REKLAMA

REKLAMA

Ledwie oddany do użytku plac zabaw już zdewastowany (AKTUALIZACJA)

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Niedziela, 23 cze 2019 22:05

"Aż przykro patrzeć", "To nie ludzie, to bydło" - tak mieszkańcy Wyszkowa komentują sytuację na nowym placu zabaw w Wyszkowie.  Połamane bujawki i inne urządzenia, wyrwana klamka od furtki, wysypisko śmieci dookoła placu - to rzeczywistość w zaledwie kilka dni po ukończeniu budowy nowego miejsca do zabaw na osiedlu Matejki. Gmina nie zdążyła nawet oficjalnie oddać placu do użytku...

REKLAMA

Gdy do naszej redakcji dotarły 23 czerwca zdjęcia obrazujące stan nowego placu zabaw na osiedlu Matejki, wprost trudno było uwierzyć, że to prawda. Nie dalej jak kilka dni temu pisaliśmy, że obiekt został ukończony i zgłoszony gminie do odbioru, a właściwie już nadaje się do zamknięcia. Wyrwana bujawka, połamana karuzela, brak klamki przy furtce wejściowej - to największe zniszczenia. Do tego dochodzi potworny bałagan na terenie i wokół placu zabaw. Aż żal patrzeć, jak mieszkańcy Wyszkowa niszczą publiczne mienie, które miało służyć najmłodszym. Plac zabaw kosztował prawie 400 tys. zł. Sprawę zgłosiliśmy miejskim urzędnikom. 

- Brak słów. Plac nie został jeszcze oficjalnie odebrany od wykonawcy. Był zamknięty, a ktoś, aby się na niego dostać, wyrwał klamkę, musiał przeskoczyć przez ogrodzenie, żeby zniszczyć urządzenia - komentuje Robert Garbarczyk z Urzędu Miejskiego. Zapewnia, że urządzenia zostaną naprawione. 

W ostatnim czasie to drugi tak skandaliczny akt wandalizmu na infrastrukturze miejskiej. We wrześniu ubiegłego roku nad Bugiem w Wyszkowie oddano do użytku ścieżkę edukacyjną. Wzdłuż brzegu gmina zbudowała kilkusetmetrową ścieżkę krajoznawczo-przyrodniczą oraz ustawiła ekologiczne elementy służące rekreacji. Niestety, już w marcu tego roku po większości urządzeń typu szałasy do zabawy nie było już śladu. W okresie zimowym wandale rozebrali wiklinowe urządzenia i rozpalili nimi ognisko.  

Fot. Tuba Wyszkowa/ Czytelnik

Informację otrzymaliśmy na: [email protected] 

REKLAMA


Komentarze (2).

REKLAMA

mieszkanka osiedla Matejki

Przesada nazywanie użytkujących plac zabaw bydłem - toć z placów najwięcej korzystają dzieci, większe, mniejsze. To nie jest podejście pedagogiczne.Firm która ,,tworzyła'' plac poprawia uszkodzenia - zepsucia. Myślę że nas plac zabaw nie jest wyjątkiem odnośnie porządku, przebywania na nim starszej młodzieży

Wyszkowianin

Wszystkie place zabaw na terenie gminy powinny być monitorowane bo albo młodzież je dewastuje albo zbierają się na nich panowie którzy znaleźli sobie dobre miejsce żeby spożywać alkohol. Tak właśnie wyglądają Wyszkowskie place zabaw. Panie Burmistrzu może warto o tym pomyśleć!!!

Zostaw komentarz.

REKLAMA