REKLAMA

REKLAMA

Noc w muzeum z Szekspirem

Autor: Elwira Czechowska

Kultura | Środa, 10 maj 2023 22:00

Spektakl plenerowy "Dzieła wszystkie Szekspira" oraz wernisaż wystawy malarstwa - to wydarzenia, na które w maju zaprasza Muzeum Norwida w Dębinkach.

Kultura

REKLAMA

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów 13 maja o godz. 17.00 w Muzeum Norwida w Dębinkach wystawiony zostanie plenerowy spektakl "Dzieła wszystkie Szekspira" (w nieco skróconej formie). Tuż po występie, około godz. 19.00, organizatorzy zapraszają na uroczysty wernisaż obrazów - mozaik Bogny Hiszpańskiej. Wystawa będzie gościć w muzeum do 30 lipca. Przez cały dzień 13 maja zachęcamy także do spacerowania i piknikowania w pałacowym parku w Dębinkach. 

"Dzieła wszystkie Szekspira" - tytuł zagrany już 2200 razy, cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad 20 lat! "Dzieła wszystkie Szekpira" to żartobliwa prezentacja wszystkich 37 dramatów największego dramaturga wszech czasów.  Trzech aktorów występuje pod własnymi imionami, bawi publiczność, żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira. W ramach spektaklu: hip-hopowy „Otello”, „Makbet” po góralsku, „Hamlet” w trzyminutowej wersji oraz „Romeo i Julia” grana przez samych mężczyzn. Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności w każdym wieku. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Występują: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Bartosz Głogowski (źródło: http://scenawspolczesna.pl)

 

Czytaj także: Noc Muzeów w zabytkowym młynie

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

Dziecko
Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA