REKLAMA

REKLAMA

Nie było chętnych na PIT

Autor: Elwira Czechowska

Turystyka | Wtorek, 11 lip 2023 21:10

Żadna z organizacji pozarządowych nie była zainteresowana prowadzeniem w sezonie letnim Punktu Informacji Turystycznej w Wyszkowie. Gmina oferowała 8 tys. zł.

Turystyka

REKLAMA

Burmistrz Wyszkowa ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych "na realizację zadania w zakresie turystyki i krajoznawstwa, mającego na celu zapewnienie kompleksowej obsługi ruchu turystycznego oraz dostępności do oferty turystycznej gminy Wyszków". Zadanie polegało na prowadzeniu Punktu Informacji Turystycznej w historycznej parkowej kordegardzie. PIT miał funkcjonować w okresie lipca i sierpnia (do 2 września) z czasem pracy: wtorki - piątki w godz. 9:00 - 17:00, soboty w godz. 10:00-15:00. Gmina oferowała chętnej organizacji pozarządowej pomieszczenie wraz z wyposażeniem tj.: meble, sprzęt komputerowy, informatory i gadżety turystyczne oraz 8 tys. zł. Zadaniem organizacji pozarządowej miało być zapewnienie kompleksowwej obsługi ruchu turystycznego w zakresie udzielania informacji o gminie Wyszków i okolicach oraz zatrudnienie kadry posiadającej:

1) wiedzę z zakresu historii, przyrody i geografii gminy Wyszków oraz regionu,

2) znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym, mile widziana znajomość drugiego języka obcego na poziomie komunikatywnym,

3) dobrą znajomość pakietu MS Office i sprawność obsługi sprzętu biurowego.

Zadaniem pracownika punktu miało być "udzielanie aktualnych i kompleksowych informacji na temat: atrakcji, produktów i szlaków turystycznych przebiegających przez miasto i region, oferty kulturalnej proponowanej przez Urząd Miejski w Wyszkowie i jednostki organizacyjne, jak również inne instytucje kultury z terenu miasta, regionu, jak i ponadregionalne a także miejskiej bazy sportowo-rekreacyjnej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, informacji o połączeniach autobusowych oraz komunikacji miejskiej". Pracownik PIT miał też dystrybuować wśród turystów wydawnictwa, materiały turystyczne, ulotki, plakaty informujące o imprezach organizowanych przez gminę Wyszków oraz jednostki organizacyjne i prowadzić statystyki dotyczące liczby turystów odwiedzających PIT w Wyszkowie. Niestety, o wszystkich tych założeniach piszemy w czasie niedokonanym, gdyż na majowe ogłoszenie gminy Wyszków z Biuletynu Informacji Publicznej nie odpowiedziała żadna z organizacji pozarządowych. W Urzędzie Miejskim rozważane jest ogłoszenie drugiego konkursu, ale z uwagi na terminy wydaje się to mało realne. Na razie informacje turystom udzielane są przez pracowników wydziału promocji.   

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (7).

REKLAMA

Turysta

A po co w Wyszkowie punk informacji turystycznej i to zlokalizowany 150m od urzędu w którym jest wydział promocji. To chyba pomysł wybitnej pani wiceburmistrz. Trzech turystów na cały sezon i wielkie zadęcie w postaci pit. Nie wydawać publicznych pieniędzy na zbędne pomysły.

Osa

Napis kurpiowski bedzie hitem. Majteczki w kropeczki ala Sylaba byłaby kitem.

WWY

Na pewno wystraszyli się tłumu turystów, których do Wyszkowa ściągają malowane schody przy moście i graffiti na polonezie. A po zamontowaniu napisu to już w ogóle by nie było chwili wytchnienia.

Ciekawe

Tworzyłeś ten punkt... Warpas?

Mateo

Jak to oni do ciebie? A nie ty do nich? Niezrozumiałe...

ubaw po pafy

No szkoda, szkoda, kto teraz pokieruje turystów do napisu na placu miejskim?

Adam Warpas

Dlaczego się do mnie nie zgłosili?… Mam dużo czasu, znam 3 języki „obce”, tworzyłem ten punkt… Niezrozumiałe…

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA