- Słowo jest dla nas znakiem, niczym dla trzech mędrców była gwiazda betlejemska. Znak wskazujący na dzieciątko - mówił Jan Książek. - Nasze kolędy nie wskazują na nic innego, jak na Nowo Narodzonego. Zachęcamy, aby dokonać refleksji. W dzisiejszym świecie dosyć często widzimy wiele sztucznych gwiazdek, czy nawet ich przebłysków i idąc za tymi pozornymi gwiazdkami często zapominamy o Betlejem. Nie idziemy tam, gdzie prawdziwe światło. Życzymy Państwu oraz nam samym, abyśmy potrafili iść za tym jedynym światłem. Cieszymy się z waszej obecności tutaj, że światło Chrystusa zaprowadziło was właśnie na to kolędowanie bowiem kto śpiewa, ten się dwa razy modli. W kolędach odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów.
- W Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, przyszliśmy tutaj, aby jeszcze bardziej rozpoznać w tym dziecięciu Pana Jezusa i aby to nasze wspólne śpiewanie i kolędowanie jeszcze bardziej przybliżyło do Chrystusa. To wszystko jest dla Pana Jezusa - mówił proboszcz parafii ks. Roman Karaś.
Koncert rozpoczął się od wykonanej a cappella niezwykle trudnej łacińskiej pieśni „Gaudete", pochodzącej z 1582 roku. Kolędy są częścią naszej historii narodowej, od najdawniejszych, staropolskich do tych współczesnych i właśnie takie można było usłyszeć podczas wspólnego kolędowania w parafii pw. św. Wojciecha. Wybrzmiały m.in. "Kolęda Maryi", "Kołysanka dla dzieciątka", "Noel", "Gore gwiazda", "Bóg się rodzi", "Cicha noc" oraz niezwykle wzruszająca "Kolęda dla nieobecnych". Wierni nagrodzili gromkimi brawami młodych artystów, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy w przygotowanie koncertu. Wystąpili: Wiktoria Kukwa, Aleksandra Gołębiewska, Anna Zaleska, Piotr Kuchta, Maja Żołędowska, Julia Komor, Maks Martyna, Łucja Puławska, Natalia Paprocka, ks. Robert Szulencki, Karolina Zwolińska (skrzypce), Jan Książek (gitara, wokal), Dawid Karczewski (pianino, bęben) pod kierunkiem Izabeli Michalik (gitara).