REKLAMA
REKLAMA

Wyszków liderem stabilności finansów

Miasto

Czasopismo „Wspólnota” opublikowało najnowszą wersję raportu „Zdolność kredytowa samorządów - Ranking 2014–2016”. W rankingu tym jedno z czołowych miejsc zajęło nasze miasto. Wyszków znalazł się na pierwszym miejscu wśród miast powiatowych na Mazowszu i na szóstym miejscu w Polsce.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zdaniem władz miejskich, wynik nie jest zaskoczeniem – jest wynikiem wieloletniej i konsekwentnej polityki stabilnego rozwoju, także w zakresie finansów samorządu. W szczególności polityka finansowa opiera się na stabilizacji, a nawet redukcji poziomu wydatków bieżących. Gmina stara się jednak oszczędzać tak, by nie ucierpiała jakość oferowanych usług. Wyszków oszczędności w wydatkach uzyskuje także obniżając koszty ogrzewania (termomodernizacja gminnych budynków użyteczności publicznej) oraz organizując zbiorcze przetargi na dostawę energii elektrycznej czy gazu. Wysokie wskaźniki to również zasługa wysokich przychodów ze sprzedaży nieruchomości, które co roku zwiększają gminną kasę.

Zdaniem burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, bardzo ważne jest, by finanse gminy były w dobrym stanie. Tylko dzięki dobrej kondycji finansowej można planować realizację dużych projektów z dofinansowaniem, wymagających ogromnego wkładu własnego. Władze miejskie również zdawały sobie z tego sprawę i przy konstruowaniu budżetów w ostatnich latach starały się obniżać zadłużenie i prowadzić aktywną politykę nieruchomościami, trzymając w ryzach wydatki bieżące. Warto podkreślić, że w latach 2014-2016 zadłużenie gminy Wyszków obniżyło się o ponad 25% do poziomu 5,8 mln zł – przy bardzo wysokim poziomie inwestycji. Mamy więc otwartą drogę do realizacji ambitnych projektów (obwodnica śródmiejska, zieleń miejska, budowa ciągu pieszo - rowerowego na rzece Bug, przebudowa ul. Sowińskiego i Leśnej), na które pozyskaliśmy środki unijne. 

Wysokie miejsce w rankingu to ogromny sukces Wyszkowa. To dowód, że dzięki właściwemu zarządzaniu gminą mamy dobrą kondycję finansową. Ranking pokazuje naszym mieszkańcom działania, których na co dzień nie widać, a dzięki którym możemy zabezpieczać ich potrzeby i realizować kolejne inwestycje.

Źrodło: Urząd Miejski w Wyszkowie

Admin Admin

Udostępnij:


Gmina Wyszkówranking1 miejsce wśród powiatów6 miejsce w krajuWspólnotaZdolność kredytowa samorządów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Reginy, Patryka, Zdyszka
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: