REKLAMA

REKLAMA

W Chrzczance nie chcą instalacji do bio-nawozów

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Środa, 16 lis 2022 01:08

Mieszkańcy gminy Długosiodło mają możliwości wyjazdu do Świętajna koło Szczytna celem zapoznania się z działającą tam instalacją kompostowania odpadów zielonych. Inicjatywa związana jest ze staraniami Inwestora o uzyskanie możliwości budowy biokompostowni w Chrzczance Włościańskiej.

Powiat

REKLAMA

Jak informuje Urząd Gminy w Długosiodle, onwestor - Krzysztof Pędziński - stara się o uzyskanie możliwości wybudowania na terenie gminy, konkretnie w Chrzczance Włościańskiej (działka 487/1) instalacji do kompostowania odpadów zielonych z jednoczesnym przekształceniem na bio-nazwóz. Inwestor w czerwcu 2021 r. zainicjował w tej sprawie właściwe procedury administracyjne, wnioskując do wójta o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. 17 czerwca wójt wszczął postępowanie:

8 grudnia ubiegłego roku wójt Stanisław Jastrzębski wydał decyzję odmawiającą ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla planowanego przedsięwzięcia:

Inwestor skorzystał z przysługującego mu prawa i odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ostrołęce, które podtrzymało decyzję wójta. Następnie inwestor złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Obecnie procedura trwa i nie jest rozstrzygnięte, czy planowana inwestycja uzyska wszelkie wymagane pozwolenia.

W związku z tym, że idea budowy instalacji kompostowania odpadów w Chrzance Włościańskiej spotkała się z licznymi zapytaniami i wątpliwościami mieszkańców dotyczącymi jej potencjalnej uciążliwości, inwestor wychodząc naprzeciw tym obawom zaproponował wszystkim chętnym możliwość odwiedzenia już wybudowanej i działającej biokompostwoni celem weryfikacji i oceny. W związku z tym 21 listopada (poniedziałek) o godz. 9.00 organizowany jest wyjazd autokarem do miejscowości Świętajno k/Szczytna. Inwestor na miejscu zaprezentuje działającą instalację, z której charakterem i specyfiką będzie można się zapoznać. 

Wszystkich chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się telefonicznie pod numerem 29 64-23-664 lub 29 64-23-650

REKLAMA


Komentarze (0).

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA