REKLAMA

REKLAMA

Wybuch zabawy, nauki i smaku

Autor: Admin Admin

Nauka | Czwartek, 06 cze 2013 12:30

Dzień dzisiejszy bez wątpienia zapisze się na kartach historii Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz we wspomnieniach całej jej społeczności i zaproszonych gości. Czwartkowy dzień w placówce był niezwykle udanym połączeniem zabawy, nauki, wspomnień i wyjątkowych doznań smakowych.

REKLAMA

Z okazji obchodów święta szkoły placówka przygotowała dla swoich uczniów i odwiedzających wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się już o godzinie 8 rano, kiedy to do placówki zawitali pierwsi goście – przedstawiciele „Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce” oraz uczestnicy konkursu gastronomicznego „Kwintesencja posiłku – Deser”.

Od godziny 9:00 na terenie szkoły, w ogródku rekreacyjnym i na boisku „Orlik” młodzież brała udział w zawodach i konkurencjach sportowych, m.in.: rajdzie rowerowym, turnieju piłki nożnej dla chłopców, turnieju w ringo dla dziewcząt, konkursie skoków na skakance. Do boju, uczestników poszczególnych gier, zagrzewała głośna muzyka oraz doping kolegów i koleżanek.

O godzinie 10:00 wszystkich gości oraz reprezentantów uczniów szkoły zaproszono na uroczystość podsumowującą "Rok Profilaktyki" w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, na której zobaczyliśmy program przygotowany przez Panią Marię Popławską i Panią Katarzynę Depta oraz młodzież z klas I TCPG i II LSO oraz I TH . W ciągu całego roku szkolnego uczniowie uczestniczyli w wielu interesujących programach, m.in.: "Wspólny Start", "Nie bądź obojętny wobec przemocy", "Razem przeciw AIDS", "Wybierz życie – walka z rakiem". Świetnym podsumowaniem wszystkich działań był dzisiejszy program „Obsesja na punkcie wyglądu – chcę być jak…”, w której zobaczyliśmy problemy młodzieży związane z silną chęcią dorównania stworzonym przez media ideałom. Uczennice zaprezentowały zebranym także wiele cennych wskazówek, dotyczących prawidłowej postawy oraz prezentowania sylwetki.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki dwóch konkursów: „Moja Mała Ojczyzna” oraz przeprowadzanego dziś konkursu kulinarnego: „Kwintesencja posiłku – Deser”. Równolegle do trwania rozgrywek sportowych, uczestnicy kulinarnych zmagań - Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie, Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Zabrodziu - przygotowali wspaniałe i niezwykle aromatyczne desery. Marianna Woźniak – przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Szkole - zaprezentowała wyniki konkursu:

- I miejsce zajęli uczniowie: Marzena Wdowińska i Angelika Pochmara z Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie.

- II miejsce przypadło reprezentacjom 2 szkół – Zespołu Szkół Zawodowych w Ostrołęce – Adamowi Domurad i Mateuszowi Kisiel oraz Zespołu Szkół w Zabrodziu – Natalii Nadaj i Natalii Osytek.

Wyróżnieniem odznaczono najmłodszych uczestników konkursu – uczniów klasy I Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie – Karola Salwina oraz Daniela Witkowskiego.  

Po rywalizacji sportowej i gastronomicznej oraz po lekcji gracji, jak również poprawy dobrego samopoczucia, Dyrektor Szkoły - Marian Popławski - zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego grillowania na świeżym powietrzu.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

Usługi specjalistyczne
Pracownia Geodezyjna GRAF

3 Maja 5a/2 07-200 Wyszków

[email protected]

501 593 357

www.pggraf.pl

Na Głoda
Manhattan Wyszków

Pułtuska 54a 07-200 Wyszków

[email protected]

29 679 03 23, 511 671 671

www.manhattan.net.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA