REKLAMA

REKLAMA

"System zdublował się z astronomicznym świtem"

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Poniedziałek, 22 maj 2023 11:05

Duża awaria oświetlenia ulicznego w gminie Wyszków nie uszła uwadze mieszkańców. O świecących w dzień 21 maja latarniach informowali mieszkańcy wielu ulic Wyszkowa oraz okolicznych miejscowości. Gmina uspokaja, że nie "nie niefrasobliwość tylko awaria systemu".

Miasto

REKLAMA

W niedzielę, 21 maja, niemal w całym Wyszkowie świeciły latarnie uliczne. Gdyby chodziło o porę nocną, wszystko byłoby w porządku, ale oświetlenie włączone było w ciągu dnia. Podobnie było w wielu podwyszkowskich miejscowościach: Lucynowie, Tumanku, Leszczydołach. Mieszkańcy wstawiali zdjęcia i komentarze w mediach społecznościowych, krytykując gminę za niegospodarność i nieracjonalność. Przecież od kilu miesięcy oświetlenie w ramach oszczędności wyłączne jest w godzinach nocnych.

Popołudniu w niedzielę głos zabrali urzędnicy, którzy na profilu FB gminy zamieścili następujący komunikat: 

"Drodzy Mieszkańcy, od kilkunastu godzin walczymy z awarią systemu oświetlenia ulicznego, stąd też mogą Państwo obserwować na terenie miasta nieuzasadnione włączania lamp ulicznych. Zapewniamy, że świecące w ciągu dnia lampy nie są wynikiem czyjejś niefrasobliwości, a wyłącznie awarią systemową, wymagającą przestawienia wszystkich zegarów w systemie, bowiem system nocnego wyłączenia zdublował się z astronomicznym świtem i porannym uruchomieniem świateł. Cały czas pracujemy nad usunięciem awarii i właściwym zaprogramowaniem systemu. Dodatkowo na terenie miasta trwa cały czas wymiana lamp oświetlenia ulicznego na ledowe i te prace także muszą być uwzględnione przy usuwaniu awarii. Bardzo prosimy o zrozumienie, dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej uporać się z problemem. Podkreślamy również, że dążymy cały czas do tego, by w zakresie oświetlenia ulicznego przyjmować rozwiązania maksymalnie proekologiczne, a jednocześnie zapewniające bezpieczeństwo mieszkańców". 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (6).

REKLAMA

przedszkola

szkoda, że uwadze uszła likwidacja dwóch przedszkoli w środku miasta, gdzie mieszkańcy, również ci bez samochodów, mogli zaprowadzić dzieci. Na jednym wybudowano TBSy, na drugim kolejny blok. W centrum niedługo zabraknie powietrza do oddychania. No ale jest przedszkole, niewątpliwie ładne, gdzieś na granicach miasta.

ja

uwadze nie uszło też forum Polski 2050 odbywające się w naszym mieście. Niestety tubie propagandy już tak, jak i min. program w tv ukazujący w dobrym świetle burmistrza - przedszkole na ul. Meliorantów. No ale władzę Wyszkowa trzeba oczerniać - często wyimaginowanymi problemami, a nie rzeczowo przedstawiać fakty i rzetelnie relacjonować wydarzenia. Szkoda bo kiedyś nawet lubiłem ten portal.

ja

koszty mniejsze niż elektrowni w Ostrołęce pisu, tak że spokojnie

Kox

Pytanie do Nowosielskiego?

Grabarz

Co ćpasz?

Zapewnieni

A nie, jak tak to spoko. Czujemy się zapewnieni. W dalszym ciągu ta awaria pociągnęła za sobą koszty, które my pokryjemy. Ile? Czy była wynikiem przypadku czy zaniedbań? A ile kosztuje wymiana działających, starych lamp na nowe, ledowe? Ile lat będą musiały te nowe lampy bezawaryjnie pracować, żeby inwestycja się zwróciła? Czy awaria miała związek z wymianą? Tego już urzędnicy nam nie powiedzą. Nowe lampy też nie są takie "proekologiczne" jak się je przedstawia. Wszyscy jakoś zapominają o kosztach energii i materiałów zużytych do ich produkcji. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Na Głoda
Manhattan Wyszków

Pułtuska 54a 07-200 Wyszków

[email protected]

29 679 03 23, 511 671 671

www.manhattan.net.pl

Dziecko
Niepubliczny Żłobek "A KU KU"

Świętojańska 54C 07-200 Wyszków

[email protected]

500 128 167

akukuwyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA