REKLAMA

REKLAMA

Delegacja SP nr 4 na Westerplatte

Autor: Monika Grzelecka

Nauka | Poniedziałek, 04 wrz 2023 21:16

W dniach 30 sierpnia - 1 września delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie uczestniczyła w XXXVII Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, które zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Morskich w Gdańsku.

REKLAMA

Szkołę reprezentowali dyrektor szkoły Ewa Runo i nauczycielka historii Jolanta Paczkowska. Głównym i najważniejszym punktem programu sympozjum było uczestnictwo w obchodach 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Uroczystość rozpoczęła się 1 września o godz. 4.45 przy Pomniku Obrońców Wybrzeża. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz państwowych, władz lokalnych, rodziny Westerplatczyków.

- Przeżyliśmy chwile zadumy i wzruszenia, uczestniczyliśmy w „żywej” lekcji historii i patriotyzmu, oddaliśmy hołd bohaterskim naszym przodkom.  W symboliczny sposób podziękowaliśmy również zmarłemu prezesowi Klubu Szkół Westerplatte - Adamowi Szatkowskiemu, który zapoczątkował tę ideę sympozjum i spotkań rodzin Westerplatczyków - mówią przedstawiciele SP nr 4.

Delegacje szkół z całej Polski, które noszą zaszczytne imię - Obrońców Westerplatte, miały okazję zwiedzić Gdańsk; podziwiać Muzeum II Wojny Światowej. Nie zabrakło też w programie spotkań, w czasie których nauczyciele mogli się poznać, porozmawiać, zawrzeć znajomości z uczestnikami z innych szkół z całej Polski.

Delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Wyszkowianka

Szkoła to uczniowie, gdzież oni w tej delegacji... Nie byli godni jak te dwie Panie

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA