REKLAMA

Otwarte strefy rekreacji powstaną w gminach Somianka i Długosiodło

Powiat

Plenerowe siłownie i miejsca rekreacji m.in. z grami planszowymi powstaną do końca tego roku w dziewięciu miejscowościach gmin Somianka i Długosiodło. Samorządy otrzymały na nie unijne dofinansowanie na budowę otwartych stref aktywności (OSA).

REKLAMA

OSA to ogólnodostępna, bezpłatna strefa sportowo-rekreacyjna, która ma szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Jej zadaniem jest podniesienie w sposób znaczący estetyki przestrzeni publicznej i poprawa jakości życia mieszkańców danego obszaru. W gminie Somianka powstaną cztery takie strefy: przy szkołach w Woli Mystkowskiej i Ulasku, za Urzędem Gminy w Somiance Parcelach oraz obok świetlicy w Popowie Kościelnym. W każdej strefie urządzona zostanie plenerowa siłownia z dwunastoma urządzeniami a także strefa rekreacji ze stołami do ping-ponga, planszami szachowymi, ławkami. 

Na terenie gminy Długosiodło powstanie aż pięć stref aktywności. W Długosiodle, Starym Bosewie, Blochach, Dalekiem i Sieczychach zostaną one zbudowane na terenach szkół. W każdej będzie po sześć urządzeń siłowni napowietrznej (a w nich wahadło, stepper, biegacz, wioślarz, motyl, wypychacz). W strefach staną tablice do gry w kółki i krzyżyk, w Blochach Długosiodle i Dalekiem - stoły do tenisa stołowego, a w pozostałych strefach - stoły szachowe. 

Każda ze stref będzie kosztowała około 250 tys. zł, z czego połowa zostanie sfinansowana z dotacji. Strefy mają być gotowe do końca roku.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


otwarta strefa aktywnościsiłowniaDługosiodłoSomiankapowiat wyszkowskidotacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bogusława, Bronisława, Ilony

REKLAMA

Pracuj.pl