Koncert otworzył występ Zespółu Pieśni i Tańca "Wyszków", który w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji choreograf Bartosz Wójcik otrzymał od dyrektora WOK "Hutnik" Mariusza Kowalskiego pamiątkowy dyplom dla zespołu. Dzieci i młodzież w pięknych strojach wprowadziły widownię w magiczny świat tańca i pieśni ludowych, a duet Zuzanna Damętka i Bartosz Durka - w krainę tańca współczesnego.
Zespół "Wyszków" działa przy Szkole Podstawowej w Leszczydole-Nowinach. Praca zespołu skupiona jest na popularyzacji polskiego dziedzictwa narodowego, jakim są tańce oraz pieśni ludowe. Na zajęcia zaprasza osoby w wieku 7- 19 lat z powiatu wyszkowskiego. Nabory do zespołu odbędą się we wrześniu.
- Jesteśmy otwarci, jeśli jesteś entuzjastą tańca, nie tylko ludowego, lubisz folklor - serdecznie zapraszamy. Będzie nam bardzo miło - mówił choreograf Bartosz Wójcik.
Popisowy występ dał również wyszkowski Zespół Pieśni i Tańca "Oberek", działający przy WOK "Hutnik" pod kierownictwem Danuty Deptuły. Artyści zaprezentowali wiązankę piosenek i tańców kurpiowskich Puszczy Białej. Zatańczono walczyka, oberka i polkę. Członkowie zespołu zachęcili do zabawy publiczność, która włączyła się do wspólnego tańca przy scenie.
Niewątpliwą atrakcją sobotniego wieczoru w parku był koncert jednej z największych gwiazd cygańskiej sceny muzycznej, nazywanej księżniczką cygańskiej piosenki - Patrycji Runo wraz z oprawą taneczną Rada Dance Art. Artystka zaprezentowała najbardziej znane i lubiane przeboje cygańskie. Przygotowała także pokaz tańca cygańskiego - serbiankę. Piękne stroje, żywiołowa choreografia i muzyka romska porwała wszystkich do wspólnej zabawy.
Najwytrwalisi doczekali się koncertu zespołu folk - rockowego "Redlin", który dotarł ze sporym opóźnieniem. Zespół dał energetyczny koncert muzyki folkowej z całego świata. Muzycy wykonali utwory wywodzące się z tradycji włoskiej, rosyjskiej, amerykańskiej i polskiej.
Podczas Folknocki odbyły się także warsztaty z wycinanki kurpiowskiej przygotowane przez Gabrielę Czarnecką, warsztaty garncarsko - ceramiczne, które poprowadził Roman Kuzelyak. Odbyły się także warsztaty haftu przygotowane przez Beatę Pasińską. Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wykonywania figurek z siana. Była także okazja spróbowania regionalnych, ludowych przysmaków m.in. pierogów, fafernuchów, podpiwka oraz tradycyjnego ciasta drożdżowego.