REKLAMA

REKLAMA

To ich drugi dom

Autor: Admin Admin

Miasto | Poniedziałek, 11 wrz 2023 00:30

Od 1988 roku działa w Wyszkowie Dom Dziennego Pobytu "Senior". 9 września jego społeczność zaprosiła na jubileuszowy, wspominkowy piknik rodzinny.

REKLAMA

Przybyłych na piknik z okazji 35-lecia Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie powitała Dorota Wojtkowska, od 14 lat kierownik placówki. 

- Dziękuję za wieloletnią współpracę z DDP i w ogóle z seniorami w gminie Wyszków - zwróciła się do Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego, która krótkim koncertem uświetniła spotkanie.  

Dalszą część uroczystości poprowadzili Jadwiga Szymanik i Tadeusz Rogalski.

- Jubileusz to ważna rocznica. Często skłania nas do refleksji nad minionym okresem i podjęcia nowych wyzwań oraz świętowania w gronie rodziny i nowych przyjaciół, których ciągle nam przybywa - mówili.

Powitali licznie przybyłych gości, w tym władze miejskie, zaprzyjaźnionych seniorów z Lucynowa, Lucynowa Dużego, Skuszewa, Kamieńczyka. Wśród gości honorowych byli dawni kierownicy i pracownicy Domu: m.in. Barbara Andrzejewska, Elżbieta Ciuraj, Mirosława Staniszewska Helena Chmielewska. Aktualnie "Senior" jest drugim domem dla 27 osób. Większość zaangażowała się w przygotowanie i obchody jubileuszu. Od przybyłych na piknik padło wiele ciepłych i dobrych słów. 

- Odwiedzili was dzisiaj sami przyjaciele - mówił w imieniu samorządu powiatu wyszkowskiego wicestarosta Leszek Marszał, życząc jak najmniej trosk, apetytu na życie, bo - jak podkreślał - seniorzy to skarbnica wiedzy niezbędna do rozwoju młodszych pokoleń

- Piękna rocznica... Kolejnych 35 lat w zdrowiu, radości i takiej aktywności - życzyła Elżbieta Piórkowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Wyszkowie.

- Niech pan Bóg Wam błogosławi na dalsze lata - mówił ks. Roman Karaś. - Dobrze jest mieć takich dziadków, cieszę się, że możemy korzystać z ich posługi, mądrości życiowej.

- Źyczę drugiej młodości - w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 powiedziała dyrektor Hanna Dziubiel.

- Od wielu lat wspólnie podejmujemy wiele inicjatyw profilaktycznych, dla bezpieczeństwa starszych, dzieci i młodzieży. Odnieśliśmy wiele sukcesów na terenie powiatu i Mazowsza. Z takimi seniorami nie było rzeczy niemożliwych do zrobienia i przeszkód do pokonania. Abyście zawsze realizowali założone cele i zawsze z uśmiechem na twarzy - życzyła w imieniu wyszkowskich policjantów sier. Wioleta Szymanik.

Z życzeniami przybyli przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy Soteria. Halina Kowalczyk w imieniu ZPiT „Oberek” przekazała życzenia dalszej kreatywnej aktywności i zdrowia. Rada Gminy Seniorów zaprosiła do współpracy przy inicjatywach na rzecz seniorów. A Klub Seniora „Pogodna jesień” przekazała życzenia "dużo, dużo zdrowia przez następne 35 lat albo dłużej". Seniorzy ze Skuszewa przybyli z życzeniami i upominkami. KGW Kamieńczyk "Kamieńczanki" i Stowarzyszenie Akademia Wolnego Czasu życzyło zdrowia, realizacji wspólnych planów.

- Radości, która odkrywa piękno nowych rzeczy, nadziei, która nie gaśnie, pokoju, który koi, wiary, która daje oparcie kiedy bezradność przeraża. Sto lat - w imieniu społeczności Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna” życzyła Kamila Bielecka wraz z dziećmi.

- Dom to ludzie, to otoczenie, a te słowa dają siłę, żeby starać się jeszcze mocniej i jeszcze więcej wspólnie. Musi być taki duch, musi być ta osoba. Rada Seniorów pod kierownictwem Doroty Wojtkowskiej, poprzedni kierownicy i pracownicy, przyczynili się do tego, że po 35 latach możemy się tu spotkać - podkreślała dyrektor OPS Agnieszka Mróz.

- To miejsce, gdzie ludzie spotykają się, żeby realizować swoje pasje. Ale miejsce z duszą, przesłanie, gdzie każdy czuje się zaopiekowany, czuje się w towarzystwie szczęśliwy. To miejsce, które ma wspaniałych opiekunów. Stanowicie wspaniałą samorządową rodzinę - mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. Życzył seniorom zdrowia, energii, realizacji pasji.

Wiele ciepłych słów padło też pod adresem Doroty Wojtkowskiej:

- Nasza pani kierownik jest jak matka - do niej idzie się ze wszystkim i o wszystko, jak najlepsza przyjaciółka, której można powierzyć wszystkie tajemnice, jak kumpelka, do której można przyjść na kawę. Jest pani najlepszą kierowniczką. To pani nas prowadzi. Bez pani żaden projekt by się nie odbył - mówiła prowadząca piknik.

- To jubileusz Domu a nie mój. To ci wspaniali ludzie, od kierowniczek poprzez uczestników, którzy chcą działać i mnie przez wiele lat motywowali do działania. Ja tu jestem gościnnie od 14 lat. To spełniony czas, miły czas - odpowiadała wzruszona kierownik placówki.

Występ artystyczny przygotowali zarówno seniorzy z DDP, jak i dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna” w Wyszkowie. Na koniec dwa pokolenia wspólnie zatańczyły belgijkę. Na gospodarzy i gości czekał poczęstunek z grilla, ciasto i oczywiście urodzinowy tort. Konkursom, zabawom i rozmowom nie było końca. 

Przy okazji organizatorzy zaposili na najbliższe wydarzenia dedykowane seniorom z gminy Wyszków:

- 1 października godz. 11.00 msza św. w kościele pw. św. Wojciecha w intencji seniorów 

- 8 października godz. 15.00 - Senioralia w WOK "Hutnik". 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (5).

REKLAMA

Strażak Sam

Seniorko, masz 100% racji. Ale w naszym urzędzie Panie od wizerunku i "propagandy" zajmują się sobą i poszukiwaniem pracy :))

Maria

Ale to nie był wrzesień drogie panie od kiełbasy pachnącej czosnkiem, a wiosna.

Senat

Takie spotkania przedwyborcze organizują pracownicy pana burmistrza żeby przypodobać się szefowi. W tym wypadku dyrektor OPS i kierownik DDP. Potrafiły tyle ,że wymyśliły kiełbasę wyborczą z musztardą i tort . Dobre i to ale dla seniorów , cukrzyków trochę szkodliwe na zdrowie . I lansowanie tego obywatela z Tłuszcza, który ma być burmistrzem. Falstart. Cała ta impreza bardzo słabiutka.

Wiek emerytalny

Impreza przypomina przedwyborcze imieninki Grzesia dla nauczycielek i przedszkolanek w Baśniowej. Niektóre z obecnych seniorek dobrze je pamiętają.

Seniorka

Panie Grzegorzu błąd w stylizacji, nie wypycha się kieszeni spodni rupieciami takimi jak telefon, portfele, klucze bo to wygląda , szczególnie na zdjęciach obrzydliwie i nieelegancko. Na wszelkiego rodzaju uroczystościach i spotkaniach powinien pan mieć asystenta, który by zajął się tymi przedmiotami. W wizerunku należy dbać również o szczegóły. Słabi są pana doradcy, szczególnie ci w urzędzie. Powodzenia w wyborach.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

Moda i uroda
FLASH MODA - butik w Galerii Wyszków (poziom 2)

ul. Sowińskiego 62 07-200 Wyszków

519 434 519

galeriawyszkow.pl/flash

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA