REKLAMA
REKLAMA

Mistrzyni emocji

Rozrywka

Biblioteka Miejska w Wyszkowie 23 listopada gościła niezwykłą postać, pisarkę Ilonę Gołębiewską, która zaprezentowała swoją nową powieść “Tajemnice starego domu”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Bardzo dziękuję, że chcieliście poświęcić swój czas i wybraliście się do nas. Frekwencja rzeczywiście cieszy serce moje, ale to wszystko z powodu pięknej i wspaniałej książki, którą dziś promujemy - mówiła na przywitanie dyrektor Biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko.

- Bardzo się cieszę, że tyle osób przyszło i będziemy mogli ten czas razem spędzić. Jest mi niezmiernie miło, że w swoich stronach rodzinnych mam tyle życzliwych osób wokół siebie. Liczę na to, że będzie to bardzo udany dla nas wieczór, bardzo dziękuję za możliwośc spotkania - dodała główna bohaterka spotkania, Ilona Gołębiewska.

Swoją najnowszą powieść, “Tajemnice starego domu”, zadedykowała dziadkom: Jadwidze i Henrykowi Kuczyńskim, "za stary dom w Pniewie i moje szczęśliwe dzieciństwo oraz miłość do kultury i sztuki regionu" oraz Teresie i Franciszkowi Gołębiewskim "za stary dom w Nowej Wsi, za waszą życzliwość i wsparcie oraz mądre rozmowy o życiu".

- Byliście, jesteście i będziecie częścią mojej historii - mówiła pisarka o najbliższych.

„Tajemnice starego domu” to kontynuacja powieści „Powrót do starego domu”. Powieść jest wielowątkowa. Opowiada o życiu bohaterów na różnych etapach ich życia. Zawarte są w niej dwie kluczowe tajemnice: tajemnica rodzinnych dokumentów z czasów wojny, obozu zagłady i tajemnica sugerująca, że główna bohaterka może mieć siostrę, którą próbuje odnaleźć. Główną bohaterką powieści jest Alicja Pniewska. 

Ilona Gołębiewska już w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości zostanie nauczycielem oraz będzie pisać książki i słowa dotrzymała. Na co dzień pracuje ze studentami, prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, a także skutecznie szkoli dorosłych i odkrywa nowe smaki życia wraz z seniorami. Jest poetką, debiutowała w 2012 r. tomem wierszy „Traktat życia”. Należy do Światowego Stowarzyszenia Poetów (Movimiento Poetas del Mundo). Autorka wielu książek i artykułów oraz bajek, baśni, opowiadań dla dzieci i młodzieży. Pierwszą powieść wydała w marcu 2017 roku. W swojej twórczości łączy romantyzm Nory Roberts, tajemniczość Danielle Steel oraz psychologiczny realizm postaci Alice Munro. Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi, w którym czas się zatrzymał. Uwielbia pracę z ludźmi, długie podróże do zapomnianych miejsc, czytanie książek po nocach oraz zapach świeżej kawy o poranku. Jej wielkim marzeniem jest założenie fundacji. Jest miłośniczką przyrody i zwierząt. Najbardziej darzy sympatią koty. Jej ulubioną pisarką jest Maria Kuncewiczowa.

Wśród gości spotkania autorskiego w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie było wielu znajomych, przyjaciół z Wyszkowa. Przybyła także zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska. Oprawę muzyczną zapewniła skrzypaczka Aleksandra Puczyńska, która zagrała kilka utworów muzyki filmowej i klasycznej. Na zakończenie czytelnicy mogli kupić nową powieść Ilony Gołębiewskiej i uzyskać jej autograf. 

 

Admin Admin

Udostępnij:


WyszkówBiblioteka Miejska w Wyszkowiespotkanie autorskiepowieśćTajemnice starego domuIlona Gołębiewska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Reginy, Patryka, Zdyszka
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: