REKLAMA

REKLAMA

Czy chcesz bezpłatnej komunikacji?

Autor: Admin Admin

Kącik Prasowy | Czwartek, 03 sie 2023 12:06

Zakorkowane ulice, brak parkingów, smog – to bolączki wielu miast w kraju. Są jednak już takie, w których bezpłatna komunikacja publiczna rozwiązuje odwieczne problemy mieszkańców. Najlepszym przykładem, że „da się” są Lubin, Bełchatów oraz Kalisz i ich wzorem Bezpartyjni Samorządowcy chcą w całej Polsce wprowadzić darmową komunikację.

Kącik Prasowy

Bezpłatna komunikacja - dlaczego to tak istotne?

Czy bezpłatna komunikacja miejska i regionalna to tylko populistyczne hasło? Otóż nie! Przy obecnych cenach paliw bezpłatna komunikacja jest wielką zachętą do korzystania z transportu publicznego. Przeciętna rodzina może dzięki temu zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Oprócz tego komunikacja zbiorowa pozwala oszczędzić czas dojazdów - bo dobrze zorganizowany transport masowy, zwłaszcza szynowy, nie stoi w korkach. Chroni także środowisko - pociąg, tramwaj lub autobus elektryczny jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu. To wpływa także pozytywnie na zdrowie mieszkańców miast - wolimy przecież oddychać czystym powietrzem a nie spalinami tysięcy samochodów. Transport masowy nie potrzebuje także ogromnych parkingów w centrach i tak już zatłoczonych aglomeracji. Te tereny można przeznaczyć na parki i strefy rekreacyjne. To także mniej wypadków na drogach. Korzyści można wymieniać dużo.

Właśnie to chcemy zrobić dla Ciebie! Dołącz do nas!

Bezpartyjni Samorządowcy to ogólnopolskie ugrupowanie, które w wyborach samorządowych w 2018 roku zdobyło blisko milion głosów, przekraczając pięcioprocentowy próg poparcia w skali kraju. Znamy problemy zwykłych mieszkańców. Dlatego jeśli chcesz nas wesprzeć i pomóc w nadchodzącej kampanii parlamentarnej to pozwól wywiesić baner na Twoim balkonie lub płocie.

Zgłoś chęć do udziału w pracach komisji wyborczej. A jeśli czujesz się na siłach, aby wystartować, zgłoś swoją kandydaturę.

Zachęcamy do zgłoszenia się do nas zorganizowane lokalne środowiska, a także przedsiębiorców, rolników, emerytów oraz społeczników i wszystkich, którzy chcą żyć w Normalnej Polsce. Razem możemy osiągnąć więcej dla Twojego regionu i całej Polski!

Zapraszamy do kontaktu:

Konrad Rytel - Koordynator Okręgu 18 do sejmu, Prezes MWS, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Biuro Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy, ul. Koszykowa 24 lok 12, 00-553 Warszawa/ biuro@mws.org.pl

* Bezpartyjni Samorządowcy to ogólnopolskie ugrupowanie, które w wyborach samorządowych w 2018 roku zdobyło blisko milion głosów, przekraczając pięcioprocentowy próg poparcia w skali kraju. Bezpartyjni obecnie tworzą zarząd województwa na Dolnym Śląsku, a także współtworzą koalicję rządzącą w Lubuskiem. Na terenie woj. mazowieckiego posiadają wielu radnych, wójtów, burmistrzów, starostów, a także radnego sejmiku woj. mazowieckiego.

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (7).

REKLAMA

Ciekawe

Może ktoś z was wie, którą partię POpiera Rytel?

WWY

c.d. Darmowa komunikacja = mniej samochodów na drogach? Ok, jak najbardziej, jeżeli potraficie to sfinansować tak, by rzeczywiście nie było to populistyczne hasło. ALE niech też nikt nikomu nie zabrania swobodnego przemieszczania się sposób jaki mu odpowiada. Mam tu na myśli te nieszczęsne Strefy Czystego Transportu. Niektórzy wolą albo wręcz muszą poruszać się samochodem, a nie tłoczyć się w tramwaju bądź autobusie.

WWY

@samochód - miło, że mimo iż niepochlebnie wyrażasz się o ludziach w samochodzie, to jednak darzysz ich szacunkiem, o czym świadczy pisanie o nich z wielkiej litery - Ci ludzie. Czy jednak, jak co raz więcej ludzi, zwyczajnie nie rozumiesz, że "Ci" piszemy z wielkiej litery gdy zwracamy się do kogoś, czyli "Ci = Tobie", a gdy piszemy "ci, oni, tamci, on, ona", to wielką literę stawiamy na początku by oddać komuś szacunek, podkreślić, że dana osoba jest dla nas ważna. A co do darmowej komunikacji, jeżeli nie jest to tylko populistyczne hasło, to skąd na to pieniądze? Jeżeli Bezpartyjni Samorządowcy chcą aby ludzie wywieszali ich banery wyborcze na swoich balkonach i płotach, to dlaczego zwyczajnie nie zapłacą za to tylko proszą o darmową reklamę? Czy w mediach tez będą prowadzić kampanię za darmo, czy będą za to płacić?

samochód

Nowobogaccy to jedna grupa - im głośniejszy silnik tym większy prestiż. Inna to Ci, którym się spieszy - tych nikt nie wsadzi do komunikacji miejskiej. Kolejna, to starsi panowie, którzy już nie powinni siadać za kołkiem - Ci w życiu nie zrezygnują dobrowolnie z mobilności. Wisienką na torcie są Ci, którzy maszynami budowlanymi, autobusami i ciężarówkami „dojeżdżają do pracy”. Polska jest mentalnie wiele lat za zachodem. Wyszków wiele lat za Polską… niestety.

Suvem do Biedry

Bo tu przeważa mentalność dorobkiewiczów na pookaz. 200 m. jadą SUVem na dyskont do portugalskiej biedronki, niemieckiego Lidla, czy Kauflandu.

Gapa

Czemu nie? To też jakieś jest rozwiązanie na zakorkowane drogi w Polsce.

Pasażer

Jestem ZA bezpłatną komunikacją! Wszędzie w Polsce. Wtedy więcej ludzi by tak jeździło i korków mniej. zdecydowanie by było. W Wyszkowie widać sznury aut zakorkowanych a w aucie po jednej osobie za kierownicą. I tak tworzą się korki. Auta wielkie jak czołgi a w nich jeden podróżny zaledwie.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Na Głoda
Manhattan Wyszków

Pułtuska 54a 07-200 Wyszków

[email protected]

29 679 03 23, 511 671 671

www.manhattan.net.pl

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

Ubezpieczenia
Multiagencja Ubezpieczeniowa - JANINA NOGA

ul. Pułtuska 133/10 07-200 Wyszków

[email protected]

608 554 520, 29 743 34 01

www.ubezpieczeniawyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA