REKLAMA

REKLAMA

Rusza budowa napisu na pl. Miejskim

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Środa, 23 lis 2022 23:58

Gmina Wyszków uzyskała pozwolenie na budowę i zakupiła napis, który ma promować Wyszków. Ledowy neon z nazwą miasta stanie w centralnym punkcie pl. Miejskiego. Wykonawca zabezpieczył już plac budowy.

Miasto

REKLAMA

Biało-czerwone taśmy odgradzające i żółta tablica informacyjna, które wczoraj pojawiły się na pl. Miejskim, zwiastują przystąpienie przez gminę Wyszków do realizacji najbardziej kontrowersyjnej tegorocznej inwestycji, którą wprowadzono do budżetu w trakcie roku. Mowa o budowie napisu "Wyszków", który ma stanąć na pl. Miejskim i - zdaniem urzędników i radnych, którzy poparli ten projekt - promować miasto. Na to zadanie w budżecie zarezerwowano 180 tys. zł. Jak dowiadujemy się z tablicy informacyjnej inwestycji, gmina zakupiła napis od agencji reklamowej Redeye Group z Warszawy, która realizowała wcześniej podobne zlecenia w innych miastach, głównie dla sieci handlowych i firm komercyjnych. Zakup napisu to jednak nie koniec. Realizując to zadanie, gmina wynajęła dwoje projektantów - Annę Kanclerz i Wojciecha Plesiewicza, inspektora nadzoru, którym został Marek Wiesiołek oraz kierowika budowy - to zadanie powierzono Janowi Rzemkowi. Ponadto na wykonawcę robót budowlanych gmina wybrała firmę Moderator z Wyszkowa. Napis ma mieć wymiary około 1,7 metra wysokości na 11 metrów długości. Aby go zbudować, zdemontowano białe, podświetlane, plastikowe kubiki, gdyż - zdaniem naczelnik wydziału promocji Edyty Wittich - nie spełniły one swojej roli. 

Jaki był tryb wyłonienia dostawcy napisu, finalny koszt jego zakupu i instalacji oraz jaki jest termin montażu, dowiemy się, gdy burmistrz udzieli nam odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy mu ponad tydzien temu. Z całą pewnością gmina nie dokonała zakupu w drodze przetargu publicznego. 

Czytaj także: 

Burmistrz i koalicja nie chcą oszczędzać na napisie

Umrzeć za napis z czekoladą w ręku...

"Zostaniemy za to ocenieni". Radni postawili na... napis

 

 

REKLAMA


Komentarze (28).

roms

Ogrodzenie znikło. Głos ludu wygrał z woluntaryzmem?

do romsa

roms, marudzisz. Zamiast zaprosić Sławka Mentzena i pokazać nową jakość to ty parodiujesz postkomunę Nowosiela i im jeszcze klaszczesz.

roms

Minął tydzień i co? Jeszcze łopaty nie wbito pod tę budowlę a już zdezelowano estetyczne ogrodzenie placyku budowy. Czyżby w ostatniej chwili uznano, że ta potrzeba wyższa nie jest obecnie aż tak bardzo niezbędna? Chociaż, do tak trudnej decyzji trzeba by mieć mieć ... /owo coś/.

Znudzony

Pojeba....o was wszystkich z tym napisem są ważniejsze rzeczy np. brak remontu budynku przy stadionie. I wynikający z tego bark komfortu pracy dla pracowników OPS i klientów,

Lodowisko - program Masz Wybór?

Ludzie, a kto was na tym lodowisku widział? Jak w czynie społecznym coś ze strażakami OSP na osiedlu zrobić to już chętnych nie było. Gdyby górki w parku nie było to górka byłaby gwoździem ich programu, podobnie z piaskownicą.

Do roms

Szkoda, że ta twoja wiedza mija się z zaistniałymi faktami.

roms do "do roms"

Nie wiara lecz wiedza jest treścią moich wpisów.

observer

Zamiast plaży miejskiej i sylwestra miejskiego będzie neon z kiczowatym napisem. Dla wieśniaka i elytki wyszkowskiej to starczy bo gburmistrz tak zadecydował. Co do PiS to jest to ekipa zgredów, która chciała dorobić do emeryturki. Rady nadzorcze w spółeczkach, diety radnych i przewodniczących komisji ba nawet za obsługę biura poselskiego w ZDZ. Taki mamy klimat.

Do roms

Człeku, czy ty wierzysz w to co piszesz???? Przecież to PiS wydelegował Nowosielskiego na kandydata w wyborach na burmistrza. Ściągnęli chłopaka z emigracji zarobkowej i łudzili się, że będzie lojalnym ich człowiekiem, a jak Nowosielski już został burmistrzem, to wypiął na PiS cztery litery????

Sumienie

PIS i Ich telewizja działają na szkodę Narodu polskiego nie przyjmując do obrony rakiet NATO z Niemiec. Po tym wszystkim co zrobili jeszcze to. Precz z tą głupotą i zdradą ojczyzny.

wieśniak

Po co ludziska zajmowata się mało ważnymi głupimy głupotami. Jak zwykle Szczerbaty i spółka zajmuje się najmniej ważnymi rzeczami w naszym mieście i tylko pije pianę. Kiedyś też krzyczeli na plac miejski a teraz ludzie głosują nogami. Nawet przyjezdni do pracy Ukraińcy mają zdjęcia na fejsie z placem miejskim. Ci wszyscy co teraz krzyczą pierwsi wrzucą z dumą zdjęcia z napisem w tle w interney,fejsy, i inne twiterry

Antek

Roms, pieknoduchostwem nie ale solidną pracą radnego tak. Mieszkańcy którzy interesują się miastem widzą kto naprawdę interesuje się i orientuje w sprawach gminy, pracuje przez całą kadencję, jest przygotowany do każdej sprawy, potrafi zająć stanowisko i mieć własne zdanie a, a kto tylko pojawia się przed ekranem komputerka na dwie godziny żeby zagłosować jak kazali z góry bez własnej refleksji i opinii i bez brania pod uwagę głosu mieszkańców

mieszkaniec2

roms, masz problem z logicznym myśleniem. gburmistrz już w pierwszej kadencji się nie sprawdził, obiecywał poprawę, wybory w 2006 roku były wyborem między "dżumą i cholerą", ludzie wybrali "cholerę", która infekuje wyszkowian prawie 20 lat. Te działania radnych Szczerba czy Osik to nie szarpanie za nogawki tylko zwykła ludzka przyzwoitość i przedstawianie alternatyw, bo to jedyny komitet, który podczas kampanii wyborczej przedstawił program działania na kadencję. Są w opozycji więc kontrolują działania władzy. To nie pięknoduchostwo tylko zatrzymanie "nienormalności", która opanowała miasto. W wyborach do Sejmu ma ponoć wystartować gburmistrz, jeśli inni, w tym PiS w Wyszkowie, zjednoczy się z innymi i nie wystawi przyzwoitych kandydatów, to ludzie albo będą głosować na osoby z innych powiatów okręgu na chybił trafił i będą się bogacić inne miasta jak Mińsk Maz., Ostrołęka, Siedlce, Garwolin albo wyszkowianie nie pójdą do wyborów bo na cwaniakach się zawiedli. Ludzie przyzwoici jak Cz

roms

@mieszkaniec 1,2,3. - Pięknoduchostwem nie wygrywa się wyborów. Z całym szacunkiem dla wymienionych nazwisk, ale opozycyjność typu: szarpanie za nogawki, jest mało konstruktywne. Cudowne dziecko wyszkowskiej demokracji zaistniało w wyniku półtorarocznej, profesjonalnej kampanii. Grzegorz Nowosielski został burmistrzem bo odpowiednio wcześniej tego CHCIAŁ! Nie czekał na "wystawienie" jego kandydatury przez jakiś kolektyw. Czy w tej chwili jest ktoś taki kto CHCE, bo o wytypowywaniach coś niecoś słychać. Podobnie jak o wyborach parlamentarnych.

mieszkaniec3

Jaka zjednoczona prawica? Wyszkowski PiS jest zjednoczony ale z Nowosielskim czyli Polska 2050 Hołowni. Nadzieją dla miasta jest tylko grupa prawych ludzi współpracujących ze Szczerbą i Osikiem.

mieszkaniec2

Ma większe możliwości, tylko w jakim kierunku to poszło ? Neon za prawie 200 tysięcy ? Dlaczego alternatywą jest tylko niewielka grupka mądrych osób skupionych wokół radnych Szczerby i Osika ? Czy Wyszków dał się oszukać propagandą rządzącej ekipie pod wodzą gburmistrza ? Może sensowne kandydatury na wybory do przyszłego Sejmu? Może zjednoczona prawica, z Wyszkowa, wystawi osoby z zasadami jak Teresa Czajkowska a może nawet Marka Głowackiego. W innym przypadku będzie dalsza patologia w Polsce jak i w Wyszkowie.

roms

Nie bardzo rozumiem komentarz "mieszkańca" zatem wtrącę, że obecny włodarz miasta ma nieporównanie większe możliwości gospodarzenia niż peerelowski.

mieszkaniec

Każdy zdrowo myślący widzi, że w Wyszkowie nadal rządzi postkomuna i jest to coraz gorszy okres dla miasta. W okresie PRL to chociaż Wyszków był jednym z większych miast, było trochę grosza, były inwestycje i to się jakoś kręciło. Teraz rządzi nieudolny gburmistrz, otaczający się ekipą potakiwaczy oraz urzędnikami i prezesikami marnych umiejętności, nie ma osiągnięć ta pseudoelita, żyje się w Wyszkowie coraz drożej a zamiast inwestycji mamy kolejne wizualizacje i kiczowate postumenty. Nawet tak sztandarowa obwodnica śródmiejska zakończyła się w polu. Czy wyszkowian, głównie tych młodszego pokolenia, nie stać na wolność i odrzucenie tej skompromitowanej władzy ?

Wyszkowianka

Oddam burmistrza w dobre ręce, do kogoś, kto nauczy jego gospodarności, prawdomówności, słuchania, szacunku dla innych i życzliwości.

Ekonomika

Napis,, Wyszków ,,= reklamówka z biedry i procent za konsultacje dla żuli .Lodowisko -fajna zabawa na powietrzu i uśmiech na twarzach dzieci .Pieniądze to nie wszystko .A wyszkowskie żule i tak wybiorą kasę.

Lodowisko

Stonoga potwierdzam

Lodowisko

Lodowisko, lodowisko

Lodowisko

Lodowisko

Stonoga

W tym ciemnogrodzie nie będzie niestety lodowiska, gdzie można aktywnie spędzić czas samemu i ze znajomymi, będzie za to napis przy którym można się spotkać i pi....ć flaszkę, zapalić fajka, bo to głównie się teraz na placu odbywa.

Lodowisko

Lodowisko kosztuje gminę 200.000zl za 3 miesiące funkcjonowania. Napis jest elementem stałym, który można wykorzystywać do różnych przestrzennych instalacji tylko trzeba mieć ciekawe pomysły. Teraz można dodać kolorowo ubrane choinki i rozstawić szopkę która była rozkładana na placu pod kościołem sw. Idziego a na drewnianych pergolach rozwiesić kolorowe światełka. Będziemy mieli miejsce świątecznych i sylwestrowych spotkań.

Ostro

Pomyślcie wszyscy pracujący po za Wyszkowem, którym rządząca "elyta" tam stworzyła miejsca pracy , o płaceniu podatków w miejscu pracy. Niech swoje pomysły finansują wyszkowska "elyta".:)

mieszkanka

znacznie lepszy pomysł, to lodowisko dla dziec, na które podobno niema pieniędzy

Wyszków

I wyszkowiane będą mieli świecący prezent na gwiazdkę. W połączeniu z pięknie ubraną choinka będzie na placu prawdziwie świąteczny nastrój. Bardzo dobry pomysł.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA