REKLAMA

REKLAMA

112 km/h Świętojańską przez Wyszków

Autor: Elwira Czechowska

Na Sygnale | Środa, 15 mar 2023 10:33

2 tys. zł mandatu i 14 punktów karnych oraz zatrzymane prawo jazdy - to kara dla kierowcy, który rażąco przekroczył prędkość w Wyszkowie, w terenie zabudowanym.

Na Sygnale

REKLAMA

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku.

W poniedziałek, 13 marca, o godz. 20.00 przy ul. Świętojańskiej w Wyszkowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli zbyt szybkiego kierującego skodą, który pędził z prędkością 112 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, 37-letniemu mieszkańcowi gminy Wyszków mundurowi na trzy miesiące zatrzymali prawo jazdy, ukarali go mandatem w kwocie 2 tys. zł, a do konta kierowcy dopisali 14 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA