REKLAMA

REKLAMA

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Wyszkowie w ZDZ

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Wyszkowie w ZDZ

ul. Komisji Edukacji Narodowej 2, 07-200 Wyszków 29-742-42-54 ckwyszkow@zdz.edu.pl http://www.szkolyzdz.edu.pl/
Udostępnij:  

Nasza szkoła jest miejscem, gdzie kształcą się fachowcy poszukiwani na rynku pracy.
 
 W przygotowaniu zawodowym stawiamy na umiejętności, aktywność i mobilność w kształtowaniu ścieżki zawodowej ucznia. Efektem naszych starań ma być szeroko rozumiany sukces życiowy i satysfakcja z kariery zawodowej absolwenta.
 
Kandydat do naszej szkoły powinien posiadać predyspozycje do pracy w zespole i akceptować usługowy charakter pracy.
 
NASZA SZKOŁA JEST:
 
PROFESJONALNA, BEZPIECZNA, CIEPŁA
 
DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI
 

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NAUKA BEZPŁATNA

 

Klasy:

 • Psychologiczno-pedagogiczne

ü przedmioty w zakresie rozszerzonym : język angielski, geografia lub wiedza o społeczeństwie (do wyboru przez uczniów); przedmioty w zakresie uzupełniającym: historia i społeczeństwo, zajęcia dodatkowe; podstawy pedagogiki,  pedagogika zabawy, komunikacja interpersonalna

 • graficzno-plastyczna 

ü przedmioty w zakresie rozszerzonym : język angielski, geografia lub wiedza o społeczeństwie (do wyboru przez uczniów); przedmioty w zakresie uzupełniającym: historia i społeczeństwo,  zajęcia dodatkowe; projektowanie graficzne, aranżacja przestrzeni, malarstwo i rysunek, historia sztuki, liternictwa, rysunku zawodowego i technicznego

 • wojskowa

ü  przedmioty w zakresie rozszerzonym : język angielski, geografia lub wiedza o społeczeństwie (do wyboru przez uczniów); przedmioty w zakresie uzupełniającym: historia i społeczeństwo, zajęcia dodatkowe; podstawy ratownictwa medycznego,  zajęcia z samoobrony, obozy szkoleniowo - kondycyjne,

 • policyjna

ü  przedmioty w zakresie rozszerzonym : język angielski, geografia lub wiedza o społeczeństwie (do wyboru przez uczniów); przedmioty w zakresie uzupełniającym: historia i społeczeństwo, zajęcia dodatkowe; podstawy prawa, podstawy prewencji, podstawy zawodu policjanta, techniki samoobrony, psychologia pracy służb mundurowych

 

Młodzi ludzie często zadają sobie pytania dotyczące własnej tożsamości oraz przyczyn swojego zachowania i próbują zrozumieć otaczający ich świat. Na te nurtujące pytania odpowiedź mogą dać zarówno pedagogika, jak i psychologia.

W naszym liceum połączyliśmy te dwie interesujące dziedziny wiedzy i stworzyliśmy idealny profil dla osób, które chcą poznać siebie i zgłębić tajniki ludzkiego umysłu. Zajęcia w klasie o profilu psychologiczno-pedagogicznym pomogą Ci w zrozumieniu mechanizmów rządzących zachowaniem człowieka i pozwolą rozwinąć empatię, wrażliwość na potrzeby innych oraz postawy prospołeczne. Dzięki nim nauczysz się panowania nad emocjami i stresem, co pomoże Ci poprawić relacje międzyludzkie. Nauczysz się też efektywnie zarządzać własnym czasem i poznasz techniki skutecznego uczenia się.

W liceum oprócz zajęć ogólnokształcących oferujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, m. in. pedagogikę ogólną i zajęcia z komunikacji interpersonalnej, które ułatwią Ci kontakty z ludźmi i pomogą nawiązać pozytywne relacje z najbliższym otoczeniem.

Dajemy Ci także możliwość zdobycia certyfikatów z kursu pomocy przedmedycznej, savoir vivre’u i autoprezentacji oraz odbycia praktyk w przedszkolu „Nasze Bambino”, w czasie których zetkniesz się z małymi dziećmi, poznasz ich zachowania i będziesz mógł prowadzić zajęcia z najmłodszymi.

Ten profil jest stworzony dla osób, które chcą dobrze przygotować się do matury, a w przyszłości studiować na takich kierunkach, jak: psychologia, pedagogika, psychologia zarządzania i innych humanistycznych profilach.

Absolwenci naszego liceum zdobędą podstawową wiedzę z zakresu socjologii, psychologii i pedagogiki, dzięki czemu w przyszłości będą dobrymi psychologami otwartymi na potrzeby innych oraz świetnymi pedagogami rozumiejącymi problemy dzieci i młodzieży. Zdobyte umiejętności posłużą im w codziennym życiu, bo pozwolą osiągnąć satysfakcjonujące relacje z ludźmi.

 

Chcesz aktywnie spędzić trzy lata? Lubisz pokonywać przeszkody, które wydają się nie do pokonania? Przekonaj się, że liceum wcale nie musi być nudne!  Oprócz standardowego przygotowania do matury gwarantujemy Ci szereg zajęć dodatkowych z zakresu musztry wojskowej, pierwszej pomocy, samoobrony, strzelectwa, szkolenia bojowego czy terenoznawstwa. Zadbamy także o Twoją sprawność fizyczną i o poszerzenie horyzontów myślowych. Jeśli umiesz sobie radzić w trudnych sytuacjach, łatwo podejmujesz decyzje i lubisz działać w grupie, pomyśl o swojej przyszłości już dziś  i wybierz klasę wojskową!

 

 

Nasze liceum ogólnokształcące proponuje Państwu trzyletnią szkołę ogólnokształcącą z dodatkowymi przedmiotami, związanymi z pracą w policji. Klasa ta powstała, aby przygotować profesjonalnie wykształconych kandydatów do pracy w policji oraz w innych służbach mundurowych, takich jak straż miejska, służba celna, straż graniczna czy agencje ochrony. Celem tej klasy jest także promowanie bezpiecznych zachowań i pożądanych społecznie postaw. Chcemy przygotować młodzież do świadomego udziału w życiu politycznym i społecznym. Jeśli jesteś otwarty na nowe doświadczenia – dołącz do nas!

 

W naszej ofercie oprócz przedmiotów ogólnokształcących przygotowujących do matury znalazły się zajęcia, na których będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania i zdolności. Są to zajęcia sportowe, strzeleckie, techniki samoobrony, pierwsza pomoc czy bezpieczne posługiwanie się bronią. Zaplanowaliśmy także zajęcia z prawa i wykłady oraz ćwiczenia z zakresu ruchu drogowego, które z całą pewnością przydadzą Ci się podczas egzaminów na prawo jazdy. Należy podkreślić, że wszystkie zajęcia są prowadzone przez osoby doświadczone w pracy w służbach policyjnych i mundurowych.  Jeśli w przyszłości widzisz się w mundurze, ta klasa jest właśnie dla Ciebie! 

 

Jeśli interesujesz się sztuką, masz talent plastyczny albo po prostu chcesz rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, wybierz klasę, która umożliwi Ci rozwój na wielu polach! W tej klasie proponujemy zwiększoną liczbę godzin z przedmiotów humanistycznych, lekcji językowych oraz szereg dodatkowych zajęć rozwijających, takich jak: zajęcia z rysunku, malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania, fotografii, filmu, technik graficznych, oraz historii sztuki. Wszystkie przedmioty artystyczne prowadzone są przez artystów plastyków oraz grono doświadczonych pedagogów. W trakcie nauki w naszej szkole masz szansę uczestniczyć w wycieczkach, plenerach krajowych i zagranicznych, wystawach, konkursach a także spotykać się z wybitnymi twórcami. 

 

Indywidualna Oferta Nauki pozwala na kształcenie równocześnie  w IV Liceum Ogólnokształcącym oraz możliwość ukończenia dodatkowych kwalifikacyjnych kursów zawodowych:

 • Kasy fiskalne
 • Komunikacja Interpersonalna
 • Wózki- obsługa wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli (zaświadczenie MEN + upraw. UDT)
 • ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych)
 • BHP - szkolenie okresowe
 • Stylizacja paznokci
 • Profesjonalna obsługa klienta
 • Pierwsza pomoc przedmedyczna
 • Barman-Kelner
 • Catering
 • Akademia cukiernicza
 • Florystyka

 

  Nasze szkoły są miejscem, gdzie kształcą się fachowcy poszukiwani na rynku pracy.  W przygotowaniu zawodowym stawiamy na umiejętności, aktywność i mobilność    w kształtowaniu ścieżki zawodowej ucznia.  Efektem naszych starań ma być szeroko rozumiany sukces życiowy i satysfakcja z kariery zawodowej absolwenta.

NASZA SZKOŁA JEST:

PROFESJONALNA, BEZPIECZNA, CIEPŁA

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI

                                                          więcej na stronie www.szkolyzdz.edu.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 08:00 16:00
Wtorek 08:00 16:00
Środa 08:00 16:00
Czwartek 08:00 16:00
Piątek 08:00 16:00
Sobota
Niedziela
REKLAMA


KATEGORIE


GAZETKI

REKLAMA

OKAZJE

Pracuj.pl