REKLAMA

REKLAMA

"Dbając o zdrowie, zawsze będziecie wygranymi". Festiwal Piosenki o Zdrowiu (VIDEO)

Autor: Monika Grzelecka

Rozrywka | Czwartek, 11 maj 2023 18:28

238 uczestników ze szkół i przedszkoli z powiatu wyszkowskiego wzięło udział w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu po raz 10. zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wyszkowie. Dzieci nie dość, że pięknie zaśpiewały, to wcześniej same napisały swoje piosenki. Powiat wyszkowski na etapie wojewódzkim reprezentować będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

REKLAMA

Festiwal Piosenki o Zdrowiu ma na celu zainteresowanie tematyką zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki uzależnień, profilaktyki chorób, higieny osobistej oraz ekologii. Festiwal zainaugurowali uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie: Maja Falba, Jakub Rychlicki, Daria Krawczyk oraz Oliwia Dana.

- W obecnych czasach często zapominamy, jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Dlatego głownym celem tego wydarzenia jest zainteresowanie w szczególności młodego pokolenia tematyką zdrowia oraz zachęcenie do podejmowania działań prozdrowotnych. Jesteśmy pewni, że przygotowując wasz dzisiajszy występ, już poszerzyliście wiedzę na ten temat. Wiemy, że w waszych piosenkach wspominacie nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale również o ekologii, bezpieczeństwie i higienie osobistej - mówili uczniowie.

Uczestników powitała Beata Kiljanczyk - Szawłowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Wyszkowie:

- Bezpieczeństwo zdrowotne - jakże innego wymiaru dziś nabrały te słowa. Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy dopóki się nie wyczerpią. Jestem przekonana, że czas spędzony tutaj pomoże każdemu z nas rozpoznać i docenić ten największy skarb, jakim jest zdrowie. Jest to już 30. z kolei Festiwal Piosenki o Zdrowiu ale po raz 10. organizowany na terenie powiatu wyszkowskiego. Zdrowie jest najważniejszą wartością, tę ideę od lat propagujemy między innymi poprzez Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Powiat wyszkowski jest niesamowicie rozśpiewany - mówiła.

- Jest mi niezmiernie miło, że podczas dzisiejszego wydarzenia promującego zdrowy tryb życia, wielu z was postanowiło podzielić się z nami swoimi talentami wokalnymi a nawet i tanecznymi - dodał Wojciech Kozon, starosta Powiatu Wyszkowskiego. - Wierzę, że dzięki tym występom poprzez dobrą zabawę zainteresujecie zarówno swoich rówieśników jak i dorosłych szeroko rozumianą tematyką zdrowotną a w szczególności zdrowym stylem życia, profilaktyką nałogów i chorób oraz zasadami bezpiecznego wypoczynku. Dbając o zdrowie, zawsze będziecie wygranymi. Życzę wam przede wszystkim dużo zdrowia, bo tego nigdy za wiele. 

Dzieci i młodzież śpiewali piosenki m.in. o warzywach i owocach, myciu zębów, aktywnym wypoczynku. Udział w konkursie polegał także na napisaniu własnych tekstów piosenek. W tegorocznym festiwalu udział wzięło 37 zespołów ze szkół podstawowych i przedszkoli z powiatu wyszkowskiego.

Komisja konkursowa w składzie: Danuta Deptuła, Magdalena Kamińska, Emilia Stoszewska oceniała występy pod względem treści prozdrowotnych, umiejętności wokalnych oraz walorów artystycznych. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, ale po naradach zadecydowała:

W kategorii przedszkola:

I miejsce - Przedszkole nr 2 w Wyszkowie

II miejsce - Przedszkole nr 1 w Wyszkowie

III miejsce - Przedszkole nr 7 w Wyszkowie

W kategorii szkoły podstawowe klasy I - V:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Porządziu

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Łosinnie

W kategorii szkoły podstawowe klasy IV - VIII:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie

II miesjce - Szkoła Podstawowa w Porządziu

III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wyszkowie

Laureatom wręczono upominki oraz statuetki. Zwycięzcy kategorii szkół podstawowych będą reprezentować powiat wyszkowski na etapie wojewódzkim w Siedlcach.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Kinga

To dopiero była impreza!!! Prawdziwy szał. Gratulacje dla dzieci za odwagę i dla pań przedszkolanek za pomysłowość i oryginalność. Brawo!

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

Dziecko

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA