REKLAMA

REKLAMA

Umrzeć za napis z czekoladą w ręku...

Autor: Admin Admin

Miasto | Poniedziałek, 24 paź 2022 16:03

Radni opozycji podjęli kolejną próbę powstrzymania gminy przed wydaniem 180 tys. zł na napis promujący Wyszków. Radni burmistrza i tym razem zagłosowali zgodnie z jego wolą, za to wbrew opinii wielu mieszkańców, którzy nie widzą zasadności tej inwestycji w obecnych trudnych ekonomicznie czasach. - To jest sprawa filozofii działania, czy w sytuacji ograniczonych środków kupić sobie chleb czy czekoladę? - dywagował radny koalicji Dariusz Glinka. Niezłomność radnych w obronie napisu porównał do... niezłomności muzyków koncertujących podczas blokady Leningradu w czasie II wojny światowej. - Koncertowali, mimo że umierali powoli z głodu i chłodu, ale chcieli innych wrażeń niż te, które dawało oblężenie Leningradu - stwierdził.

Miasto

REKLAMA

Na sesji 24 października po raz kolejny powrócił temat budowy na placu Miejskim napisu promującego Wyszków. Radny z klubu Masz Wybór ponownie złożył formalny wniosek o wyrzucenie tej pozycji z budżetu gminy i przesunięcie kwoty 160 tys. zł na budowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych i miejsc postojowych. Dlaczego 160 tys. zł, skoro Rada Miejska zaplanowała na napis 180 tys. zł? Bo jak się okazuje, gmina wydała już część tej kwoty. 

- Poniesione do tej pory wydatki to 11.970 zł - na mapę do celów projektowych i projekt. Instalacja wymaga pozwolenia na budowę, projektu architektonicznego i technicznego - poinformował naczelnik wydziału inwestycji Adam Mróz. 

Radny Adam Szczerba uważa, że to nie czas na takie wydatki.

- Mieliśmy znów dyskusję na ten temat na komisji, pojawiła się dyskusja w przestrzeni medialnej. Na ten moment nie ma absolutnie potrzeby wykonania tego napisu. Abstrahuję od tego, czy się podoba czy nie, czy będzie promował, czy nie. Teraz mówimy o oszczędnościach i tworzenie takiego napisu, który nie daje nic, a będzie generował dodatkowe koszty na utrzymanie, jest w tym momencie bezzasadne. To kwestia podejścia do tej trudnej sytuacji oszczędnościowej. Mam nadzieję, że państwo radni się ze mną zgodzą a jeśli nie, chciałbym zrozumieć, dlaczego ktoś miałby być przeciw takiemu wnioskowi? Jeśli sytuacja w samorządach się zmieni, można będzie do tego wrócić. Gdyby ktoś miał inne zdanie, proszę o uzasadnienie - powiedział Adam Szczerba.  

Jedynym, który zabrał głos w dyskusji, był radny Dariusz Glinka. Trudno jednak to, co zaprezentował, nazwać rzeczowymi argumentami.   

- Sam zastanawiam się. Czasem jestem rozdarty w niektórych swoich decyzjach i rozważam na szali, czy poprzeć takie rozwiązanie, czy nie. To jest sprawa filozofii działania. Np. czy w sytuacji ograniczonych środków kupić sobie chleb czy czekoladę? Czasami, z doświadczenia rodzinnego sprzed wielu lat, sytuacja była - rzadko to rzadko - że była zamiast chleba kupiona czekolada i troszeczkę zapełniało się pewne rzeczy herbatą. To były dawne czasy, dziecinne. Drugą filozofią z innej przestrzeni naszych potrzeb związanych z doświadczeniami wewnętrznymi jest przykład oblężenia Leningradu, gdzie muzycy - mimo głodu i chłodu - koncertowali tak długo aż zostało ich niewielu, ale chcieli zamanifestować swoją niezłomność, pomimo że umierali powoli z głodu i chłodu, czyli chcieli innych wrażeń niż te, które dawało oblężenie Leningradu. Tu musimy rozważyć, czy nas w tym momencie jeszcze stać, żeby sobie taki upominek zrobić, żeby zafunkcjonował ten plac Miejski taką bombką choinkową, która daje nam chwilową taką radość wzrokową - stwierdził Dariusz Glinka.  

Zdaniem większości koalicyjnej "chwilowa radość wzrokowa" jest warta wydania 180 tys. zł nawet w sytuacji, gdy Rada musiała chwilę wcześniej drastycznie podnieść podatki na 2023 rok, aby w szkołach był prąd i ciepło. Dwunastu radnych burmistrza: Jan Abramczyk, Mariola Brzezińska, Dariusz Glinka, Bogdan Kuchta, Danuta Kukwa, Czesław Lach, Elżbieta Piórkowska, Wojciech Rojek, Mateusz Śniadała, Marek Tauter, Paweł Turek, Grzegorz Wyszyński postanowiło widać choćby zginąć za napis i ponownie zagłosowało za jego realizacją. 

Przeciwko napisowi głosowali radni: Monika Bieżuńska, Bogdan Osik, Adam Szczerba, Waldemar Paradowski, Piotr Pokraśniewicz, Eugeniusz Zaremba. 

Od głosu w tej sprawie wstrzymali się: Radosław Biernacki, Andrzej Lewandowski, Mirosław Powierza. 

Przypomnijmy, że gmina wystąpiła już o pozwolenie na budowę ledowego napisu, który ma stanąć w centralnej części placu Miejskiego. 

REKLAMA


Komentarze (12).

PiS PO jedno dno!

PiS z rozdwojeniem jaźni, jak dobry i zły policjant. Tylko Tauter jakoś jeszcze nie odtajał, bo na komisji głosował odwrotnie. Dno dna panowie.

Neon do radnych

Radni opamiętajcie się!!! Szastacie pieniędzmi podatników!!! A my mówimy NIE takim bzdurnym wydatkom. NIE!!!

do Bądźmy sprawiedliwi 2022-10-25 12:45:00

Obrzydliwe. Wazeliniarska laurka. A może nawet autolaurka albo tekst na zlecenie samych wychwalanych. wielka Małość

roms

"Dwunastu radnych burmistrza: ..."

Bądźmy sprawiedliwi

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Dobrze, że wrócił naczelnik Adam Mróz, kompetentny, stanowczy, dotrzymujący słowa, realizujący inwestycje z należytą jakością. Prawdziwy profesjonalista, jak burmistrz zostanie posłem to pan Adam powinien zostać nowym burmistrzem, zasłużył na to swoja dotychczasową pracą. Podobnie naczelnik Garbarczyk, jak zajmuje się sprawami komunalnymi, konkretny, punktualny, uśmiechnięty, nic złego nie można powiedzieć. Nie sprawdza się naczelnik Kostrzewa, nie potrafi podjąć decyzji, miota się, jej argumentacja jest na niskim poziomie. Powinna wrócić naczelnik Iwona Kozon, kompetentna, pracowita, dzięki niej Wyszków się rozbudowuje, bo potrafiła na czas przygotować plany zagospodarowania i deweloperzy mogą budować i TBSy budowały nowe bloki. Nie wiem dlaczego burmistrz zwolnił tak dobrą naczelnik, nowa Kostrzewa nie dorasta jej do pięt. Pani Anetka, przytyło się, wygląda pięknie jak rumiana kuleczka, taki zastępca jest jak skarb.

Znawca smaku

Radny Glinka kolejny filozof wiejski. Porównywanie tego neonu do tabliczki czekolady jest przykładem braku smaku, może to covid-19 spowodował utratę tego zmysłu. Popatrzy niech na trójkę radnych Masz Wybór, którzy potrafią białe nazwać białym a czarne - czarnym. Dobrze, ze usunięcie tego badziewia nie będzie się wiązało z żadną ekshumacją czy większymi wydatkami. Wiele jest tych bombek choinkowych w centrum miasta, tych bloków, które widzimy idąc ul. Chopina które straszą czy powodują przygnębienie. Glince, burmistrzowi i jemu podobnym proponuję pieśń Wojciecha Młynarskiego - "Co by tu jeszcze...". Tak na marginesie to zadziwia dobre samopoczucie za pieniądze podatników.

Wyszków tonie

Niesamowicie profesjonalne działanie magistratu, z burmistrzem i radnymi- bezradnymi na czele. Wykupić grunt pod ratusz za kilkanaście milionów złotych a następnie zainstalować neon za 180 tysięcy. Brawo, niesamowita promocja. Nie wspominam o innych atrakcjach tego terenu. Można kupić buteleczkę w nocnym sklepie, skonsumować z poznanymi przyjaciółmi w pobliskich osłoniętych miejscach, przy stoliczkach za nasze pieniądze a po tak upojnym spędzeniu czasu przespać się na cieplutkim neonie. Z rana bierzemy prysznic pod wodotryskami i radośni wsiadamy do autobusu i jedziemy do pracy do Warszawy. Burmistrz i jego elyta zaproponowała nam fajne wspomnienie z Wyszkowa.

do Trp

A co tam pani droga z obeliskiem? Odkopany i co? Marnieje... Zrzuciła się Pani już ze znajomymi (no i z wiernymi radnymi) na rekonstrukcję obelisku? Jakoś nie słychać... Za takie samowolne grzebanie przy zabytkach powinno się wsadzać do paki.

Oko

Jestem przekonany że 2/3 z tej dwunastki radnych, w przyszłej kadencji już w tej Radzie nie będzie. Ludzie będą pamiętać...

Trp

To zrzuć się może razem ze znajomymi (i z tymi wiernymi radnymi) na ten napis skoro wam się tak podoba. To jest inwestycja o skrajnie niskiej użyteczności. W czasach gdy z oszczędności likwiduje się np. szkołę rodzenia za samo wspomnienie o tak debilnym sposobie marnowania pieniędzy powinno się samorzadowcowi odbierać mandat. Całe szczęście w prywatnym folwarku miłościwie nam panującego burmistrza przegłosować można wszystko z pomocą swoich wiernych (i miernych) radnych, choćby był to pomnik papierka po lodzie albo psich odchodów.

hans

W 100 % za Jan-Uszem . Zawsze ktoś powie przy każdej okazji że wydaje się na głupoty a ludzie z głodu umierają :)

Jan-Usz

Nie wszyscy mieszkańcy są przeciw "Wyszkowowi". Ja jestem za, wielu moich znajomych też. Takie promocyjne elementy są potrzebne. Zawsze pieniądze można wydać na coś innego, ale dzielimy je na sprawy gospodarcze, kulturalne, sportowe, promocyjne, bo takie są potrzeby mieszkańców. Nie tylko chodniki..

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
"MADU" Pracownia Zabawy i Rozwoju

ul. Geodetów 31 07-200 Wyszków

[email protected]

510-965-263

www.madu.com.pl

Usługi specjalistyczne
Pracownia Geodezyjna GRAF

3 Maja 5a/2 07-200 Wyszków

[email protected]

501 593 357

www.pggraf.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA