REKLAMA

REKLAMA

Wiedzą (prawie) wszystko

Autor: Elwira Czechowska

Nauka | Sobota, 20 maj 2023 14:00

Gminny konkurs wiedzowy dla klas III „Omnibusik” odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Szeroki zakres pytań nie sprawił 10-latkom większych trudności, no może za wyjątkiem pytania o Wandę Rutkiewicz.

REKLAMA

Konkurs odbył się 18 maja, po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Dedykowany jest on uczniom klas trzecich. W SP nr 1 gościli reprezentanci oraz ich opiekunowie z niemal wszystkich szkół podstawowych gminy Wyszków. Gospodarzy reprezentowali Kacper Trzciński z 3a oraz Jan Przygoda z 3b.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści przeczytanego fragmentu lektury „Król Maciuś Pierwszy”, rozwiązać zadania matematyczne nawiązujące tematycznie do bohaterów lektury autorstwa Janusza Korczaka. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej, plastycznej i muzycznej. Musieli wykazać się rozległą wiedzą.

- Pytania naprawdę nie były łatwe, nad niektórymi odpowiedziami sama musiała się zastanowić - przyznała dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel. 

Dzieci z kolei przyznały, że najwiekszą trudność sprawiło im pytanie o Wandę Rutkiewicz

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli Michał Niziński z SP nr 2 i Kacper Trzciński z SP nr 1. Na drugim miejscu uplasowali się Franciszek Wielgolewski z SP nr 2 i Lena Borecka z SP w Rybnie. Trzecie miejsce przyznano Dawidowi Arbaszewskiemu z SP nr 5 i Dawidowi Wójcikowi z SP nr 3 w Rybienku Leśnym. Zwycięzcy i uczestnicy dostali dyplomy i nagrody ufundowane przez burmistrza Wyszkowa. 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Na Zdrowie
"idealDENT" STOMATOLOGIA

ul. 1 Maja 5 07-202 Wyszków

[email protected]

728-829-777

www.idealdent.pl

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA