REKLAMA

Bony szkoleniowe i szkolenia dla młodych bezrobotnych

Powiat

Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie prowadzi nabór wniosków na bony szkoleniowe oraz na indywidualne szkolenie wskazane przez osobą bezrobotną. Finansowanie zapewnia Unia Europejska.

REKLAMA

Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie realizuje projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wyszkowskim", współfinansowany przez Unię Europejską. W ramach projektu prowadzony jest nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego. Bon szkoleniowy może zostać przyznany osobom w wieku 18-29 lat, bez pracy, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, zarejestrowanych w PUP w Wyszkowie jako bezrobotne (należące do II profilu pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). Bon szkoleniowy stanowi gwarancję skierowania bezrobotnego na wskazane przez niego szkolenie oraz opłacenia kosztów, które zostaną poniesione w związku z podjęciem szkolenia. Przyznanie i realizacja bonu szkoleniowego następuje na podstawie indywidualnego planu działania oraz uprawdopodobnienia przez bezrobotnego podjęcia zatrudnienia lub działalności gospodarczej.

W ramach bonu szkoleniowego starosta finansuje bezrobotnemu, do wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu przyznania bonu szkoleniowego, koszty: 

- jednego szkolenia, w tym kosztów kwalifikacyjnego kursu zawodowego i kursu nadającego uprawnienia zawodowe,

- niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych,

- przejazdu na szkolenie,

- zakwaterowania, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania.

PUP prowadzi także nabór wniosków o skierowanie na szkolenie wskazane przez osobą bezrobotną, tzn. szkolenia indywidualne. Na szkolenia mogą być skierowane osoby w wieku 18-29 lat, bez pracy, w tym z niepełnosprawnościami, zarejestrowane w PUP w Wyszkowie jako bezrobotne (należące do II profilu pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). 

Bliższych informacje udziela Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie, ul. Kościuszki 15, pokój nr 4 lub pod numerem telefonu 29-742-61-66 wew. 258.

 

Źródło: PUP Wyszków

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


szkoleniabezrobotniPowiatowy Urząd Pracy w WyszkowieWyszkówpowiat wyszkowskiUnia Europejska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Niedziela
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

REKLAMA

Pracuj.pl