REKLAMA

REKLAMA

Napis będzie chroniony przed wandalami

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Środa, 24 maj 2023 15:55

Napis promocyjny na pl. Miejskim stanie z opóźnieniem. Gmina chce go najpierw należycie zabezpieczyć przed ewentualnymi aktami wandalizmu.

Miasto

REKLAMA

Do 28 kwietnia na pl. Miejskim w Wyszkowie miał zostać zbudowany ledowy napis "WYSZKÓW". Takich informacji udzielił naszej redakcji w połowie kwietnia Adam Mróz, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim.

Czytaj także: Napis w kwietniu stanie na placu Miejskim

W związku z tym, że termin dawno upłynął, a napis nie został zamontowany, wielu mieszkańców uznało, że gmina odstąpiła od jego realizacji. Zwróciliśmy się więc z pytaniami do gminy Wyszków. Zapytaliśmy, z jakiego powodu nie został dochowany umowny termin i czy w związku z tym gmina będzie wyciągać konsekwencje wobec wykonawcy prac? Po 16 dniach od zadania pytań, pisemnym ponagleniu, otrzymaliśmy następującą odpowiedź od Adama Mroza: 

- W związku z pytaniem dotyczącym instalacji napisu promocyjnego na pl. Miejskim wyjaśniamy, że montaż napisu nastąpi do 30 czerwca. Biorąc pod uwagę szereg aktów wandalizmu na terenie gminy zleciliśmy wykonawcy dodatkowe prace zabezpieczające przed ewentualnym zniszczeniem.

Czytaj także: Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4

Niestety, naczelnik nie doprecyzował, o jakie prace zabezpieczające chodzi, jaki będzie ich zakres i koszt (dotychczas było to 145 tys. 409 zł), a także nie odpowiedział na nasze telefoniczne próby skotantaktowania się z nim. Zatem ponownie kierujemy pytania do gminy Wyszków w tej sprawie. Odpowiedzi - jak pokazują dotychczasowe praktyki magistratu - możemy spodziewać się zapewne nie wcześniej niż po upływie 14 dni. Wtedy wrócimy do tematu. 

Czytaj także: Umrzeć za napis z czekoladą w ręku... 

Czytaj także: Burmistrz i koalicja nie chcą oszczędzać na napisie

Czytaj także: "Zostaniemy za to ocenieni". Radni postawili na... napis

Czytaj także: Mieszkańcy mówią nie, radni tak. Ledowy napis na pl. Miejskim coraz bardziej realny

Czytaj także: Napis na pl. Miejskim - jest sprzeciw i petycja

Czytaj także: Kto chce napis?

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (23).

Impreza

Trzeba sprawdzić, czy nie głosujesz na mendy, co jak katolicy do kościółka pójdą, gdy widzą w tym interes, a wieczorem w Wielki Piątek chlają po zaprzyjaźnionych knajpach z podobnymi sobie mendami.

do wyszkowiaka

Kto pije z otwartym faszystą sam sobie jest winien. Trzeba sprawdzać czy nie pijesz z mendami zanim pójdziesz na imprezę.

wyszkowiak

Śmieszni są ci namawiacze na wyjazd do Warszawy 4 czerwca, ci sami co opluwają Polskę w PE pod byle pretekstem. Tego typu cwaniaki jak Tusk, Hołownia,Kosiniak i inne lewaki donoszą na Polskę wyrzącając nam krzywdę. Ostatnio tego typu osoby doniosły na sędziego Marciniaka, że wypił piwo z Mentzenem z Konfederacji i wywalili naszego sędziego z prowadzenia finału Ligi Mistrzów, Inter- MC. Kompromitacja półgłówków z totalnej opozycji.

WWY

W wielu miastach są takie napisy ale nie takie brzydkie coś, jak wg wizualizacji ma wyglądać napis "Wyszków" (może na żywo będzie się to lepiej prezentowało). W innych miastach jest to raczej jeden z elementów już istniejącej promocji danego miasta, do którego przyjeżdżają turyści. U nas to jest robione na siłę, od końca - zamiast zrobić coś, co rzeczywiście będzie tutaj przyciągało ludzi, np. wykorzystać nasz największy walor czyli położenie nad rzeką i wtedy tworzyć napisy itp., to robi się jakąś prowizorkę jak malowane schody przy moście, graffiti na dykcie, w dodatku gdzieś w jakimś kącie, by nie nazwać tego dosadniej, a teraz stawiamy napis "bo inni też mają" i "jak postawimy napis to ludzie zaczną przyjeżdżać dla napisu". Ale pewnie łatwiej jest zamówić jakąś instalację na placu (i przy okazji dać zarobić komu trzeba) niż np. ogarnąć tereny nadrzeczne, przygotować jakieś szlaki do wędrówek itd.

Klaudia JK

Napisy takie są w wielu miastach i ludzie bardzo lubią robić sobie zdjęcia na ich tle. Tylko w Wyszkowie niezrozumiała obstrukcja. Do Danuta Rzempołuch: Jaka Pani ma propozycję na reklamę miasta? Gdzie go Pani przedstawiła?

Danuta Rzempołuch

Ja osobiście mam żal do naszych radnych, że tak bez zastanowienia wydają nasze pieniądze. Petycja na NIE była sygnałem, że ten pomysł wymaga ponownego omówienia. Zabrakło dobrej woli pomysłodawców tego projektu, żeby porozmawiać z mieszkańcami i przeanalizować inne pomysły na taką reklamę miasta.

WWY

Szkoda, że nie ma jak chronić placu przed wandalami, którzy postanowili postawić tam szpetny napis.

mieszkaniec

Na placu Wyzwolenia mamy pomnik przedwojennego burmistrza, którego Sobieski pozbawił Gwiazdy Dawida i to dzieło ledwo się broni artystycznie. Na dużo większym placu miejskim, najważniejszym miejscu w Wyszkowie, Nowosiel i jego dwór oraz radni bezradni postawią dzieło artystyczne zwane neonem "Wyszków". Ja na ten obciachowy pomnik wyszkowskiej władzy nie czekam.

Wyszków miasto seksu i biznesu.

Macie rację, ten napis jest obłędny. Jeszcze tylko wokół podobizny Hołowni ( fotka tego guru już rządzi na rogatkach miasta), którego moc ochraniać będzie ten napis. Zamiast ratusza mamy napis " W Y S Z K Ó W". Z placu miejskiego zrobili tanie miejsce do spożywania alkoholu i miłego odpoczynku po degustacji. Dwa hektary ziemi, z pastwiska zrobili klepisko. Ile ta betonoza podniesie temperaturę powietrza w Wyszkowie ?

Q

Jak zwykle tępe szczekanie narzekaczy bez bez powodu i z przyzwyczajenia. A ja właśnie czekam na napis. Tak samo pierdoliliście przy placu miejskim zamiast wiejskiego badziewia w środki miasta. Teraz szczekacze wrzucają jego zdjęcia na fejsa :)

między nogami

Niech Ciunajko zrobi ci z nim naklejkę, którą zamieścisz przez łóżko do koryta na swoim czole.

Ja czekam

A ja właśnie czekam na ten napis. Proszę nie pisać "mieszkańcy nie chcą napisu WYSZKÓW"

mieszkaniec

Za wielkie g...o zapłacimy prawie 200 tysięcy złotych z budżetu miasta czyli naszych podatków a następne setki tysięcy będziemy płacić za ochronę tego wielkiego g...o przed mieszkańcami. Już jeden świetny pomysł Nowosielskiego i jego gangu Olsena, czyli płatny parking w centrum miasta kosztował nas utratę ponad połowę miejsc parkingowych bo spółdzielnie zamontowały szlabany do swoich miejsc parkingowych a w miejsce parkingu przed Galeo zbudowano kolejny blok mieszkalny. Ta władza swoimi głupimi pomysłami jest coraz droższa i coraz bardziej irytująca. Gdzie jest ten ratusz w centrum miasta na placu miejskim ?

do "Atrakcja turystyczna"

Baseny już są - w szpitalu. Co prawda z pokrywkami ale jak trzeba, to się je odkrywa. Pomysł z płotem całkiem fajny. Pana od Mety trzeba podpytać, gdzie tak ładną blachę można nabyć. A sam napis "Wyszków" w wydaniu kurpiowskim? To faktycznie swoisty barometr liczby wyszkowiaków w Wyszkowie. Można biletować i zwiedzać.

anonim

a co w takim razie robi wyszkowska elita by zapobiec temu wandalizmowi Panie Mrozu?

Atrakcja turystyczna

Może wspaniały, wyjątkowy, stylowy, reprezentacyjny napis warto ogrodzić wspaniałym, wyjątkowym, stylowym, reprezentacyjnym ogrodzeniem jak po drugiej stronie ulicy. Postawić kasę i sprzedawać bilety za zwiedzanie i podziwianie. Inwestycja się szybko zwróci i jeszcze na otwarte baseny starczy.

roms do Adam Warpas

Niszczenie to destrukcja. Zatwierdziła zbiorowa mądrość wyszkowian realizowana za pośrednictwem Miejskiej Rady.

WWY

Ten napis już sam w sobie to akt wandalizmu - brzydki i niepotrzebny. A co z poprzednimi "atrakcjami turystycznymi" pani naczelnik? Ilu to już turystów odwiedziło Wyszków, żeby zrobić sobie zdjęcie na schodach przy moście albo przy graffiti na dykcie gdzieś na polonezie? Miały być mapki z tymi "atrakcjami", czy ktoś je widział? Nie, ale pewnie dlatego, że turyści wszystkie zabrali.

zoja

temu panu ADASIOWI PODZIEKUJEMY

zoja

wydawanie pieniedzy marnotrastwo a radni przyklepuja za to ladnie kpina z mieszkanców

Adam Warpas

Im prędzej ktokolwiek to zniszczy - tym lepiej. Tylko idioci nie wiedza, gdzie mieszkają. Najgorszy pomysł (kto zatwierdził…?) tego samorządu.

Tadek

Spokojnie. Pijane ukraińcy go rozniosa

Khchvjv

Mieszkańcy nie chcą napisu, a tym bardziej jego ochrony, chcemy parkingu.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Moda i uroda
FLASH MODA - butik w Galerii Wyszków (poziom 2)

ul. Sowińskiego 62 07-200 Wyszków

519 434 519

galeriawyszkow.pl/flash

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA