REKLAMA

REKLAMA

Kobieta na czele PiS w Wyszkowie

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Piątek, 19 maj 2023 08:11

Teresa Czajkowska została nowym pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w gminie Wyszków.

Miasto

REKLAMA

18 maja w Wyszkowie odbyło się spotkanie kierownictwa PiS w okręgu ostrołęckim. Udział w nim wzięli m.in. poseł Henryk Kowalczyk, senator Robert Mamątow, ostrołęcki pełnomocnik Marcin Grabowski, pełnomocnicy z Makowa Maz. i Ostrowi Maz., sekretarz okręgu Ireneusz Purgacz, pełnomocnik powiatowy Mariusz Bryk, radni powiatowi - Jerzy Żukowski, Iwona Wyszyńska, Renata Rębała. W tym gremium przedstawiona została nowa pełnomocnik PiS w gminie Wyszków, którą została Teresa Czajkowska - także radna Powiatu Wyszkowskiego. Jakie będą jej pierwsze decyzje i działania?

- Przede wszystkim zacznę od sprawdzenia stanu osobowego członków PiS w gminie Wyszków i aktualizacji list. Chcę dotrzeć do ludzi, którzy z PiS są i byli związani, porozmawiać, a w dalszej kolejności przygotować plan działań na zbliżające się wybory - mówi Teresa Czajkowska. 

Do 5 grudnia ubiegłego roku w gminie Wyszków działał przewodniczący zarządu komitetu gminnego. Był nim Eugeniusz Zaremba, który w grudniu złożył rezygnację z tej funkcji. Od tamtej pory był wakat. Wraz z Eugeniuszem Zarembą w zarządzie komitetu PiS Gminy Wyszków pracowali dotychczas: Marek Tauter, Bogusław Kocięcki, Anna Ewa Król, Czesław Kwiatkowski, Zbigniew Jadacki, Waldemar Sobczak (ten ostatni także złożył rezygnację w grudniu ubiegłego roku). Obecnie, z chwilą powołania pełnomocnika, zarząd komitetu gminnego przestaje formalnie istnieć.

- Jeżeli jest powołany pełnomocnik, to zarządza komitetem gminnym jednoosobowo - potwierdza Mariusz Bryk, pełnomocnik powiatowy. Dodaje jednak - Mam nadzieję, że za moim przykładem pani Teresa Czajkowska będzie z tym zarządem współpracowała, ale może powołać także własny zarząd.

Czytaj także: Rezygnacje w wyszkowskim PiS

Czytaj także: PiS ma nowego pełnomocnika

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (28).

REKLAMA

Siwy dym

"Dobry kandydat dlatego taki atak dworu Nowosielskiego i Marszała. Myśleli, że przejmą łatwo elektorat PiS a tu taki patriotyczny kandydat." Czajkowska od chwili powołania jej na stanowisko pełnomocnika ciągnie PiS w dół. Nie ma na swoim koncie żadnego poważniejszego sukcesu w czymkolwiek. Prowadziła Żukowskiego, wywaliła Bartosiewicz, prowadziła Rebałę, a teraz wyjęła z kapelusza człowieka, który w polityce i życiu społeczno-samorządowym jest nikim. PiS Czajkowskie odbierany jest jako sekta starszej nawiedzonej pani.

do Mieszkaniec

"Jest dobrze. Mój kandydat. Niech każdy popatrzy na swoje osiągnięcia i co sobą prezentuje. PIS cieszy się poparciem społecznym i wystarczy wejść do sklepu aby się o tym przekonać..." Pobożne życzenia. Do którego sklepu, do której kolejki? Pewnie do tej u Czajkowskiej od obsadzania komisji wyborczych. Miejsce za głos. Tacy z dzióbków będą jej spijać. Piotr Eychler to najsłabszy kandydat w dziejach PiS w Wyszkowie. W ostatnich wyborach do powiatu uzyskał 7 miejsce z wynikiem zaledwie 274 głosy. Co dla PiS i własnego wizerunku od tamtego czasu zrobił. Co sobą reprezentuje, to też słodka tajemnica Czajkowskiej? Oszukacie się, jak tak będziecie traktować wyborców.

do zwolennik PiS

Apropo - Piotr Eychler kandydatem PiS na burmistrza Wyszkowa. PiS się nie popisał... a właściwie nie popisała się namaszczona na pełnomocnika dyktatorka bezwzględna - Teresa Czajkowska, która nie licząc się z partyjnym aktywem lokalnych struktur, samodzielnie zdecydowała o wyborze kontrowersyjnego kandydata. PiSu na dzień dzisiejszy nie ma, bo od maja 2023 roku, kaprysem H. Kowalczyka, struktura zamieniona została na dyktat dwojga osób, których główną ambicją stało się dobro własne w postaci pozycji na wyborczej liście. Nieznany z żadnych pozytywów na rzecz PiS Mariusz Bryk z numerem 1. i skompromitowana wieloma zaniedbaniami i brakiem transparentności Teresa Czajkowska z numerem 2. na liście powiatowej. Dlatego odpowiedzialności za ewentualną porażkę pisowskiego kandydata nie należy łączyć z pominiętymi w decyzjach pozostałymi członkami. Będzie ona wyłączną zasługą Teresy Czajkowskiej oraz jej promotora na funkcję pełnomocnika - Henryka Kowalczyka.

Czas na zmiany

Należy postawić na nowych, mądrych, którzy zajmą się tylko sprawami Wyszkowa i z swoją drużyną będą godnie nas reprezentować na zewnątrz. Mam dość wojny polsko-polskiej między partiami Tuska, Hołowni i Kosiniaka a partią PiS, z której nic nie wynika dla mieszkańców. Mam dość upartyjnienia samorządu, ustawiania swoich na stołkach i po wyborach nic nie można załatwić. Dlatego należy w końcu dać szansę komitetowi Adama Szczerby i Bogdana Osika z Masz Wybór i ich kandydatom.

Azja

Ludzie! dajcie już spokój z tymi odgrzewanymi kotletami. Czy nie ma kandydata nowego, świeżego??? A nie od 20 lat ciągle to samo - kandydaci "ostatniej szansy" jak nikt inny nie chce - Glowacki, Garbarczyk, Sobczaki Mrozy itp. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze Malinowski wróci do gry, albo Nowosielski powie "nie chce ale mnie prosili" Czy Wyszków nie stać na kandydata spoza tego układu ?

demokrata

Teresa Czajkowska to przyzwoita osoba i może jako polityk, nawet samorządowy się nie sprawdza ale należy jej dać szansę. Jeśli odsunie takich cyników jak Sobczak, Zaremba, Tauter, Żukowski, Sobieski i innych, którzy nie są znani publicznie ale wiele złego zrobili, to już wiele dobrego zrobi dla Wyszkowa. Mogła zorganizować wyjazd do więzienia pod Ostrołęką, gdzie rząd Rudego zamknął Macieja Wąsika (jeśli był wyjazd to przepraszam), porozumieć się z osobą szlachetną, Markiem Głowackim i wkładać energię w swoją pracę i obowiązki. Z czasem dołączą młodzi duchem, patrioci ale i znający się na gospodarce i ekonomii współpracownicy, którzy zapewnią rozwój miasta.

do zwolennik PiS

Tragedia na czele PiS w Wyszkowie Teresa Cz. Jeśli Sobczaka oskarża się o rozkład PiS i nazywa grabarzem, to działanie Czajkowskiej i Bryka przypomina nekrofilię. PiSu nie ma. Uroczystość zw. z Powstaniem 1863 r. w Kamieńczyku zaprzepaszczona, nie było wigilii, spotkania noworocznego, a wcześniej żadnego innego poza schadzkami w/w z Rębałą i Żukowskim w Wyszkowiance. Czajkowska pewnie zajęta jest teraz obstawianiem swoimi ludźmi komisji wyborczych na kwiecień. Kto wie, może w zamian za głosy? Nie ma współpracy i transparentności. Na jesieni w Łochowie na spotkaniu z Morawieckim wstała z publiki i oświadczyła: jestem córkom żołnierza wyklętego!.. I co z tego wynika, sądząc po wynikach i stylu - wielkie NIC! Tego chcieli balerony z Ostrołęki i Pułtuska? Tylko pogratulować wyboru pełnomocników. Celowe działanie.

Pokłosie samolubstwa

Niech zatem idzie w tej swojej samolubności na całość i niech sama zgłosi się na ochotnika na pisowego kandydata na burmistrza Wyszkowa. Sama sobie sfinansuje i poprowadzi kampanię. Sama sobie rozwiesi banery i na siebie odda swój głos. A na koniec sama połknie swoją własnoręcznie wyhodowaną żabę, a wszystko z błogosławieństwem wielebnego Trzaski.

Smuteczek

"18 maja w Wyszkowie odbyło się spotkanie kierownictwa PiS w okręgu ostrołęckim. Udział w nim wzięli m.in. poseł Henryk Kowalczyk, senator Robert Mamątow, ostrołęcki pełnomocnik Marcin Grabowski, pełnomocnicy z Makowa Maz. i Ostrowi Maz., sekretarz okręgu Ireneusz Purgacz..." Ma się wrażenie, że tym zamiejscowym baronom nigdy nie zalezało na tym, aby Wyszków wykorzystał swoje polityczne możliwości na miarę jego wielkości i potencjału. Stą te ich niezrozumiałe do końca nominacje.

do zwolennik PiS

Samotnie spędziła wigilję, nie organizując takiej dla reszty członków i sympatyków, co nawet za Sobczaka nie miało nigdy miejsca. PiS w rozsypce, a ona samotnie z kolegą - samotnym wilkiem - Brykiem, układają listy do wyborów samorządowych, skutkiem czego PiS, może się już nie podnieść.

do zwolennik PiS

"- Jeżeli jest powołany pełnomocnik, to zarządza komitetem gminnym jednoosobowo - potwierdza Mariusz Bryk, pełnomocnik powiatowy. Dodaje jednak - Mam nadzieję, że za moim przykładem pani Teresa Czajkowska będzie z tym zarządem współpracowała, ale może powołać także własny zarząd." Gołębie ćwierkają, że ani nie współpracowała, ani nowego nie powołała. To typ: wilczyca samotnica, tylko jak na tym wyszedł Wyszków? Samotnie prowadziła kampanię Żukowskiego na posła, kiedy PiS ciągnął jeszcze na solidnych oparach i się nie udało. Osobicie przyłożyła rękę do wydalenia z PiS Bartosiewicz, co fatalnie poskutkowało utratą stołka starosty i pozbawiło formację wpływu na samorządowe decyzje. Samotnie podjęła się kampanii 23 roku i wespół z Rębałą i jeszcze jedną panią po nocach rozwieszała banery i też nic z tego... Sama dobrała, wyciągniętych spod kiecy, ludzi do komisji, któzy nie potrafili dopilnować wydawania kart referendalnych. Samotnie spędziła wigilję, nie organizując takiej dla reszty czł

Beata

To czemu ludzie głosują na Nowosielskiego? Wybiera się uczciwych ludzi którzy służą narodowi a nie sobie i klikom.

Porządzie

Zawodowo ten pan również ma wiele za uszami. Dopuszczał się rzeczy nie licujących z prawem i sprawiedliwością. Przypadek z działania "nadzoru budowlanego" w Porządziu powinien być szeroko nagłośniony.

Pisowcy na służbie Hołowni

Najbardziej żałosny jest Paradowski, który dla stołka zdradzi wszystkich. Mandat zdobył w ramach Masz Wybór, które zdradził i przeszedł do PiS, które w gminie jest ukrytą frakcją Hołowni, głosując pod dyktando Nowosielskiego.

zwolennik PiS

"Szczury" już wcześniej uciekły z pokładu. Waldek niszczył od 15 lat innym członków, którzy mieli do zaproponowania dużo dla miasta i mieszkańców, zwalczał, żeby nie mieć konkurencji w rządzeniu PiS w Wyszkowie. Zaremba miał rozdwojenie jaźni i wspierał Nowosa, który źle robił dla Wyszkowa.Obaj wraz z dziadowskim Sobieskim, Tauterem, Lewandowskim a wcześniej Cabajem doprowadzili tą formację do upadku w Wyszkowie. Po co było zwalczać innych członków, rządzić przez kilkanaście lat dla własnych korzyści, bez żadnych sukcesów, bez żadnego programu i uciec z podkulonym ogonem, bo nie ma komu się poskarżyć i komu podlizać. Uciekło się z podkulonym ogonem i w trudnej sytuacji oddało rządy drobnej kobiecie. Wstyd i hańba dla tych cwaniaków. Życzę dużo siły dla Teresy Czajkowskiej, może to nie będzie okres dryfowania tej formacji w najbliższych czasach. Proszę wykreślić Sobczaka i Zarembę z historii wyszkowskiego PiS, że tacy ludzie rządzili PiS w Wyszkowie.

Tom

PISOWI w Wyszkowie nic i nikt już nie pomoże. Mission impossible

Sąsiadka chodzi do urzedu

Słychać wycie, znakomicie!

Lolo

Nic nie dawajcie za darmo...

Wyborca

Dacie to osiemset plus w czerwcu? Życie za 500, jak do tej pory, urąga już mojej godności. Już mi na nic nie starcza. Jak żyć? Jak nie dacie w czerwcu nie będę na was głosowała. Sąsiadka chodzi do urzędu do pracy i ma wszystko a ze mnie takiego dziada robicie. Dajcie jasne potwierdzenie a nie kręcicie.

Zenek

w głowie się to wszystko nie mieści

roms do "DO ROMS"

Postępujący alians pułtusko-wyszkowski ma dużo szersze podłoże. Może i dobrze.

DO ROMS

A może koledzy samorządowcy się dogadali - do Pecu w Wyszkowie gość z Pułtuska a dużo wcześniej Adam Mróz do rady nadzorczej PUK Pułtusk ? Rodzinka na swoim

Rodzina i przyjaciele

Ludzie, nie żartujcie sobie, bo my czekamy na owoce. Teraz nasza kolej.

roms do Pis

Właśnie wczoraj media pułtusko-wyszkowskie doniosły o powołaniu byłego wiceburmistrza Pułtuska w skład rady nadzorczej wyszkowskiego PEC.

Pis

Może ktoś wreszcie zorganizuje marsz w obronie naszego ukochanego koalicjanta Pana Zbyszka, który jako jeden z nielicznych patriotów proponuje walkę z UE. Przecież zaatakowały go wrogie media a nikt nic nie robi. Tak się nie godzi. Wiwat PIS i jego koalicjanci. Czy będzie wymiana na stanowiskach? Przydało by się trochę pieniędzy dla tych co jeszcze nie byli przy stole. Wymiana w radach nadzorczych czy coś.

Zgniły owoc

To głosowanie za odebraniem dodatków nauczycieli dzieci niepełnosprawnych.

Nikolas

Po owocach będzie oceniana

Mieszkaniec

Gratuluję p. Tereso.

Zostaw komentarz.

REKLAMA