Dożynki gminy Długosiodło rozpoczęła msza święta w intencji rolników w Kościele pod wezwaniem św. Rocha w Długosiodle. Po nabożeństwie korowód dożynkowy przeszedł ulicami na miejsce uroczystości - plac targowy.
Na miejscu zaproszonych gości, gospodarzy oraz starostów dożynkowych - Danutę i Tomasza Kępków - powitała wraz z prowadzącym Oskarem Jasińskim dyrektor Gminnego Centrum Informacji, Kultury Sportu i Rekreacji w Długosiodle Ewa Krysiak. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym przekazaniem przez starostów dożynkowym na ręce wójta Stanisława Jastrzębskiego chleba dożynkowego oraz podzieleniem się nim z przybyłymi mieszkańcami.
- Przyjmij gospodarzu od nas ten chleb, upieczony ze zbóż naszych pól. Uszanuj go i gospodaruj tak, żeby nigdy go nikomu nie zabrakło - mówiła przy przekazaniu chleba Danuta Kępka.
- Szanowni Państwo, ten piękny bochen chleba jest owocem pracy rąk ludzkich. Dożynki to święto ludzi, którzy pracują na roli. To święto Matki Ziemi, ale żeby ta ziemia rodziła plony niezbędna jest praca i poświęcenie tych wszystkich, którzy tą ziemię ukochali i którzy od lat na swojej ojcowiźnie pracują - zabrał głos wójt Stanisław Jastrzębski - Gmina Długosiodło jest gminą wyjątkową i szczególną. Klasa naszych gleb to ziemie klasy V, VI i VIz nadającej się szczególnie pod zalesienie. Mimo tak trudnych warunków nasi mieszkańcy od wieków ukochali tą ziemię i ją uprawiają. Dlatego ta gmina i jej mieszkańcy są inni. Ci ludzie znają trud tej pracy, ale potrafią się pracą i tym wypracowanym chlebem dzielić.
Uroczystość dożynkowa była także okazją do wręczenia nagród i podziękowań. Nagrody dla najlepszych dostawców mleka od OSM z Grodziska Mazowieckiego otrzymali Mieczysław Łyczkowski, Kazimierz Chorchos, Sylwester Gołębiewski, Krzysztof Fabisiak oraz Dorota Mostowska. Swoich najlepszych dostawców nagrodziła także firma PPHU Mleks. Nagrody z rąk Agnieszki Dusińskiej odebrali: Kamil Kania, Andrzej Żebrowski oraz Jan Szyszkowski. Podziękowania i nagrady otrzymali także twórcy wieńców dożynkowych - Klub Seniora „Strażnicy tradycji”, Klub Seniora „Akademia Aktywnych Seniorów”, Klub Seniora „Zosieńka”, Klub Seniora „Złota Jesień”, Klub Seniora „Niezapominajka”, Klub Seniora „Bosewskie Starszaki”, Klub Seniora „Jutrzenka”, sołectwo Kalinowo, sołectwo Blochy, sołectwo Znamiączki, sołectwo Zalas oraz Grupa Samopomocowa „Super mama”.
Na przybyłych do Długosiodła gości czekały stoiska handlowe i gastronomiczne oraz atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchańców i trampolin. Dużą popularnością cieszyły się stoiska degustacyjne z regionalnymi potrawami oraz słodkościami przygotowanymi przez sołectwa Ostrykół Włościański, Stare Suski, Łączka, Koło Gospodyń Wiejskich w Sieczychach, Stowarzyszenie „Grądy Szlachecki - Moja Wieś” Klub Seniora „Jutrzenka”, „Naszą Strugę” oraz Grupę Samopomocową „Super mama”.
W części rozrywkowej dożynek na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” oraz Śpiewająca Rodzina Kaczmarków w koncercie pt. „Najpiękniejsze Melodie Świata”. Goście mieli także możliwość usłyszeć występ prowadzącego uroczystość wokalistę tenora Oskara Jasińskiego, a także bawić się z Kabaretem „Czwarta Fala”. Przed wieczornym koncertem zgromadzonych rozruszał zespół For Fun Band grając znane polskie i zagraniczne utwory. Gwiazdą wieczoru był zespół Power Boy, który swoimi hitami „Księżniczka”, „Super Lala” oraz „Perfekcyjna” porwał do tańca i wspólnej zabawy zgromadzonych. Wokalista nie zapomniał o swoich fanach, chętnie rozdając płyty.