serwisów oferujących możliowść oglądania filmów zamieszczonych przez internautów. Nie mają one turystycznego charakteru, jednak niemal na pewno znajdziemy w nich nagranie z miejsca, do którego mamy zamiar się udać. Potencjalni turyści mogą zatem poczuć klimat Wyszkowa, zanim się w nim znajdą.

Kupowanie biletów

Kupowanie jakichkolwiek biletów, jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. Możemy w kilka minut zarezerwować przejazd pociągiem, przelot samolotem, czy wstęp do przeróżnych atrakcji turystycznych. Sprawia to, że oszczędzamy naprawdę mnóstwo czasu. Z pewnością sprawi to, że takim miastom jak Wyszków o wiele łatwiej przyciągnąć turystów.

Co jeszcze nas czeka?

Okazuje się, że to nie wszystko. Technologia cały czas się rozwija. Jednym z najnowszych wynalazków jest wirtualna rzeczywistość. Już teraz zaczyna być ona wykorzystywana w turystyce. Polega na tym, że możemy, dzięki specjalnemu sprzętowi poruszać się po danym miejscu, tak jakbyśmy tam byli. Korzystają z tego np. hotele. Z całą pewnością można spodziewać się zatem, że już niedługo dostępne będą wirtualne spacery po miastach takich jak Wyszków.

Wszystko to sprawia, że turystów najprawdopodobniej będzie coraz więcej. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak wiele korzyści gospodarczych może to przynieść danemu regionowi. Szczególnie, że na międzynarodowych listach miejsc, które warto odwiedzić, coraz częściej pojawiają się mniej oczywiste destynacje. Nie jest to już zatem tylko Paryż czy Wenecja. Znane zagraniczne gazety potrafią zachęcać do odwiedzenia np. Bydgoszczy.

Polskie miasta pięknieją z każdym rokiem. Pamiętajmy, że to co dla nas wydaje się zwyczajne, dla zagranicznego podróżnika może być czymś egzotycznym i pięknym. Turystyka jest jedną z głównych gałęzi, jeżeli chodzi o gospodarkę wielu regionów. Przyczyna jest prosta - zwiększa popyt. A co za tym idzie, okoliczne przedsiębiorstwa działają lepiej, a liczba miejsc pracy rośnie.

Fot. PIxabay

Materiał zewnętrzny

REKLAMA

Tagi.

REKLAMA