REKLAMA
REKLAMA

Spełnione marzenie Terlikowskiego

Sport

XI miejsce w klasyfikacji generalnej i przejazd w słynnym Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej. To podsumowanie startu Kacpra Terlikowskiego w 55. Rajdzie Barbórka. Można tylko gratulować i wyczekiwać dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tradycyjnie na zakończenie sezonu rajdowego w Polsce, w grudniu rozgrywany jest Rajd Barbórka. W tym roku odbył się on po raz 55. a swój debiut zaliczył w nim Kacper Terlikowski, dla którego było to z pewnością spełnienie jednego z marzeń. Warto podkreślić, że wyszkowianin miał za rywali dobrze znanego z europejskich tras Kajetana Kajetanowicza, czy obecnego mistrza Polski Filipa Nivetta. 

W piątek, 1 grudnia, kierowcy zaliczyli odcinek testowy. Było to preludium przed sobotnim ściganiem. Załoga Terlikowski Rally Team zajęła 16. miejsce. Marzeniem załogi było znalezienie się w pierwszej piętnastce, co dawałoby start w Ogólnopolskim Kryterium Asów na słynnej ulicy Karowej. Na pierwszym odcinku specjalnym rozgrywanym na Autodromie Bemowo, najszybszy okazał się Kajetan Kajetanowicz. Kacper Terlikowski z pilotem Marcinem Grabskim ukończył pierwszy OS na 12. miejscu. Drugi etap rozgrywany był na torze Modlin. Tu ponownie najlepszy był Kajetanowicz, a Terlikowski na metę dojechał na 11. miejscu, zostawiając za sobą wielu kierowców, którzy startują w rajdowych samochodowych w mistrzostwach Polski. 

Po wizycie poza Warszawą kierowcy rywalizujący w 55. Barbórce zawitali ponownie na warszawskie Bemowo.  Na trzecim odcinku sepcjalnym swoją dominację potwierdził popularny "Kajto". Kacper Terlikowski dojechał na 14. miejscu, ale utrzymywał bardzo dobre 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Później kawalkada powróciła do Modlina. Tam Kajetanowicz ponownie nie dał szans innym, a Terlikowski utrzymał 11. miejsce w generalce i był coraz bliżej Karowej. Piąty, ostatni odcinek rozegrał się na Bemowie. Wygraną w 55. edycji rajdu Barbórka przypieczętował Kajetanowicz, a Kacper Terlikowski wraz z pilotem Marcinem zajęli na ostatnim odcinku 13. miejsce i utrzymali 11. pozycję w generalce. Spełnilo się zatem marzenie Kacpra Terlikowskiego. Mógł wystartować w Ogólnopolskim Kryterium Asów na Karowej. 

Na specjalnie przygotowanym odcinku, najlepsi kierowcy rozegrali między sobą rywalizację o tytuł asa kierownicy. Warto podkreślić, że kryterium nie jest już zaliczane do klasyfikacji rajdu. Tłumy kibiców i specyficzna trasa - tak w skrócie można podsumować odcinek na Karowej. Krótki, ale niezwykle efektowny przejazd padł łupem Kajetana Kajetanowicza. Kacper Terlikowski ukończył kryterium Asów na dwunastej pozycji. Wynik i start niezwykle udany, tym bardziej że na starcie wyszkowianin rywalizował z bardziej doświadczonymi kierowcami a przede wszystkim z mocniejszymi samochodami. To sygnał, że trzeba zaliczyć Terlikowskiego do grona kierowców, którzy zgłaszają aspiracje do jazdy z najlepszymi.

Admin Admin

Udostępnij:


Kacper TerlikowskiRajd BarbórkarajdTerlikowski Rally Team

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Reginy, Patryka, Zdyszka
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: