REKLAMA

REKLAMA

Pomogli świadkowie i monitoring miejski (video)

Autor: Elwira Czechowska

Na Sygnale | Środa, 24 cze 2020 11:56

Troje nietrzeźwych kierujących we wtorek, 23 czerwca, zatrzymali wyszkowscy policjanci. W wyeliminowaniu z dróg nieodpowiedzialnych, pijanych kierowców pomogli obywatele oraz monitoring miejski. Rekordzista w swoim organizmie miał 2 promile alkoholu

Na Sygnale

REKLAMA

W pierwszym ujęciu nietrzeźwego kierowcy pomógł operator monitoringu miejskiego w Wyszkowie. Jego podejrzenie wzbudził mercedes zaparkowany nad rzeką Bug. W trakcie zbliżenia kamery okazało się, że kierowca spożywa alkohol. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego, którzy na ulicy Latoszek zauważyli wyjeżdzający z plaży miejskiej pojazd. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 25-letni obywatel Białorusi kierował mercedesem, mając w swoim organizmie 1,5 promila.  Zgodnie z obowiązującym przepisami został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu prokurator przedstawi mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Drugiego nietrzeźwego, tym razem motorowerzystę, zatrzymał mieszkaniec gminy Brańszczyk w Turzynie o godzinie 22.50. Z relacji świadka wynikało, że nietrzeźwy kierowca jednośladu jechał w stronę Wyszkowa pod tzw. „prąd”. Badanie alkomatem wykonane przez przybyłych na miejsce policjantów wykazało w organizmie 69-letniego wyszkowianina 2 promile. Jakby tego było mało pojazd nie był dopuszczony do ruchu, bo był to tzw. „składak” - bez dokumentów, przeglądu i ubezpieczenia.

Ostatniego nietrzeźwego kierowcę również pomógł zatrzymać świadek - mieszkaniec Wyszkowa. Do zdarzenia doszło po godzinie 23.00 na ul. Pułtuskiej. Jak się okazało mieszkanka gminy Wyszków kierowała renault, mając blisko 2 promile.

Teraz cała trójka za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

Dziecko
Usługi specjalistyczne
Pracownia Geodezyjna GRAF

3 Maja 5a/2 07-200 Wyszków

[email protected]

501 593 357

www.pggraf.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA