REKLAMA
REKLAMA

S8 wspaniała, a pod nosem rozjeżdżone drogi...

Powiat

Władze powiatu wyszkowskiego oraz gminy Brańszczyk u wojewody będą szukać pomocy w odbudowie lokalnych dróg, zdegradowanych przez "tiry", szukające objazdu przebudowywanej krajowej "ósemki" Wyszków-Ostrów Maz.

REKLAMA

Problem poruszył na sesji Rady Powiatu radny Sławomir Pędzich. W przeddzień sesji na S8 doszło do poważnego wypadku i po raz kolejny policja skierowała podróżnych na objazd drogami lokalnymi gminy Brańszczyk. Radny zwrócił uwagę, że drogi są już mocno zdegradowane.  

To strasznie niszczy drogę. Ludzie próbowali blokować ruch, bo cztery godziny samochody jeździły lokalnymi drogami, niszcząc pobocze - mówił radny. 

- To jest ważna trasa i ogromne natężenie ruchu.  Takie wypadki są dla nas problemem - odpowiadał obecny na sesji komendant wyszkowskiej policji. - Policja  ma dwa wyjścia: albo nie będzie organizować objazdów i "grzebać się" przy wypadku, ale jeśli to wstrzymamy, to zablokujemy poółnocno-wchodnią Polskę; albo puszczamy objazdem i szybko uwijamy się przy wypadku. Kierownie sił do blokowania dróg pooprzecznych wydłuzyłoby pracę policji przy udrożnieniu dróg po wypadkach. Naszym zadaniem jest wyznaczenie objazdów. Wójt, starosta dzownił do mnie w tej sprawie - nie jesteśmy bezradni, ale niewiele możemy zrobić. Kierowcy mają GPS i uciekają na boczne drogi. Zastanawiamy się nad rozwiązaniem problemu – dzielnicowi mają sprawdzić trasę do Poręby, sprawdzić monitoringi, i jeżeli uda się wychwycić numery rejestracyjne poojazdów, skierujemy wnioski o ukaranie kierowców, którzy przekraczają dopuszczony na drodze tonaż. Starostwo będzie mogło wystąpić o odszkodowania. Wszyscy komendanci powiatowi mają podobny problem. Dopóki ta przebudowa S8 się nie zakończy, z takimi sytuacjami będziemy mieli do czynienia.

Problem poważnie martwi władze samorządowe.

- Zgłosiliśmy to do Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody. W Porębie Średniej droga jest zapadnięta co najmniej na 10 cm, ona nie wytrzymuje takiego natężenia ruchu. Zjazdy są wyżej, droga jest zapadnięta. Były sytuacje takie, że koła tira przejeżdżały środkiem chodnika, jest on pozałamywany. Nie możemy na to pozwolić, a stoimy bezradni wobec sytuacji, gdzie mieszkańcy boją się chodzić chodnikami, bo ciężarówki jeżdżą. My teraz musimy wygenerować co najmniej 3,5 mln zł żeby odbudować drogi i chodniki. Zgłosiliśmy to do wojewody i chcemy środki na odbudowę tej drogi, bo co z tego, że wspaniała S8 poprawi nam życie, jak ta droga pod naszym nosem jest rozjeżdżona. Przygotujemy wniosek, robimy dokumentację fotograficzną i techniczną, wystąpimy z wójtem Brańszczyka i policją o wsparcie w 2018 roku w odbudowie tej drogi. Liczymy na zrozumienie, wsparcie - mówił wicestarosta Adam Mróz.

- To samo jest na drodze Długosiodło-Porządzie - zauważył radny Krystian Pędzich.

- Zrobimy takie działania, że będziemy codziennie przez co najmniej godzinę sprawdzali, czy jeżdżące ciężarówki należą do mieszkańców. Pozostałe samochody ciężarowe mają tam zakaz wjazdu - obiecał komendant policji.

Admin Admin

Udostępnij:


powiat wyszkowskigmina Brańszczykpolicja WyszkówS8WyszkówOstrów Mazdroga ekspresowatirwojewoda mazowiecki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Reginy, Patryka, Zdyszka
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: