REKLAMA

REKLAMA

Wyszkowscy seniorzy na "Zesłaniu"

Autor: Monika Grzelecka

Kultura | Niedziela, 30 kwi 2023 18:10

Wyszkowscy seniorzy wybrali się do Teatru Ateneum na nową sztukę pt. „Zesłanie”. Wyjazd zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkkowie.

Kultura

REKLAMA

Seniorom towarzyszyła dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko oraz Dorota Wojtkowska, która na co dzień kieruje działającym w Ośrodku Pomocy Społecznej Domem Dziennego Pobytu „Senior”. Wyjazd z Wyszkowa do stolicy był okazją do obejrzenia spektaklu, który miał swoją premierę zaledwie kilka dni wcześniej 22 kwietnia. „Zesłanie, czyli anty-tragedia syberyjska” to adaptacja XIX - wiecznych wspomnień z syberyjskiego zesłania polskiego szlachcica Konstantego Wolickiego. W spektaklu widzowie śledzą losy od aresztowania przez transport po przyjazd na syberyjskie ziemie. Historiaz esłańca jest nietypowa - dostał polecenie poprowadzenia orkiestry złożonej z więźniów. Tematyka poważna jednak przedstawiona w groteskowym ujęciu - z jednej strony tragiczne losy Polaków, z drugiej humorystyczne przedstawienie realiów carskiego reżimu. Historię tę opowiedzieli występujący w spektaklu Maria Ciunelis, Dorota Nowakowska, Katarzyna Ucherska, Łukasz Lewandowski, Janusz Łagodziński, Jakub Pruski. Autorem adaptacji, reżyserem jest Mikołaj Grabowski.

Oszczędna scenografia i kostiumy sprawiają, że widz skupia się przede wszystkim na wspaniałych kreacjach aktorskich. To dynamiczne przedstawienie, które warto obejrzeć. Spektakl bierze udział w IX Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka żywa” (nadzór nad konkursem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego).

Źródło: MGBP w Wyszkowie

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Dziecko
Niepubliczny Żłobek "A KU KU"

Świętojańska 54C 07-200 Wyszków

[email protected]

500 128 167

akukuwyszkow.pl

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA