12 września odbyła się oficjalna inauguracja zajęć, które prowadzone są w poniedziałki i soboty dla trzech grup wiekowych: klasy I-III, klasy IV-V i klasy VI-VIII. Każda grupa odbędzie po dziesięć spotkań, podczas których dzieci uczą się nie tylko programowania, analitycznego myślenia, ale także nabywają kompetencje tzw. miękkie, jak nauka współpracy, rozwiązywania problemów.
W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyła zastępca burmistrza Wyszkowa, dyrektorzy szkół i nauczyciele, przedstawiciele biblioteki oraz edukatorki prowadzące warsztaty.
- Pierwsze zajęcia odbyły się u nas w wakacje. Nauka odbywała się w tak atrakcyjnej formie, że dzieci świetnie się bawiły i chętnie przychodziły na warsztaty. A teraz cały rok będzie nam upływał pod znakiem programowania - mówiła, inaugurując Klub Młodego Programisty, dyrektor Biblioteki Miejskiej Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
Korzyści odnoszą nie tylko dzieci. Biblioteka dzięki programowi wzbogaciła się m.in. o 10 tabletów i 5 laptopów.
- Rozwijamy kompetencje przyszłości - mówiła prowadząca warsztaty Beata Brzóska. .
- Czuję ducha edukacyjnego w tym, co robimy. Nasze zajęcia nie przypominają typowych zajęć szkolnych. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, ale nie on tu jest najważniejszy - mówiła druga z edukatorek, Agnieszka Chomicka - Bosy.
Kluby Młodego Programisty prowadzi Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Obok Wyszkowa w projekcie biorą udział także m.in. Słupsk, Działdowo, Grajewo, Oleśnica, Namysłów, Chełm, Stalowa Wola, Busko-Zdrój, Sieradz. W wyszkowskim Klubie Młodego Programisty są jeszcze wolne miejsca. Rejestracja jest prosta i szybka, zachęcamy do odwiedzania strony: https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/rejestracja/ Formularz zgłoszeniowy i regulamin warsztatów dostepne są także na stronie biblioteki www.biblioteka.org.pl