REKLAMA

REKLAMA

Ostatnia działka pod bloki

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Czwartek, 29 wrz 2022 23:55

Radni miejscy wyrazili zgodę na sprzedaż ostatniej gminnej działki przy ul. Szpitalnej w Wyszkowie. Jej przeznaczenie to budownictwo wielorodzinne. Do kasy miasta może wpłynąć ponad 4,5 mln zł.

Miasto

REKLAMA

Na sesji 29 września Rada Miejska zdecydowała, że wyraża zgodę na sprzedaż przetargową działki przy ul. Szpitalnej w Wyszkowie. Dziłka ma powierzchnię ponad 8300 m kw. W planie zagospodarowania jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne.  

- Jest duże zainteresowanie gruntami pod zabudowę wielorodzinną - przyznała Agnieszka Kostrzewa, naczelnik wydziału gosopdarki nieruchomościami w Urzędzie Miejskiem, podkreślając, że w przypadku sprzedaży znacząco zasilony zostałby budżet gminy.

Nieruchomość została wyceniona przez rzeczoznawcę na 4 mln 538 tys. zł, co daje 543 zł za m kw. Jest to ostatnia gminna nieruchomość przy tej ulicy. Jak argumentowała naczelnik:

- Sprzedaż nieruchomości jest zasadna, ponieważ umożliwi właściwe zagospodarowanie terenu zgodnie z przeznaczeniem w planie zagospodarowania, umożliwi realizację nowych inwestycji oraz wpłynie na wzrost dochodów budżetowych - nie tylko ze sprzedaży, ale także w postaci późniejszych podatków od nieruchomości. 

Większość radnych przychyliła się do tej argumentacji i do sprzedaży działki. Przeciwko byli radni Monika Bieżuńska, Bogdan Osik i Adam Szczerba. 

REKLAMA


Komentarze (2).

REKLAMA

Co tu panie w polityce?

Co tu komentować, pato rozwija się dobrze, numery znane od wielu lat, wykorzystują wszystkie pomysły z słupami kościelnymi łącznie, pis odwraca się w druga stronę nie widząc problemu, władza chce ukryć swoją kompromitację. Teraz ludzie nie dostają tak dużo kredytów to mniej budują a więcej przygotowują pod przyszłe bloki. Przy szpitalu nie da się już zaparkować, ruch przez wiadukt to wielkie korki, podobnie na Pułtuskiej. Nie budują dróg, nie budują nowych połączeń, ponosimy już konsekwencje demolki przestrzennej w centrum miasta. Jedyna szansa w poprawie sytuacji to dociekliwe media i radni Masz Wybór z swoimi współpracownikami. Czekamy na rozwój akcji.

roms

Parę tygodni temu podobnie uzasadniany zamiar sprzedaży działki podobnej wielkości wywołał falę krytycznych komentarzy. Tym razem nikt nie komentuje. Plus dla magistratu?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA