REKLAMA

REKLAMA

Mądrze karmić ptaki

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Sobota, 27 maj 2023 07:44

"Ptasi bufet" i "Kaczkomaty" pojawiły się nad wodą w Wyszkowie i Długosiodle. To sposób na mądre dokarmianie naszych skrzydlatych przyjaciół, którym szkodzi jedzenie chleba czy innego ludzkiego pokarmu.

REKLAMA

Pierwszy płatny automat z karmą dla ptaków, konkretnie kaczek, pojawił się kilka tygodni temu w nowym miejscu rekreacji nad stawem w Długosiodle. Kolejny "Kaczkomat" w Długosiodle stanął także w skansen parku. Wyszków także ma już automat z ptasim pożywieniem. "Ptasi bufet" stanął nad Bugiem w parku miejskim, w okolicach LOK.  

Czytaj także: Nowe miejsce wypoczynku w Długosiodle

Niestety chleb oraz inne ludzkie przekąski, którymi powszechnie dokarmia się ptaki, bardzo szkodzą zwierzętom, powodując choroby, a nawet śmierć. Stąd pojawiła się m.in. inicjatywa "Ptasi bufet", która wkracza do coraz większej liczby miejscowości w Polsce. 

- Nasza inicjatywa wychodzi naprzeciw problemowi nieprawidłowego dokarmiania ptawków, łącząc przyjemne z pożytecznym, oferując możliwość czerpania radości z dokarmiania ptaków w zdrowej dla nich formie, czyli karmą składającą się z wartościowych ziaren i zbóż - mówią pomysłodawcy.

Zamysłem projektu jest zdrowa uczta dla ptaków. Dlatego kupując garść karmy z automatów, otrzymamy pożywną mieszankę ziaren i zbóż. Jej skład i proporcje mogą się różnić, gdyż są wyselekcjonowane zgodnie z występującym w danym regionie gatunkiem dzikiego ptactwa, jaki tam zamieszkuje. "Ptasi bufet" to też projekt edukacyjny. Oprócz zdrowego pożywienia, oferuje garść informacji oraz ciekawostek na temat ptaków, które możemy spotkać w naszych okolicach. Uczy, czym i jak karmić. Wśród wskazówek istotną informacją jest, aby karmę rozrzucać na brzegu, a nie do wody.

- Najlepszą formą nauki jest zabawa. Karmienie ptaków porcją z Ptasiego Bufetu dostarczy dzieciom, dorosłym, mieszkańcom i turystom, wielką uciechę, a do tego pomoże zbudować nowe prawidłowe nawyki częstowania ptaków - mówią pomysłodawcy.

Fot. Czytelnik, Gmina Długopsiodło, Długosiodło & Okolice

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Motoryzacja
URCAR s.c. Import pojazdów z USA i KANADY

ul. Białostocka 91A 07-200 Wyszków

[email protected]

519-777-948, 519 777 943

www.urcar.otomoto.pl

Dziecko

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA