REKLAMA

REKLAMA

Przedszkole pełne talentów

Autor: Elwira Czechowska

Nauka | Sobota, 27 maj 2023 13:00

25 maja był dniem pełnym wzruszeń, radości i dobrej zabawy w Przedszkolu Integracyjnym nr 4 w Wyszkowie. Tego dnia zorganizowano przegląd talentów oraz rodzinny piknik.

REKLAMA

Dzień rozpoczął się w WOK Hutnik, gdzie odbył się przegląd przedszkolnych talentów. Witając licznie zgromadzonych rodziców, dziadków, rodzeństwo, dyrektor Grażyna Wójcik podkreślała, że każde dziecko ma jakiś talent.

- Dzisiejsze nasze spotkanie różni się nieco od tych, które zwykle od kilku lat o tej porze inicjowaliśmy. Nie będzie to zakończenie roku i pożegnanie starszaków, ale po raz pierwszy - Przedszkolny Przegląd Talentów. Bo to, że każdy z nich, tutaj siedzących, talent jakiś ma, to ja wiem, znam ich bardzo dobrze. Wiadomo, nie zaprezentują tutaj wszystkich swoich możliwości, bo by dnia nie starczyło i zapewne siły, ale z tego co widziałam i podpatrywałam, skupią się na talentach związanych z muzyką, tańcem i śpiewem i gwarantuję, że wszystko co zaprezentują, będzie wyjątkowe… - mówiła dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 4. 

Nawiązując do słów piosenki zaśpiewanej przez grupę "Malinki": "Marzenia są w nas… choć nie jest lekko, nie bój się chcieć", Grażyna Wójcik zapewniała: 

- Tak, my dorośli wiemy, że lekko nie będzie, ale chcemy, kochani moi, żebyście wiedzieli, że jeżeli już teraz będziecie o czymś marzyć, będziecie chcieli coś osiągnąć, a wokół was będą dorośli, którzy dostrzegą wasze talenty, to wtedy nie będzie dla was rzeczy niemożliwych.

Dyrektor podkreślała, że przedszkole to dopiero początek odkrywania talentów. Te talenty dopiero kiełkują.

- Jesteście jeszcze na etapie poszukiwań i te poszukiwania będą dla Waszych rodziców niezłą szkołą nauki cierpliwości. Ale to właśnie od Państwa będzie zależało, czy dacie tym talentom nie tylko kiełkować, co w pełni rozkwitnąć - zwróciła się do rodziców. - Tych kiełkowań i kwietnień przez lata przedszkolne i szkolne będzie mnóstwo, bo ktoś będzie chciał być piosenkarzem, piłkarzem, malarzem, masterchefem, lekarzem, sportowcem w różnych dyscyplinach i każdy będzie chciał się w czymś sprawdzić i sprawdzić ten swój talent. I to od Państwa będzie zależało, czy ten teraz przedszkolak, a później młody człowiek znajdzie ten swój diament, ten swój talent. Kochani nie zabraniajcie doświadczać, dajcie im zielone światło do poszukiwań swojego talentu, nie podcinajcie skrzydeł, tylko bądźcie obok, w razie czego służąc pomocną dłonią.

A do dzieci zwróciła się słowami:

- Chcemy, żebyście, kochane przedszkolaki, wiedziały, że jak już coś sobie wymarzycie, kimś będziecie chcieli być w przyszłości, to mam nadzieję, że ta osoba dorosła, która stoi za wami zawsze będzie przy was - życzyła dzieciom Grażyna Wójcik. 

W przeglądzie zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci pod okiem swoich pań przygotowały wspaniałe artystyczne pokazy. W choreografiach zaprezentowały różnorodne style taneczne. Całości dopełniały starannie dobrane kolorowe stroje i rekwizyty. Rodzice nie kryli wzruszenia i nie szczędzili oklasków. Występy oceniało jury w składzie: Grażyna Wójcik, Anna Orzechowska i Sławomir Cieślak, które jednogłośnie wszystkim występującym grupom przyznało pierwsze miejsce i wręczyło nagrody. Na scenie zaprezentowały się nie tylko przedszkolaki, ale i ich wychowawcy oraz rodzice. 

Nagrodą dla wszystkich był rodzinny piknik na terenie przedszkola. Na dzieci od rana czekały ulubione dmuchańce, gokarty i kącik sportowy. Chętni mogli pojeździć konno albo oddać się budowaniu z klocków Lego. Długie kolejki ustawiały się do malowania buź oraz skręcanych w fantazyjne kształty balonów. Dzieci bawiły się kolorowankami i bańkami mydlanymi. Przedszkole zadbało też o smaczny poczęstunek. 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Motoryzacja
URCAR s.c. Import pojazdów z USA i KANADY

ul. Białostocka 91A 07-200 Wyszków

[email protected]

519-777-948, 519 777 943

www.urcar.otomoto.pl

Usługi specjalistyczne
Pracownia Geodezyjna GRAF

3 Maja 5a/2 07-200 Wyszków

[email protected]

501 593 357

www.pggraf.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA