REKLAMA
REKLAMA

Przymusowe lądowanie w Sitnie

Turystyka

Niecodzienne zdarzenie mieli okazję obserwować we wtorkowe popołudnie mieszkańcy Sitna i Olszanki. Niektórzy nawet myśleli, że nad ich wsią rozbił się samolot... 

 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Nie awaria jednak, a brak "noszenia" była powodem przymusowego lądowania warszawskiego pilota na podwyszkowskich polach. 

- Zabrakło "noszenia", tzw. prądów wznoszących i stąd konieczność znalezienia dogodnego miejsca do lądowania - mówi pilot.

- To wszystko było  zaplanowane? - pytali zaciekawieni mieszkańcy, którzy zgromadzili się wokół szybowca leżącego na polu.

- Lądowanie tak, ale niekoniecznie w tym miejscu - żartował pilot.

Wyleciał z Warszawy a jego celem miał być Białystok, ale po około godzinie lotu musiał wylądować.

- To najkrótszy lot w moim życiu - śmieje się, choć po cichu dodaje, że każde takie lądowanie (a miał ich w tym roku już trzy) wiąże się z lękiem i stresem.

Okoliczni mieszkańcy także przeżyli stres, myśląc, że szybowiec rozbił się a pilotowi coś się stało.

- Samolot się rozbił w Sitnie! - mówił w słuchawkę rozemocjonowany mieszkaniec, informując naszą redakcję o całym zdarzeniu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pilot znalazł dogodne warunki do lądowania na polu w Sitnie a okoliczni mieszkańcy pomogli mu przeciągnąć maszynę bliżej drogi, rozmontować ją częściowo. Potem już pilot czekał spokojnie w rowie na kolegów z Warszawy, którzy jadą z lawetą, aby przetransportować szybowiec z powrotem do Balic.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Reginy, Patryka, Zdyszka
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: