REKLAMA

Tratwa zwodowana. W sierpniu wyruszy w rejs z Wyszkowa do Gdańska

Turystyka

"Pielgrzym" - pod taką nazwą i pod wodzą Wojciecha Chodkowskiego z Klubu Żeglarskiego "Spinaker" 15 sierpnia wypłynie z Wyszkowa w rejs do morza tratwa z Masztem Niepodległości. 9 czerwca odbyło się pierwsze, udane wodowanie tratwy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tratwa została zbudowana w warsztacie rzemieślniczym w Tulewie. 9 czerwca przetransportowano ją w elementach na plażę miejską w Wyszkowie i zmontowano. Tratwa została zwodowana.

- Zdała egzamin, teraz zostanie zarejestrowana - mówi Woojciech Chodkowski, komandor planowanego na sierpień spływu tratwą z Wyszkowa do Gdańska.

Spływ do morza to sposób części wyszkowian na uczczenie 100-lecia niepodległości Polski. W 2018 roku świętujemy ten okrągły jubileusz. Klub Żeglarski "Spinaker" przeprowadził zakończoną sukcesem zbiórkę publiczną na budowę i zakup masztu (koszt 5 tys. zł), który - pod nazwą Maszt Niepodległości - stanie w reprezentacyjnym miejscu Wyszkowa. Najprawdopodobniej będzie to na skarpie nad Bugiem w okolicach herbu. Zanim jednak to nastąpi, maszt na pokładzie specjalnie zbudowanej tratwy, popłynie z wyszkowianami w spływ do Gdańska. Spływ wyruszy z Wyszkowa (lub z Popowa - w zależności od poziomu wody w rzece) 15 sierpnia, aby na 1 września dotrzeć na Westerplatte. Wyszkowianie chcieliby wziąć udział w oficjalnych uroczystościach państwowych na półwyspie. Komandorem spływu będzie pomysłodawca całego przedsięwzięcia - Wojciech Chodkowski, który zachęca do udziału w wydarzeniu. Obecnie trwa kompletowanie załogi tratwy, która pomieści około dziesięciu osób. Pozostali mogą płynąć łódkami razem z tratwą. W kilku miastach, np. Płocku, Grudziądzu, Toruniu planowane są dłuższe przystanki i tam można dojechać lub dopłynąć, aby odwiedzić uczestników tego niecodziennego przedsięwzięca.  

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


maszt wolnościtratwaspływGdańskaWesterplatteWyszków100 lat niepodległości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Piątek
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona

REKLAMA

Pracuj.pl