REKLAMA

REKLAMA

U Norwida na urodzinach...

Autor: Admin Admin

Powiat | Poniedziałek, 27 wrz 2021 23:15

Drugi dzień uroczystych obchodów 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida przebiegał w powiecie wyszkowskim bardzo radośnie i rozrywkowo, choć nie zabrakło także artystycznych i refleksyjnych akcentów.

REKLAMA

Urodziny Cypriana Norwida, narodowego wieszcza, który urodził się i wychowywał na ziemi wyszkowskiej (obecnie gmina Zabrodzie), miały w powiecie wyszkowskim trzydniowy przebieg (relacja z pierwszego dnia obchodów - TUTAJ). W sobotę, 25 września, na terenie parku przy pałacu w Dębinkach zorganizowano festyn rodzinny. Na dzieci czekały dmuchane konstrukcje, trampolina, karuzela a także bajkowi ulubieńcy z serialu „Psi patrol”. Współnie z rodzicami najmłodsi obejrzeli przedstawienie pt. „Jak dzieci poznały cyberwiedźmę”. Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu zorganizowały zabawne konkurencje, konkursy i zabawy. Koła Gospodyń Wiejskich z Gaju i Zabrodzia a także przedstawiciele sołectwa Dębinki zaprosili wszystkich na regionalny poczęstunek.

Prezentacje artystyczne rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie. Wieczorem na scenie zaprezentowała się młodzież. Montaż słowno-muzyczny "Bo piękno na to jest, by zachwycało" przygotowali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Cypriana Norwida w Dębinkach. Wystąpili w nim: Emilia Sosnowska, Marta Koźlik, Ewa Koźlik, Gabriela Rucińska, Matylda Pilarczyk, Anna Sabala, Marta Reska, Pola Grabska, Karolina Chudy. Po nich z pięknym koncertem wystąpili uczniowie i absolwenci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu: Aleksandra Gołaszewska (pianino), Jakub Banasiak (pianino), Janek Augustyniak (pianino), Michał Pajorek (gitara), Julia Augustyniak (pianino), Maja Pajorek i Julia Augustyniak (flet i pianino), Mateusz Kochański (pianino), Dagmara Krawczyk (saksofon), Martyna Redlicka (pianino).

Dużo uśmiechu dostarczył publiczności występ żeńskiego kabaretu „Moherowe Berety”. Do zabawy porwał z kolei warszawski folklor w wykonaniu Kapeli z Mostówki, której założycielem jest Łukasz Dąbrowski. Była to dobra rozgrzewka przed prowadzoną przez DJ Marcela "potańcówką pod chmurką".

Wieczór zaś upłynął w nostalgicznym i refleksyjnym nastroju a to za sprawą widowiska „Tęskno mi Panie” z udziałem znanych polskich aktorów: Dominiki Ostałowskiej, Włodzimierza Dyły i Dariusza Kowalskiego, którzy zaprezentowali poemat Cypriana Norwida „Promethidion”. Towarzyszył im zespół złożony ze wspaniałych muzyków: Joachim Mencel (jazzman, kompozytor, pianista, grał na lirze korbowej; Mateusz Pospieszalski (saksofon, klarnet, śpiew), Adeb Chamoun (instrumenty perkusyjne, śpiew) i Szymon Frankowski (gitara). Reżyserem przedstawienia był Marek Pasieczny. 

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA