REKLAMA

REKLAMA

Teatralna podróż do świata wyobraźni

Autor: Elwira Czechowska

Kultura | Niedziela, 27 sie 2023 23:19

Za nami II Przegląd Teatrów Wędrownych dla Dzieci "Leśna scena PNS", organizowana przez Stowarzyszenie Pan Hilary. Wyszkowianie mieli okazję obejrzeć trzy zabawne i pouczające spektakle, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach.

REKLAMA

W tegorocznym przeglądzie wystąpiły trzy teatry z dorobkiem artystycznym i nagrodami: Teatr TeatRyle, który przygotował na wyszkowski przegląd spektakl na motywach Kubusia Puchatka pt. "Kubusiowe granie"; Teatr O! z inscenizacją "Wielkiej wyprawy Pana Maluśkiewicza" oraz Teatr Trupa Pana Wnuka i ich wersją "Jasia i Małgosi". 

"Leśną scenę" PBS Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie rozpoczął mistrzowski spektakl teatru TeatRyle. „Kubusiowe granie” przenosi widzów w czasy, kiedy nie było jeszcze komputerów, telefonów komórkowych i telewizji, a dzieciom czytano książki i opowiadano przeróżne historie, często wymyślane na poczekaniu. Aktorzy zaprosili widzów do krainy wyobraźni, gdzie wszystko, naprawdę wszystko jest możliwe. Bohaterami spektaklu były lalki - przytulanki; takie, jakie każde dziecko ma u siebie w pokoju z dobrze znanaej i kochanej przez dzieci serii o Kubusiu Puchatku. W rękach aktorów maskotki ożyły i opowiadały swoje niesamowite historie, wciągając dzieci do świata wyobraźni. Walorem przedstawienia były również piosenki, pięknie skomponowane przez Roberta Łuczaka. 

Przedstawienie "Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza" oparta jest na wierszach Juliana Tuwima (”Pan Maluśkiewicz, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa”,„Motyle”) oraz Jana Brzechwy (”ZOO”). Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci miały okazję poznać mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotarły z małym-wielkim podróżnikiem nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem nauczyły się piosenki prawdziwego wilka morskiego. Spektakl przybliża małemu widzowi otaczający świat w sposób dowcipny i niebanalny. Bogaty zestaw rekwizytów i nieszablonowe ich wykorzystanie pozwala ciągle zaskakiwać widza. Wykorzystanie motywów muzycznych: kołysanki, opery, muzyki etnicznej, filmowej czy odgłosów przyrody, podkreślał zmieniającą się poetykę przedstawienia.

Z kolei "Jaś i Małgosia" to czarujący i zabawny spektakl reżysera teatralnego Michała Wnuka, który realizuje spektakle dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Do realizacji spektaklu przydała się także pomoc publiczności, gdy kurier zagubił [aczkę z laką wilka no i ktoś musiał go zastąpić.. Zabawy, śmiechu i artystycznych wrażeń było mnóstwo. Wszystkie spektakle łączył wysoki poziom artystyczny, duża dawka humoru, mądry przekaz.  

W przerwach między spektaklami zorganizowano artystyczne warsztaty dla dzieci. BARVA Art Svitlana Stankevych zaprosiła do świata garncarstwa z kołem, MADU Pracownia zabawy i rozwoju - zaproponowała wspólną budowę teatralnych lalek i chatek, zaś aimatorki ze Stowarzyszenia Pan Hilary zaoferowały wspólną zabawę bańkami mydlanymi, malunki buziek, tatuaże, harce i zabawy na świeżym powietrzu. 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

Dziecko
"MADU" Pracownia Zabawy i Rozwoju

ul. Geodetów 31 07-200 Wyszków

[email protected]

510-965-263

www.madu.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA