REKLAMA

REKLAMA

Studniówkowa noc u "Skłodowskiej" (VIDEO)

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Sobota, 14 sty 2023 20:38

Taka noc zdarza się raz i taki bal zdarza się raz w życiu. 14 stycznia te wyjątkowe chwile przeżywało ponad 170 tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie.

REKLAMA

Tymi właśnie słowami: "Takiej drugiej nocy nie będziesz miał, takiego nieba pełnego gwiazd - gwiazdy stańcie na chwilę, na jedną chwilę - chwilo trwaj" - zwrócili się do zebranych na studniówkowym balu prowadzący: Oliwia Borczon i Adrian Białobrzeski. Powitali licznie przybyłych rodziców, grono pedagogiczne, gości, wśród których nie zabrakło wicestarosty Leszka Marszała, ks. dziekana Zdzisława Golana, wiceprzewodniczącej Rady Rodziców Ewy Lewandowskiej, przewodniczącej komitetu studniówkowego Izabeli Śliwki-Sieruta oraz studniówkowych partnerów. 

- Ten wyjątkowy wieczór rozpoczęliśmy słowami Jarosława Iwaszkiewicza, wierząc, że wspólnie spędzony czas będzie niezapomniany - mówiła Oliwia Borczan, a aby tradycji stało się zadość, Adrian Białobrzeski zapowiedział staropolskiego poloneza. Pary ruszyły na parkiet, a w pierwszej tańczył dyrektor Marian Popławski z Zuzaną Damętko. Wicedyrektor Elżbietę Mańko w tańcu prowadził Piotr Kuczyński, a Izabelę Balińską - Damian Rogólski. Z wicestarostą zatańczyła Olga Bieńkowska. Razem z uczniami poloneza zatańczyli wychowawcy maturalnych klas: Maria Czestkowska, Edyta Bocian, Marzena Strzemieczna, Sylwia Abramczyk, Katarzyna Ostrowska, Justyna Sobczak, Sylwester Śniadała.

- Pozostało już tylko 100 dni do matury. Lata wspólnej nauki minęły nam bardzo szybko. W szkolnej rzeczywistości, trudach pracy i radościach, towarzyszyliście nam zawsze wy, drodzy nauczyciele. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie - dziękowali uczniowie.

Dziękowali także rodzicom - nie tylko za przygotowanie studniówkowego balu - ale codzienny wysiłek w wychowaniu. 

O tym, że to już ostatnie chwile w takim gronie i w szkolnych murach przypomniała Maja Żołędowska, która pięknie zaśpiewała piosenkę specjalnie napisaną na ten wieczór przez Irenę Zdunek do melodii Agnieszki Osieckiej. Utwór nosił tytuł „Ostatni szkolny bal”. Muzyczną niespodziankę przygotowały także maturzystki z klasy IV LSb, które wykonały piosenkę Anna Jantar „A to co mam”. 

Wyjątkowym momentem studniówki u Skłodowskiej był także walc. W pięknej choreografii uczestnicy balu mogli podziwiać taneczne pary: Natalia Krakowiecka i Hubert Aksamitowski, Zuzanna Damętka i Bartłomiej Mościcki, Aleksandra Sitek i Jakub Szymczak, Julia Plakwicz i Michał Dziadak, Weronika Rudnik i Piotr Kuczyński, Karolina Grzela i Kacper Druchniak, Kamila Tomczak i Kacper Fedorczyk, Zuzanna Fijałkowska i Piotr Rękawek, Oliwia Grudziąż i Bożydar Kądziela. 

- „Skłodowska” to szkoła najlepsza, z 75-letnimi tradycjami, która stwarza warunki do nauki i rozwoju każdemu, którą ukończyło około 70 tysięcy absolwentów - przypomniał dyrektor ZS nr 1 Marian Popławski. Podkreślał, że studniówka to taka magiczna data - dziś możemy się beztrosko bawić, ale przypomina ona również  o tym, że za około sto dni czeka nas czas intensywnej pracy i zdawania licznych egzaminów. Dyrektor ww imieniu całej rady pedagogicznej, życzył maturzystom powodzenia.  

Życzenia maturzystom - tego wieczoru wspaniałej zabawy, a za sto dni pomyślnie zdanych egzaminów - życzyli również wicestarosta Leszek Marszał, ks. Zdzisław Golan, przewodnicząca komitetu studniówkowego Izabela Śliwka-Sieruta, Ewy Lewandowskiej z Rady Rodziców, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Fedorczyk, a w imieniu wychowawców - Sylwester Śniadała. Po części oficjalnej uczniowie ruszyli na parkiet, aby bawić się do białego rana. 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć oraz na reportaż filmowy!


 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
"MADU" Pracownia Zabawy i Rozwoju

ul. Geodetów 31 07-200 Wyszków

[email protected]

510-965-263

www.madu.com.pl

Usługi specjalistyczne
Pracownia Geodezyjna GRAF

3 Maja 5a/2 07-200 Wyszków

[email protected]

501 593 357

www.pggraf.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA