REKLAMA

REKLAMA

Solidarni z ojczyzną, solidarni z przedsiębiorcami

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Wtorek, 10 lis 2020 22:42

Inaczej niż każdego roku obchodzimy także tegoroczne Święto Niepodległości 11 listopada. Nie będzie oficjalnych uroczystości, ceremonii. Samorządowcy z Gminy Wyszków i Powiatu Wyszkowskiego upamiętnili wyszkowskich bohaterów, którzy na przestrzeni dziejów zapisali się jako wielcy patrioci. Do ich upamiętnienia samorządowcy wykorzystali chryzantemy zakupione u lokalnych przedsiębiorców.

REKLAMA

11 listopada to dzień dla Polski i Polaków wyjątkowy. Upamiętniamy cud odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. Celebrujemy też wolność i demokrację, do których Polacy tak długo aspirowali podczas hitlerowskiej, a potem sowieckiej okupacji, a następnie - obcej naszej tradycji - komunistycznej władzy podporządkowanej Związkowi Sowieckiemu. Pamiętamy też o ważnych wydarzeniach i postaciach związanych z naszym powiatem. W nowych realiach powodowanych zagrożeniem zarażenia COVID 19 wspólne celebrowanie narodowego Święta Niepodległości w miejscach pamięci jest niestety w zasadzie niemożliwe. By upamiętnić jednak należycie kolejne pokolenia bohaterów, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie i Gmina Wyszków, współdziałając z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ustawiły w miejscach pamięci pozyskane od lokalnych przedsiębiorców z powiatu wyszkowskeigo ponad 300 pięknych chryzantem. Tym drobnym gestem chcemy pokazać, że pamiętamy, że jesteśmy razem, że idea solidarności - szczególnie w tych trudnych czasach - jest dla nas wartością najwyższą - informują przedstawiciele Gminy i Powiatu.

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA


Komentarze (1).

REKLAMA

Ojej

A pan Karol Garlacz to co robi razem z tą delegacją promującą własne osoby przy każdej mozliwej okazji? Czyżby to prawda że etacik w urzędzie gminy dostał? A to był jakiś konkurs czy co? bo przeoczyłem chyba. Pandemia, oszczędności, cięcia etatów ale dla swojego ze swojej listy wyborczej miejsce zawsze się znajdzie!

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA