REKLAMA

REKLAMA

Pęknięty tętniak i udary chciały odebrać życie Reni! Tylko rehabilitacja da nadzieję na odzyskanie sprawności!

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Środa, 03 sie 2022 01:18

39-letnia Renata Szymańska z Wyszkowa zmaga się ze skutkami pęknięcia tętniaka (niedowład czterokończynowy, śpiączka mózgowa). Wyszkowianka zbiera pieniądze na kosztowną i długotrwałą rehabilitację.

Miasto

REKLAMA

19 kwietnia 2021 r. Renata Szymańska trafiła do szpitala z powodu pękniętego tętniaka. Nastąpił wylew podpajęczynówkowy i odbyła się szybka operacja ratująca życie. W 8. dobie po operacji doszło do skurczu naczyniowego w mózgu, co spowodowało ogniska udaru w płacie czołowym, skroniowym i ciemieniowym. Konsekwencje są drastyczne: śpiączka mózgowa, bardzo duża spastyka i wzmożone napięcie mięśniowe. Po zakończonym leczeniu szpitalnym pod koniec czerwca pani Renata została przewieziona do specjalistycznego ośrodka i objęta programem leczenia pacjentów w śpiączce „Budzik dla dorosłych”.  Po rocznym leczeniu, obecnie pacjentka jest w kontakcie słowno-logicznym, rozumie i spełnia polecenia, ma obecnie sprawną tylko lewą rękę, została spionizowana do pozycji siedzącej oraz potrzebuje stałej opieki i pomocy osoby drugiej w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych. W celu dalszej rehabilitacji 19 czerwca została przewieziona do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego, aby kontynuować leczenie i nauczyć panią Renatą samodzielności w życiu codziennym.

Wprowadzono indywidualny plan rehabilitacyjny: terapia funkcjonalna służąca do diagnostyki strukturalno-funkcjonalnej narządu ruchu, pionizacja na nogach, handling, transfer. Terapia logopedyczna w zakresie komunikacji, terapia neuropsychologiczna, terapia Morales. Efekty pracy wszystkich terapeutów są już widoczne po pierwszych 3 tygodniach ciężkich ćwiczeń. Przed panią Renatą najważniejsze kilkanaście miesięcy ćwiczeń, by osiągnąć najlepszy efekt rehabilitacji i dążyć do zamierzonego celu.

- Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Wiemy, że Renia jest w stanie wrócić do samodzielności. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna i musi być kontynuowana przez wiele miesięcy - apelują z pomoc bliscy.  

Pęknięty tętniak i udary chciały odebrać życie Reni! Tylko rehabilitacja da nadzieję na odzyskanie sprawności! -> link do zbiórki 

 

 

REKLAMA


Komentarze (2).

REKLAMA

Renata Szymańska

Dziękuje. Trzymajcie kciuki ????

Ja

Jak ja jej dobrze życzę. Cudowna dziewczyna, która musi wygrać z losem. Trzymam kciuki i Wy trzymajcie

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

Na Zdrowie
"idealDENT" STOMATOLOGIA

ul. 1 Maja 5 07-202 Wyszków

[email protected]

728-829-777

www.idealdent.pl

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA