REKLAMA

REKLAMA

Serum i krem na naczynka - co powinny zawierać?

Autor: Admin Admin

Kącik Prasowy | Wtorek, 02 maj 2023 09:39

Rumień, uczucie ciepła i pieczenia w okolicy nosa i policzków to najczęstsze objawy towarzyszące cerze naczyniowej, z którymi nie każdy umie sobie radzić. Z tego powodu powstał dzisiejszy wpis - chcemy w nim przybliżyć Wam charakterystykę skóry naczyniowej. A przede wszystkim wskazać najważniejsze składniki aktywne, które są jej przyjazne i których warto szukać, stojąc przed wyborem serum i kremu na naczynka.

Kącik Prasowy

REKLAMA

 

Skóra naczyniowa - przyczyny powstawania

Skóra naczyniowa może być uwarunkowana genetycznie. Dotyczy obu płci, jednak częściej dotyka kobiet z uwagi na zwiększoną aktywność estrogenów. Ponadto, do skóry naczyniowej predysponować mogą zaburzenia hormonalne i nadciśnienie. Głównymi czynnikami zewnętrznymi, które zaostrzają rumień, jest promieniowanie słoneczne, stres, zanieczyszczenia środowiska, zła dieta i nałogi. Nie bez znaczenia jest również zbyt agresywna i drażniąca skórę, niewłaściwie dobrana pielęgnacja.

Skóra naczyniowa - jak wygląda?

Skóra naczyniowa charakteryzuje się zwiększoną wrażliwością, towarzyszy jej duża skłonność do zaczerwieniania i podrażnienia. Rumień może pojawiać się zarówno u posiadaczy skór suchych, jak i tłustych. Aby nie doszło do jego utrwalenia, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która może zapobiegać rozwojowi poważniejszych zmian naczyniowych.

Pielęgnacja - serum i kremy na naczynka

Przy cerze naczyniowej kluczowa jest zarówno systematyczność, jak i odpowiednio dobrana pielęgnacja. Dzięki temu możecie złagodzić towarzyszący skórze dyskomfort, podrażnienie, wyciszyć rumień i zadbać o barierę hydrolipidową. Warto nowe serum i kremy na naczynka wprowadzać do pielęgnacji stopniowo z uwagi na dużą reaktywność tego typu skóry.

Serum na naczynka to nieoceniony kosmetyk w pielęgnacji skóry naczyniowej z uwagi na dostarczenie dużej dawki niezbędnych składników aktywnych. W jego recepturze znajdziecie substancje wzmacniające i uelastyczniające naczynia krwionośne. Z uwagi na lekką konsystencję po serum na naczynka należy nałożyć odpowiedni krem na naczynka. Używając serum, dajecie skórze również niezbędne wsparcie w procesie starzenia. Wybór najlepszych serum na naczynka kryje się pod linkiem: https://www.topestetic.pl/serum-na-naczynka 

Kremy na naczynka stanowią fundament pielęgnacji, dlatego powinny wyróżniać się łagodną formułą niczym kompres, który chroni skórę naczyniową przed czynnikami zewnętrznymi. Receptura kremu oprócz składników wzmacniających naczynia krwionośne powinna zawierać składniki kojące, nawilżające i wzmacniające płaszcz hydrolipidowy. W pielęgnacji nie pomijajcie również kremu z wysokim faktorem SPF, gdyż promieniowanie słoneczne to czynnik, który pogłębia zmiany rumieniowe. Jeśli chcecie zatroszczyć się o swoją podrażnioną i zaczerwienioną skórę, to najlepszy krem na naczynka i krem z ochroną przeciwsłoneczną dla skóry naczyniowej znajdziecie pod linkiem: https://www.topestetic.pl/krem-na-naczynka 

Jakie składniki aktywne polecane są przy skórze naczyniowej? 

Istnieje szereg substancji czynnych, które pozytywnie wpływają na stan skóry naczyniowej i to właśnie ich należy szukać, wybierając serum na naczynka i kremy na naczynka. Te najważniejsze opisaliśmy poniżej.

  • Witamina C - najlepszą postacią dla skóry wrażliwej i naczyniowej będzie stabilna postać tetraizopalmitynianu askorbylu oraz glukozydu askorbylu. Obie wykazują niski potencjał drażniący, zachowując jednak wysoką efektywność.

  • Azeloglicyna - jest pochodną kwasu azelainowego dobrze tolerowaną przez skórę wrażliwą i naczyniową, wykazuje działanie przeciwzapalne i kojące, ogranicza tworzenie się wolnych rodników. Szczególnie dobrze sprawdzi się w pielęgnacji skóry skłonnej do przetłuszczania.

  • Wąkrota azjatycka - zwiększa mikrokrążenie skóry i wzmacnia naczynia krwionośne. Wycisza stan zapalny i działa przeciwutleniająco. 

  • Wyciąg z kwiatów kasztanowca - zawiera escynę, która wykazuje działanie przeciwzapalne I uszczelniające naczynia krwionośne.

  • Ekstrakt z ruszczyka kolczastego - działa przeciwzapalnie, obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza ich widoczność. Redukuje rumień.

  • Witamina B3 - znana też jako witamina PP, niacynamid i niacyna - to silny antyoksydant, który w niskich stężeniach doskonale wycisza stan zapalny. Ponadto, ogranicza nadmierny łojotok.

  • Ektoina - jest naturalną substancją silnie nawilżającą, działa przeciwzapalnie, redukuje świąd skóry, łagodzi rumień.

  • Ceramidy - są budulcem spoiwa przestrzeni międzykomórkowej warstwy rogowej naskórka. Ograniczają ucieczkę wody, tworzą barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi i zwiększają elastyczność skóry.

Kluczowa w pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do rumienia jest wczesna prewencja, czyli odpowiednio dobrane serum i krem na naczynka. To właśnie w ich recepturach znajdziecie bogactwo najcenniejszych składników, których zadaniem jest wyciszyć rumień i odczuwalne podrażnienie skóry. 

Materiał zewnętrzny

 

REKLAMA


Komentarze (0).

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA