REKLAMA

REKLAMA

PiS ma nowego pełnomocnika

Autor: Admin Admin

Powiat | Czwartek, 16 mar 2023 14:12

Mariusz Bryk został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wyszkowskim i tym samym jednoosobowo stanął na czele powiatowych struktur partii. W najbliższych miesiącach nie są przewidziane wybory nowego zarządu.

Powiat

REKLAMA

Mariusz Bryk, dotychczas członek zarządu powiatowego oraz przewodniczący zarządu komitetu PIS w gminach Rząśnik, Somianka, Zabrodzie, został 15 marca oficjalnie powołany na pełnomocnika powiatowego PiS w Wyszkowie. Zajął miejsce Waldemara Sobczaka, który złożył rezygnację w grudniu 2022 r. O wyborze Mariusza Bryka pełnomocnik okręgowy PiS Marcin Grabowski mówi, że to "konsultowana decyzja". 

- Spotykaliśmy się i rozmawialiśmy z osobami ze struktur powiatowych. Konsultowaliśmy to w środowisku i z naszymi parlamentarzystami - mówi. 

Dodaje, że wyborów zarządu powiatowego nie można było przeprowadzić ze względów formalnych.

- Nie taka była liczba członków w zarządzie - mówi.

Wyborów nie będzie także w najbliższych miesiącach z uwagi na kalendarz wyborczy. Przed nami wybory parlamentarne jesienią tego roku oraz samorządowe wczesną wiosną 2024r. To też wyzwanie dla nowego pełnomocnika. 

- Wiem, jak ciężka praca mnie czeka, ale podjąłem się tego zadania - mówi Mariusz Bryk.

Nie przewiduje zmian w zarządzie powiatowym PiS, który (po rezygnacji Waldemara Sobczaka i Eugeniusza Zaremby) nadal ma pracować w składzie: Iwona Wyszyńska, Jerzy Żukowski, Renata Rębała, Marek Zdziarstek, Mariusz Bryk. Do końca kwietnia można się natomiast spodziewać powołania pełnomocnika PiS w gminie Wyszków, w miejsce Eugeniusza Zaremby, który także zrezygnował z funkcji w grudniu ubiegłego roku.

 

REKLAMA


Komentarze (5).

REKLAMA

observer

PiS w Wyszkowie zdechł.

wyborca

Panie Grabowski, to pewnie zemsta Ostrołęki, że pokarałeś Wyszków takim pełnomocnikiem. Ile ta Somianka ma członków ? Pewnie Bryk i jego rodzina. Zrobiliście z tego gościa kierownika Agencji ale nic to nie nauczyło. Mogliście wybrać tą dyrektor szkoły Runo albo Lutkowski był aktywny, aktywną Teresę Czajkowską, może kogoś z innego powiatu, po rządach Sobczaka i Zaremby może działalność PiS wróci do normy. Jak nie zmienisz pełnomocnika to nie będziemy głosowali na senatora Mamątowa.

wyszkowiak

Coś niesamowitego, jełop zostaje szefem PiS w Wyszkowie. To obraz po demolce jaką zrobił Sobczak i Zaremba. Szansa w ludziach prawicy, którzy są bardziej ideowi i inteligentni.

Słabo

...pełnomocnik okręgowy PiS Marcin Grabowski mówi, że to "konsultowana decyzja". - Spotykaliśmy się i rozmawialiśmy z osobami ze struktur powiatowych. Konsultowaliśmy to w środowisku i z naszymi parlamentarzystami - mówi... Panie Grabowski, potworek, któremu od lat przewodniczy Bryk to tylko dowód na niekompetencję tego pana. W propisowskim powiecie nadal trzy gminy nie mają samodzielnych struktur. Pan Bryk w swojej Somiance ma tylko jednego członka. Czyli nic się w tym grajdołku nie zmieniło. A pan Marcin pewnie zechce wyciągnąć z Wyszkowa trochę głosów w ramach startu do parlamentu.

Sąsiad

Absolutnie niczym się nie wyróżnił pan pełnomocnik. Jak wyglądają struktury PiS w jego Somiance?

Zostaw komentarz.

REKLAMA