REKLAMA

Przedszkolaki z gminy Brańszczyk dla Niepodległej

Rozrywka

Tegoroczny Dzień Dziecka dla najmłodszych z gminy Brańszczyk miał wyjątkowy charakter. Na zaproszenie wójta i Gminnego Domu Kultury 4 czerwca do skansenu przybyło wraz z opiekunami około dwustu dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości w „Biegu dla Niepodległej".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dla uczestników przygotowano trasy biegu na dystansach odpowiednio dostosowanych do wieku: 3-latkowie mieli do pokonania 30 metrów, 4-latkowie - 40 metrów, 5-latkowie - 50 metrów i najstarsi 6-latkowie mieli przed sobą najdłuższą trasę - 60 metrów. Wszystkie biegi odbyły się z podziałem na chłopców i dziewczynki. Jednak zanim najmłodsi biegacze stanęli na linii startu, nastąpiło oficjalne otwarcie biegu, które miało wymowę patriotyczną. Wspólne świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęto w centralnym miejscu Skansenu. Wszyscy zostali otoczeni ogromną biało-czerwoną flagą, aby wspólnie odśpiewać hymn Polski. Sędzią zawodów, które rozpoczęły się po chwili, był Daniel Pakieła ze Stowarzyszenia Bocian KRiS. Wszyscy uczestnicy biegu mieli jednakowe koszulki z napisem „Kocham Polskę”, a to niecodzienne wydarzenie było nie tylko fotografowane, ale i filmowane dronem z lotu ptaka. Gdy wszyscy ukończyli biegi, przyszedł czas na uhonorowanie zwycięzców i życzenia z okazji Dnia Dziecka. Kilka ciepłych słów do dzieciaków skierował wójt Mieczysław Pękul, życząc samych radości i uśmiechu. Życzenia z okazji Dnia Dziecka i gratulacje dla najmłodszych sportowców przekazała również dyrektor GDK Maryla Puścian. Dekoracji najlepszych biegaczy dokonał wójt.

Wyniki „Biegu dla Niepodległej” przedstawiają się następująco:

W kategorii dziewczynki:

- 3-latki: I m-ce Anita Wiśniewska (Poręba), II m-ce Lena Kwiatkowska (Poręba), III m-ce Jagoda Puławska (Brańszczyk)

- 4-latki: I m-ce Nina Kalińska (Poręba), II m-ce Nadia Przybylska (Brańszczyk), III m-ce Amelia Górecka (Poręba)

- 5-latki: I m-ce Amelia Podleś (Nowe Budy), II m-ce Nikola Kępka i Oliwia Kądziela (Brańszczyk), III m-ce Aleksandra Dąbrowska (Turzyn)

- 6-latki: I m-ce Natalia Wróbel (Nowe Budy), II m-ce Oliwia Pyśk (Białebłoto), III m-ce Oliwia Podlasin (Poręba)

W kategorii chłopców:

- 3-latki: I m-ce Kacper Kukuć (Brańszczyk), II m-ce Sebastian Fijałkowski (Białebłoto), III m-ce Ludwik Komor (Brańszczyk),

- 4-latki: I-m-ce Olek Kołoszko (Brańszczyk), II m-ce Bartek Rosiński (Brańszczyk), III m-ce Paweł Perzyna (Poręba),

- 5-latki: I-m-ce Maks Szydlik (Białebłoto), II m-ce Olek Szydlik (Białebłoto), III m-ce Stanisław Sowa (Brańszczyk),

- 6-latki: I m-ce Kuba Wiśniewski (Brańszczyk), II m-ce Kacper Ponichtera (Brańszczyk), III m-ce Wojtek Stoszewski (Turzyn).

Każda placówka, biorąca udział w biegu, otrzymała pamiątkowy puchar, a całe wydarzenie zakończyła słodka niespodzianka w postaci lodów, ufundowana przez wójta gminy Brańszczyk dla małych i dużych, bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi. 

Katarzyna Bralewska

Fot. E. Czechowska/ Katarzyna Bralewska

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiBrańszczykDzień DzieckaprzedszkolakiPrzedszkolaki dla NiepodległejGmina Brańszczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bogusława, Bronisława, Ilony

REKLAMA

Pracuj.pl